Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi mindent szerezzek be hozzá?

Mi mindent szerezzek be hozzá?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Dekor stúdiót szeretnénk üzemeltetni. Milyen engedély, papír vagy egyéb dolog kell ahhoz hogy hivatalosan tudjunk működni? és ez körülbelül mennyi pénzbe fog kerülni?
2011. aug. 17. 13:48
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Először is el kell dönteni, hogy egyéni vállalkozásként vagy pedig valamilyen társaságként szeretnétek működni.

Ha ez már eldöntetett, akkor ennek megfelelően kell intézkedni.

- egyéni vállalkozásnál kell egy erkölcsi bizonyítvány, utána be kell menni az illetékes önkormányzathoz, és ki kell váltani az egyéni vállalkozói igazolványt.

- társaság alapításánál (bt. vagy kft.) ügyvédi közreműködés szükséges, ő tud adni bővebb információt.


(pénzösszeget azért nem írtam, mert nem vagyok biztos benne, és nem akarlak félrevezetni titeket)


Ha megvan a vállalkozás/cég, akkor kell keríteni egy üzlethelyiséget, ahol működni szeretnétek.


Bővebbet csak akkor tudok mondani (lehet, hogy még akkor sem), ha jóval részletesebben leírod a dolgokat.


Ja, és nem utolsó sorban szükségetek lesz egy könyvelőre. Amihez megjegyezném, hogy egy jó könyvelő nagyon sokat tud segíteni és tenni értetek. Ne a könyvelőn spóroljatok, fontos, hogy jól válasszatok.


Én is könyvelőként dolgozom, és tudom, hogy vannak trehány fajták a kollégák közül. Viszont én segítek, amiben tudok, de szerintem a dekor stúdió indítása előtt tényleg keressetek fel egy jó és tapasztalt könyvelőt, akivel részletesen át tudjátok beszélni a dolgokat.

2011. aug. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. jelenleg most hirdetjük magunkat mint dekor stúdió és akkor vágunk bele komolyabban ha akad munka. Könyvelő: Hát necces hogy hol találok én olyat amilyet mondtál.
2011. aug. 17. 14:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!