Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan szerezzek vendégkört?

Hogyan szerezzek vendégkört?

Figyelt kérdés
Van egy saját tulajdonú irodám.3 helyiségből áll,2ben cégek vannak és arra gondoltam elvégzek egy körmös tanfolyamot és ott fogok saját üzletet nyitni a saját irodámban. Ő nyilván ha elmennék egy fodrász mellé ott lenne biztos kuncsaft,viszont miért fizessek akárkinek is bérleti díjat mikor ott a saját hely. De hogy lesz így vendégköröm?
2011. nov. 3. 15:13
 1/5 anonim válasza:
Hát mondjuk kezdetnek jó lenne az is,ha elmennél egy fodrász mellé,aztán ha lesznek kuncsaftok,akkor költözködhetsz.Ha mindenképp önállóan akarsz belevágni a dologba,akkor csinálj szórólapokat,esetleg valamilyen hirdetőújságba is berakhatod magad,kérd meg ismerőseidet,rokonaidat,hogy ajánljanak másoknak.Eleinte csinálhatnál valamilyen promóciót,az lehet,hogy odavonzaná a vendégeket,aztán ha elégedettek lesznek a munkáddal,akkor vissza fognak járni és másokat is odavonzanak.
2011. nov. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Katoonene ***** válasza:

Attól függ, mennyire frekvántált helyen vagy. Ha a belvárosban, vagy lakótelepen, akkor elég a szórólapozás, táblák, de természetesen bármi más módszer is, hogy felkeltsd magadra a figyelmet. Viszont ha ipari telepen, vagy ritkán lakott területen vagy, akkor megéri a bérleti díjat kifizetni, mert lehet hogy 40-ezres kadás havonta, de lehet 15 pluszügyfelet jelent, ráadásul az elején nehéz profitot termelni.


A körmös gyorstalpalókkal az a baj, hogy sokan elavult, vagy nem megfelelő oktatást adnak, nem szerzel elég tapasztalatot, így szerintem kisebb befektetés 1-2 százezer forintért helyet bérelni, pár fogyóeszközt venni, mint a saját irodádat átalakítani, például nem írtad a felszereltséget, kell asztal? Szék?

2011. nov. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezerrel kell reklámoznod magad. És nem biztos, hogy a szórólap elég, simán lehet, hogy pénzt is kell áldozni a reklámra. Ebből kiindulva mérlegelned kell, hogy biztosan nem éri-e meg az a bérleti díj kifizetés olyan helyre, ahol már van kialakult vendégkör. De én nyilván nem tudok részleteket ezekről, ezt neked kell átgondolnod.
2011. nov. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megyeszékhely belvárosában van az irodánk.


A "gyorstalpaló" pedig olyan kis vicek vacak, hogy a crytal nail magyar bajnokánál lehet tanulni:)


Szerintem azzal nem lesz baj,mármint a képzéssel.


Cuccom az annyi van, hogy vadonásuj csiszológép és egy asztal.

2011. nov. 4. 15:09
 5/5 Katoonene ***** válasza:

Buddhatól is tanulhatsz, az mindegy, a lényeg, hogy szerezz vendégkört:)


Szerintem a legjobb még mindig az, hogy egy bejáratott fodrászhoz mész be bérlőként fél évre, baromi nyomott áron, így az önreklám mellett az a napi 5-15 ember tudomást szerez rólad, akik ha látják, hogy valamit olcsóbban csinálsz, esetleg 1-2 képet is mutatsz, hamarabb pöröghet a dolog..

2011. nov. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!