Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kft felszámolása hogyan működik?

Kft felszámolása hogyan működik?

Figyelt kérdés

Ha ügyvezető vok, nem megy a cég, mi a köv lépés a megszűntetéssel kapcsolatban?

Ebben az esetben- fél éve van a cég - van mobil előfizetésem, net előfizetésem.. kötbéreznek ha nem fizetem, ill megszüntetem a céget? vagy mi a teendő??


2009. máj. 8. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Szüntetsd meg az előfizetéseket, fizetsd ki a tartozásokat, akkor nagyon egyszerűen felszámolhatod a céget. Ha tartozásaid vannak, főleg APEH akkor a csődeljárás a lehetséges. Teljes APEH vizsgálat, felszámoló. Ha valahony az derül ki, hogy szándékos volt, kivontad a pént a cégből, teljes vagyonoddal felelsz, hiába KFT. De kiadásokat ne halmozd tovább, ha munkát végezni nem tudsz.
2009. máj. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne keverjük a csőd fogalmát a fizetésképtelenség fogalmával! A csőd alapjában vége egy igencsak kedvező helyzet.


Amennyiben a cég fizetőképes, de nem akarod tovább működtetni, akkor végelszámolják. Ez pikkpakk megvan, ugyanis a hitelezői igények kielégülnek.

Ha a cég fizetésképtelen (azaz nem tudja a hitelezőit kielégíteni, tartozásokat halmozott fel, amelyeket nem tud teljesíteni), akkor a cég felszámolását kezdeményezheted. Ekkor felszámolóbiztost rendelnek ki, aki áttekinti az iratokat és dönt arról, hogy hogyan tovább. Felszámolás esetén a cégképviseleti jogod megszűnik.


Magyar végelszámolásnál te számolod fel a céget, felszámolásnál te "külső személy" leszel, és egy felszámolóbiztos végzi ezt el.


Csődjelentés esetén a cég hatvan napig csődvédelem alá kerülhet (ha elfogadják a csődöt), hatvan napja van arra, hogy kilábaljon a csődhelyzetből. Átmeneti fizetésképtelenség esetén ez nagyon jó módszer, ugyanis a csődvédett cégek esetén a hitelezői igényeket a csődvédelem megszűntét követően kell kielégíteni, a csődvédelem alatt felszámolása a cégnek nem kezdeményezhető, követelésvégrehajtás ellene nem indítható (pl. banki inkasszó).

2009. máj. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nincs tartozásom semilyen irányba, egyszerűen nem megy, nem tudok megélni belőle.. pont annyi a bevétel, hogy kifizetem a számlákat.. ezért nem éri meg, mert idegileg tönkrementem.. szeretnék munkát találni..
2009. máj. 8. 13:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor végelszámoltatni kell a céget. Szüntesd meg a meglévő szerződéseket (telefon, közüzem stb.) és utána mehetsz a cégbíróságra, és kérheted a végelszámolását a cégnek.
2009. máj. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

"Szüntesd meg a meglévő szerződéseket (telefon, közüzem stb.) és utána mehetsz a cégbíróságra, és kérheted a végelszámolását a cégnek."

Eddig értem, de mibe kerül a végelszámolás? Valóban közlönyökben kell kihírdetni?

2011. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!