Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy szedjek össze 1 milliót...

Hogy szedjek össze 1 milliót 8 nap alatt?

Figyelt kérdés
Kell a pénz. Nagyon. Minden megoldás érdekel.

2012. febr. 12. 19:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Kedves 10-es! De téged sosem találtak meg külföldön, nemde?! Tehát ha nem veszed a lelkedre a tolakodó leveleket, akkor semmi sem kötelezett volna hogy visszafizesd... az elévülésnek valóban nem tudom a jogi hátterét, de nyilván azért létezik ez a kifejezés, mert létezik mögötte tartalom. Tehát lehet hogy küldték neked a leveleket az 5. év után is, de lehet jogilag már nem hajthatták volna be rajtad a pénzt.

Ennek érdemes utána olvasni.


Amúgy azért nem lép le minden második ember mert:

1. ahhoz is pénz kell

2. sokaknak családja van és úgy nehezebb

3. sokan nem beszélnek nyelveken

4. sokaknak nincs piacképes szakmája vagy bármilyen szakmája

5. sokan félnek belevágni, jobban mint a hiteltől

6. sokan nem akarják elhagyni az országot és a barátokat inkább élnek szegény

2012. febr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

"inkább élnek szegényen". (bocs elküldte mielőtt befejeztem volna)


Szóval nem olyan egyszerű ez.

2012. febr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Magánszemélytől kértem. Neki egy összegbe kell.

Lelépni nem fogok, van családom is.

2012. febr. 12. 20:54
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Na utána néztem. 5 év az elévülési idő, de ha valami megszakítja, akkor újra kezdődik.

Megszakíthatja pl végrehajtási felszólítás.

De gondolom ez esetben szükséges bizonyítani, hogy a felszólítást az adós meg is kapja... tehát a szülőknek kiküldött felszólítás szerintem nem ez a kategória. De erről egy jogász tudna nyilatkozni. :)

2012. febr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Ajánlva küldik ki.

Alá kell írnia az átvevő személynek.

Ha nem veszi át, nincs mit tenni a végrehajtónak.


Tudom, mert már eljátszottam a jogi végrehajtás rögös útját. Eredményt még nem mutatott fel, viszont azóta is áll a 350ezrem. De jó volna az most.

2012. febr. 12. 21:02
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

"De gondolom ez esetben szükséges bizonyítani, hogy a felszólítást az adós meg is kapja... "


Már évek óta nem kell (mivel a rafkós adósok nem vették át a leveleket...)

Azóta megváltoztatták a törvényt, ha a kölcsönadó évente legalább egyszer elszólít a fizetésre (a bejegyzett lakcímeden) akkor teljesen mindegy, hogy átveszed-e vagy sem, kézbesítettnek tekintett a dolog. Ha nincs bejelentett lakcímed akkor valahol a sóhivatalba kifüggesztik és szintén értesítettnek vagy minősítve.


Amúgy EU-n belül behajtják - iszonyú kamatokkal és költségekkel.


tehát vagy ázsiába menekülsz vagy nem úszod meg a fizetést.

2012. febr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
11-es vagyok..Nem kell az adósnak átvennie a levelet,elég ha tudják bizonyítani hogy ők értesítettek mindig.Így sosem évül el.És kapaszkodj meg.Azért lett elegem,mert külföldre is jött levél,sőt email címre is..Én igaz csak Angliába mentem,de megtaláltak..Én végül is visszafizettem 7 év "fenyegetés" után.(elvesztettem a bírósági pert is.Ha újra kezdhetném inkább fizetnék elsőre,mint hogy 7 évig bujkáljak..
2012. febr. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Én hiszek nektek, biztos nem egyszerű az ügy. De szerintem akinek nincs más választása, mert sehogysem tudná fizetni még a törlesztő részleteket sem, az jobb híján elmenekül, aztán vagy tudja majd egyszer fizetni vagy nem. Biztos meg van a módja annak, hogy elévülhessen a tartozás. (mindig vannak kiskapuk)


Természetesen nem bíztatok senkit csalásra... de annyi csalás szerintem minden állampolgárnak kijárhatna, amennyit az állam lop,csal,hazudik a fejünk felett. Főleg, ha a pénzt sikerül valahogy a politikusok zsebéből kilopni. :)

2012. febr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Egy magánszemélytől kölcsönkért pénzt nem visszaadva szerinted te a politikusokat lopod meg?!
2012. febr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Természetesen nem... Én nem beszéltem magánszemélyekről. Bankokról beszéltünk, mivel mikor elkezdtük ezt a kis kitérőt az elévülésről még nem tudtuk, hogy a kérdező magánszemélynek tartozik.

A politikus rész pedig csak egy kis humorizálás volt... de ne is foglalkozzá vele. :)))

2012. febr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!