Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan szerezzek minden...

Hogyan szerezzek minden hónapban min.4000 Ft-ot?

Figyelt kérdés

Mert kéne az a telefon amit akarok.És mondták,hogy így is csinálhatom:ingyen elviszem és minden hónap elején fizetek

4000 Ft-ot.

Szerintetek hogy csináljam??Miket vállaljak??


2010. jan. 1. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy sejtem, hogy egy előfizetéses mobilt szeretnél megvenni részletre...


Rossz hírem van : ehhez munkaviszony kellene, másképp nem köt veled szerződést a mobil-cég!!!


További rossz hírem : ez a havi 4000 Ft csak a mobil törlesztőrészlete, további 2-3ezer Ft lesz a havi előfizetési díj is...


Szóval, ha még tanuló vagy, akkor ezt a mobilt nem tudod megvenni részletre, és előfizetésed sem lehet munkahely nélkül.

2010. jan. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet részletre telefont venni és nem lehet előzfizus kártyám ha tanuló vagyok és nem rendelkezek állással? Akkor én hogy vettem kicsit több mint egy éve részeltre előfizus telefont? Mikor tanuló voltam és nem álltam munkaviszonyba?

Vagy ez egy új szabály? Mert én nem hallottam erről.

2010. jan. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát anyuméknak kell fizetniük??
2010. jan. 1. 19:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem nem, várjál, szerintem ez nincs így ahogy írta az első válaszoló. Akkor én hogy vehettem volna telót a nevemre, mikor tanuló voltam?? Jönnek majd a te nevedre a csekkek havonta.
2010. jan. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt diákként saját nevemen lévő előfizetéses telefonom, de amikor vettük, ott volt apukám is, és neki kellett egy aláírással felelősséget vállalni értem.
2010. jan. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem még ez se volt, bementem, kiválasztottam, aláírtam a papírt, és már vittem is a telót.
2010. jan. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


"...Milyen dokumentumokra van szükség egy új előfizetés vásárlásához?


Havidíjas előfizetés esetén:


Ha magánszemélyként vásárol:


- Személyi igazolvány. (Ideiglenes személyi igazolvány, vagy útlevél, vagy kártya formátumú jogosítvány.)


- Lakcímkártya. (Új személyi igazolvány esetén, ami nem tartalmazza a lakcímet).


Valamint az alábbi okmányok közül valamelyik:


- Társadalombiztosítási hatósági igazolvány (TB kártya),


- adóigazolvány,


- jogosítvány (csak akkor, ha a személyazonosság igazolása nem a vezetői engedéllyel történt),


- útlevél (csak akkor, ha a személyazonosság igazolása nem az útlevéllel történt),


- bankkártya.


Ha cég képviseletében vásárol:


- Eredeti cégbírósági végzés.


(Elektronikus cégeljárással bejegyzett cégek esetében jogi képviselő által kinyomtatott, záradékolt és ellenjegyzett példány.)


- Eredeti adóbejelentkezési lap.


- Eredeti bankszámlaszerződés.


- Aláírási címpéldány.


(Közjegyző által hitelesített aláírási címpéldány, vagy az azzal egyenértékű, ügyvéd által ellenjegyzett aláírás-minta. Ha nem az aláírásra jogosult vásárol, akkor az aláírási címpéldány mellé az aláírási címpéldányon szereplő személy által adott meghatalmazás is szükséges, hogy a szerződéskötő a cég nevében aláírhat.


- Személyazonosságot igazoló irat. (A szervezet nevében eljáró személy számára.)



Domino feltöltőkártyás előfizetés esetén:


Ha magánszemélyként vásárol:


- Lakcímkártya (új személyi igazolvány esetén, ami nem tartalmazza a lakcímet)


Valamint az alábbi okmányok közül valamelyik:


- Személyi igazolvány,


- útlevél,


- jogosítvány (kártya formátumú).


Ha cég képviseletében vásárol:


- Cégbírósági végzés másolata.


(Elektronikus cégeljárással bejegyzett cégek esetében jogi képviselő által kinyomtatott, záradékolt és ellenjegyzett példány.)


- Bírósági végzés másolata.


(A Fővárosi vagy Megyei bíróság nyilvántartásba vételről szóló végzés másolata.)


- Alapító okirat másolata.


- Aláírási címpéldány másolata.


- Személyazonosságot igazoló irat és lakcímkártya. (A szervezet nevében eljáró személy számára.)


- Meghatalmazott személy esetén a két tanú által aláírt eredeti meghatalmazás.


"...Miért van szükség a hitelképességem vizsgálatára?

Azért, hogy előfizetéses termékek vásárlásakor meggyőződhessünk róla: a termék vevője megfelel-e a szerződésköteles T-Mobile-szolgáltatások feltételeinek..."


"...Milyen termékek vásárlásához van szükség hitelképesség-vizsgálatra?

Szerződésköteles termékek és szolgáltatások esetében (pl. havidíjas és Domino-előfizetés megrendelésekor)..."


"...Mennyi idő alatt derül ki a hitelképesség-vizsgálatom eredménye?

Amint a szükséges iratokat benyújtja hozzánk, hiszen a hitelképesség-vizsgálat gyors és egyszerű folyamat..."


===============


[link]


"...Szerződéskötéshez, illetve az azt megelőző hitelképesség vizsgálathoz szükséges dokumentumok


Belföldi magányszemélyek esetén (minden 18. életévét betöltött magyar állampolgár) a következő dokumentumok szükségesek:


1.Személyi igazolvány és lakcímkártya (amennyiben új típusú személyi igazolvánnyal rendelkezel, vagy változás történt a lakcímedben a régi típusú személyi igazolványban szereplőhöz képest), vagy útlevél és lakcímkártya, vagy jogosítvány és lakcímkártya.


2.3 hónapnál nem régebbi, a személyi igazolványodban (lakcímkártyádon) szereplő állandó vagy érvényes ideiglenes lakcímre szóló:

•közüzemi számla (víz, gáz és villanyszámla,)

•vagy kábelTV számla,

•vagy internet számla,

•vagy vezetékes telefonszámla,

•vagy bankszámla kivonat..."


================


Először is ott kezdődik a dolog, hogy 18 év alatti személy nem is vásárolhat mobilt!


Következő : mivel részletfizetésről van szó, így vizsgálják a Szerződéskötő hitelképességét, ergó ehhez kell a munkaviszony igazolása (hogyan fizethetne valaki részletet, ha nincs munkaviszonya? munkanélküli miből tudna részletet fizetni és mi garantálja a tartozásai behajtását?)...


Havidíjas előfizetés esetén soktízezres számlát csinálhat az Ügyfél, hogyan hajtaná be a tartozást a mobilcég egy munkanélküli diáktól???


EZÉRT követelik meg a munkahelyet!


=================


Igen, a szüleid megvásárolhatják neked a kinézett készüléket!

2010. jan. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor én nem tudom, hogy vettem telefont, még most sem. Szerinted egy ilyen nagy mobil szolgáltatókat érdekli az, hogy miből fizeted a tartozásod??? Telibe sz@rják ezt a dolgot, én tanuló voltam és munkanélküli, témobilnál vettem. Bementem és elintéztem egyedül. Az meg egy másik dolog, hogy ez a hivatalos...

Ja és még annyi, hogy a 18 év alattiakat sem korlátozzák a vásárlásba, csak egy szülői aláírás kell hozzá, és a megfelelő dokumentumok. És a gyerek nevén lesz a teló.

2010. jan. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!