Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit tegyek ha nincs pénzem...

Mit tegyek ha nincs pénzem megszüntetni a bt-met?

Figyelt kérdés
De már fenn tartani sem tudom.Tartozás mentes és forgalom mentes 2-3 éve.Meg kell tőle szabadulnom valahogy.De több mint százezer forint a végelszámolási folyamat. Hát alkalmazotti 80 e forintos fizetésből ez nem nagyon fog megoldodni. Minden ötletet szívesen veszek.
2012. febr. 29. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi a többszázezer? Az ügyvéd? Mert szerintem az nem annyi, és ha normálisan volt könyvelve, akkor a könyvelő sem annyi.... Szerintem ha rendben van és tényleg nullás, akkor hatvanezer körülből befejezed.
2012. márc. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a cipőben vagyok,csak kft-ém van.Annyi pénzem nincs,hogy a könyvelőt kifizessem,és nála vannak a papirjaim.Ötvenezer forintért akarja megcsinálni a mérleget,plussz januárra kér 25 ezret,holott nem is dolgozott velem semmit.At sem tudom merre induljak el a megszüntetéssel kapcsolatban.
2012. márc. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi... de ezek a válaszok egy centiméterrel sem segítettek közelebb jutni a válaszhoz.
2012. márc. 2. 08:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Most erre mit mondjak? Legális eljárás a végelszámoláson kívül nincs. Esetleg eladhatod de ki vesz ma meg egy bt-t? Kedves második, kft-s válaszoló: Attól mert egy cég nem működik, még vannak vele gondok, nullás bevallásokat is kell küldözgetni. Ettől még az ötvenezer eltúlzott. Nálam az ilyen cégek fenntartásban vannak, minimális könyvelési díjért.
2012. márc. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A könyvelőtől meg hozd el a papírjaid legalább, ami ki van fizetve, addig a főkönyveket is, és úgy keress egy olcsóbbbat. A mérlegért az ötvenezer önmagában húzós, nálam mindenki plusz egy havi könyvelési díjat fizet érte, a fenntartósok tehát a csökkentettet.
2012. márc. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem létezik olyasmi hogy..." jol van paraszt gyerek ha nem tudsz fizetni mert kajara sem elég a minimalbéred akkor megszuntetjuk a céget.Nem kell ügyvéd csak hozd el a könyvelőtől az összeállított papírokat és a cégbíróság töröl ha nincs tartozásod." bár ez igen utópisztikus, nálunk :)
2012. márc. 2. 12:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nem létezik....
2012. márc. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pontosan én is vagyok meglőve.Elmegyek az ügyvédhez,aki 30 ezer alatt szóba nem áll velem,de elötte még a könyvelőhöz is el kellene mennem,hiszen nála van a decemberi anyagom még.A januári meg nálam.Ő kéri a januári pénzét,az 25 ezer és ha kérném a mérleget az 50 ezer plussz.De számoljuk csak az ügyvéd 30 ezer a könyvelő 25 ezer.Ez ugye több mint 50 ezer,és akkor még sehol sem vagyok,mert a mérleg elszámolása januárig nincs meg.Halvány gőzöm nincs mit tegyek,mivel egy forintom nincs.
2012. márc. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát valahogyan próbálj pénzt szerezni, Kft-t el is lehet adni, bt-nél az nem ilyen egyszerű. És ha nem végelszámolsz a könyvelőt nem tudod fizetni és nem megy be a bevallás akkor a nav fog bírságolni, és azt nem lesz egykönnyű leszerelni. A mérleg be nem adás első esetben idéntől pedig 500 ezer....
2012. márc. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!