Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Aki most több 10 milliomos...

Aki most több 10 milliomos hogy kezdte el?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 19:52
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:

kolopele-ről mindenki tudja itt a GYIK-on (Nem is lehet nem tudni, hiszen minden nap 10x leírja legalább), hogy ő önerejéből lett gazdag és természetesen róla mintázták a becsület márványszobrát is, soha életében nem adott ki semmit a kezéből ÁFÁs számla nélkül, életében nem alkalmazott senkit feketén vagy szürkén, 300 nettó fizukat ad, ugyan céges fószvágennel jár de azt természetesen soha nem használja magán célokra, hiszen céges autó!

És még sorolhatnám a végtelenségig!


HAIL TO THE KING BABY!

2011. okt. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
28%
Pontosan úgy van ahogy mondod. Nincs mindenkinek szüksége arra hogy csalással legyen jómódú. Azok a "minimálbéres" 100 milliós villában élő vállalkozók akikről te beszélsz. Egyébként mostanában kerülöm hogy magamról írjak, csak nézz rá a válaszokra. Itt sem írtam volna csak amit először, ha valaki nem reagál rá. Még csak nem is az oldalra írtam a választ.
2011. okt. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:

Smartguy86 igen, meg még sok mindent amit te nem, de éppen ez a természettudományos matematikai pálya amiből egyáltalán nem lehet megélni, mert nem lehet elhelyezkedni, úgyhogy ezt a demagógiát hagyjad.


másrészt mert nektek bejött az élet szerencsétekre, véletlenül azért még ez nem igaz. azaz többnyire sikkasztanak.

2011. okt. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 Smartguy86 ***** válasza:

Nem mondtam, hogy matematikusnak kell menni. Arra utaltam, hogy a világ így működik, hogy vannak gazdagok és vannak szegények. Meg vannak a kettő között is. Csak a gazdag kevés, a szegény meg több - és ez nem véletleneken múlik, mert ha azon múlna, akkor ugye 50-50 lenne, de legalább normális eloszlású. De nem így van.


Nekem az a nézetem, hogy mindenki megszerezheti azt, amire vágyik, csak kérdés, hogy a vágyai a siker és a gazdagság iránt erősebbek-e a kényelem iránti vágyánál. Szokták mondani,hogy az ember vagy kapzsi (vágyakozik, az eredményekért teszi a dolgokat) vagy fél (védekezik, aggódik a kockázattól, nem lép, lebénül). Aki a kettő között nem tudja megtalálni az arany középutat, az sose lesz boldog és sose lesz gazdag sem.

2011. okt. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
az nem mindegy hogy milyen szinten élnek, mert ha az itthoni szegény megkapná a nyugati minimálbért, akkor már nem lenne ekkora megélhetésipánik
2011. okt. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 Smartguy86 ***** válasza:
És milyen alapon kéne megkapnia? Megérdemli?
2011. okt. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
34%
Az én általam adott átlag nettó 300 ezer forintos átlag (vannak akik a 400 ezret is megkapják) bérek alapján melyik kategóriába sorolnál, kedves 47 % - os? A csalók vagy a dolgozóit megbecsülők táborába?
2011. okt. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
86%

Nem voltam, és nem is vagyok vállalkozó, de - mondhatjuk úgy - milliomos. Bár nem több 10 milliomos.


14 éves koromtól dolgoztam, mint betanított munkás. Munka közben letettem egy szakmai érettségit, majd egy csomó tanfolyamot. A legutolsó egy felsőfokú lett. Még a szocban beindítottak egy vállalkozást, átcsaltak oda. 2-szer annyit kerestem, mint az előző helyemen. Mivel akkor még lehetett nyereséget kitermelni, a tulajok osztalékként felvették, a többieknek pedig év végi részesedést, vagy jutalmat adtak, ha volt miből. A szekér nagyon jól ment, már akkor (1980-as évek) 70-80 ezer forintokat vittek haza osztalékként (mindenki!) jutalomként pedig 20 ezreket. Mivel akkor még otthon éltem a szüleimmel, ezért nagy költségeim nem voltak, a pénzem nagy részét takarékszövetkezeti 20 %-os kamatra betettem évekre. Aztán vettem - munkáltatói segítséggel, kamatmentesen! - egy kis lakást. Évek alatt apránként berendeztem. Majd lett annyi pénzem a befektetésekből, hogy vettem egy másikat, amit aztán a következő évben több százezres haszonnal továbbadtam. Azt a pénzt is befektettem értékpapírokba.

Pár éve találkoztam életem párjával (sima szakmunkás), Ő is hasonló utat járt be, nekem lakásom, neki kocsija volt a megtakarított pénzén kívül. Összedobtuk a közös vagyont, és építettünk magunknak egy családi házat pontosan a "nagy gazdasági világválság" idején. 4 évig tartott, de befejeztük, és ráadásul egy fitying hitel nélkül. A fenti milliókat elköltöttük erre.

Az én történetem ennyi.

Jelenleg a fizetésem bruttó 125.000 Ft.

Én bizony büszke vagyok arra, mait elértem eddig, és nem lopásból.

2011. okt. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 Linkoln ***** válasza:
A mamám ugy csinálta hogy sima iskolázatlan paraszt volt, volt otthon kb 7hold földjae müvelgette, dolgozott, ás a papámis dolgozott, de se viz se villany se semmi nemvolt bekötve a tanyára, maguknak termeltek, nemis igen értékelték apénzt azt összejött nekik több mint 70millio, föként banki kamatból, régen elég jol kamatozott, föleg a válságokkor.
2011. okt. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 Linkoln ***** válasza:
szoval sporolnak, vagy éppen szerencsések de szerencse nem adott, szal sporolj.
2011. okt. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!