Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megszűnt a KFT. -m adószáma,...

Megszűnt a KFT. -m adószáma, mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm megkért, hogy legyek a KFT-jének az ügyvezetője, és rá másfél évre bűncselekményt követett el ellenem. Én azóta (kb. 4 éve) nem tudok semmit a cégről, csak annyit, hogy megszüntették az adószámát mostanába.

Nem szeretném, ha a cég továbbra is a nevemen lenne, illetve semmilyen formában nem szeretnék foglalkozni vele. Mi a teendő?


2009. máj. 5. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A cég nincs a neveden, te csak ügyvezető voltál.

Gondolom ma már nem vagy, legalábbis, ha nem kapsz onnan fizetést, akkor lehet, úgy tekinteni, hogy nem te vagy az ügyvezető. (Ezzel bitonyíthatod.)

A cégbíróságnál a tulajdonosnak kell(ett volna) az ügyvezetőválást bejelenteni, ha ezt nem tette meg, az nem a te sarad.

Tehát amióta nem kapsz fizetést a cégtől azóta állíthatod, hogy nem vagy ügyvezető, a többi a tulajdonos felelőssége.

2009. máj. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Keress meg privátban, megnézzük, hogy mit tehetünk. Egyáltalán hogy áll az a cég, ki a tulaj stb.
2009. máj. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon nem értek hozzá, de az előző tulajokkal mentünk be egy ügyvédhez, és tőlük vettük át. Voltam aláírási példányt csinálni, stb. Apehnál voltam, egy revizornál, meg ilyenek. Nem tudom, hogy követtek-e el büncselekményt, vagy bármi törvénysértőt, de ettől félek. Apeh-os nővel beszéltem, és állítólag nagyon gond nem lehet. Ennyi...
2009. máj. 6. 10:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!