Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért vonakodnak az emberek...

WSP kérdése:

Miért vonakodnak az emberek attól, hogy értékesítéssel foglalkozzanak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 18:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Szerintem Jucikának törekednie kell arra, hogy fejlessze a képességeit. Erre tökéletes jók az ilyen rendszerek. Jucika megtanul telefonálni, Jucika megtanul prezentálni, Jucika megtanul gazdálkodni az idejével, Jucika elkezdi képezni magát, mert látja, hogy anélkül nem lesz sikeres.


Abban egyetértek, hogy nem mindenki alkalmas erre az üzletre. Nyilván, aki nem tud írni, és olvasni, az nem lesz sikeres, de aki rendelkezik ezekkel a képességekkel, annak megvan rá a lehetősége, hogy kiképezze magát. Egy mezei villanyszerelőnek is legalább 3-4 évet kell tanulnia, amíg képes lesz sikeresen elvégezni a munkáját, és addig fogják a kezét. Az mlm-ben is fogják Jucika kezét, mert mindenhová megy vele a szponzora, szóval elméletileg Jucika semmit nem csinál pár hónapig, csak megy, ül, fülel, jegyzetel, tanul.

általában az szokott lenni a gond, hogy Jucika 2 hét után rájön, hogy ezzel baromi sok munka van, és baromi sokat kell tenni érte, évekig kell tanulni? Na azt már nem. És Jucika nem hajlandó megfizetni a siker árát.


Egyébként elindult egy új irány az mlm-ben, az online mlm, ahol pont ezeket az általatok említett tényezőket szűrik ki, vagyis nem kell prezentálni, nem kell senkit meggyőzni stb., hanem a weblapod elvégzi helyetted a munkát. neked egy dolgod van, hogy a honlapodra irányítsd a látogatókat.

2011. szept. 5. 21:33
 12/15 anonim ***** válasza:

A lényeg akkor is lényeg marad, függetlenül a milliós keresettől: az emberek veszik a sz*r amway termékeket, mert az nekik húdejó lesz anyagilag majd valamikor.


Ha az amway termékek a tesco polcain lennének annyiért a kutya se venné őket, mert az ár/érték arányuk nem olyan jó, hogy boltban el lehessen adni őket.


Ha valaki MLMben sokat keres az nem jelenti azt, hogy az MLM jó. Annak jó aki aki sokat keres, de az alsó szintek rabszolgáinak már nem jó, mert ők nem keresnek. Sőt: az ő fáraozásaikért a felső szintek vezetői keresnek. Ezért cserébe kapnak egy ígéretet, hogyha majd sokan lesznek alattuk, akkor majd ők is jól keresnek.


Összehasonlítva hasonló a helyzet a hagyományos, bolti eladással is, ott is a tulajdonos keresi a legtöbbet, a beosztottjai (boltvezető, eladó, árufeltöltő) kevesebbet. Viszont ott az alkalmazottak tökéletesen azt kapják, amiben megyegyeztek: egy (tulajdonoséhoz viszonyítva) alacsony fizetést, az idejükért és energiájukért.

Az MLMnél meg vagy fogsz egyszer valaha sokat keresni, vagy nem. De ha nem, akkor is rászánhatsz rengeteg időt és energiát.


A kérdésed viszont nem az MLMről vagy az amwayről szólt, hanem az értékesítésről.

Szerintem pont azért nem akar sok ember értékesíteni, amiért nem akar pl mindenki rendőr lenni: nem azt tartja legfontosabbnak az életben, úgy érzi, hogy neki más életfeladat paszsolna. Esetleg nem elég bátor, hogy másokkal kommunikáljon. Vagy nem hisz benne, hogy meg tudja tanulni. Vagy úgy érzi, hogy túl "rizikó", befektethet sok munkaórát és lehet, hogy mégsem értékesít semmit (azért ezek jó érvek sokaknak).

Az ember megtalálhatja a számításai anélkül is, hogy értékesítő lenne. Nagyon leegyszerűsítése a világnak, ha úgy érzed, hogy mindenkinek értékesítőnek kellene lennie.

(Képzelj el a focistákat, orvosokat vagy pékeket, ha értékesítést tanulnának - ki szórakoztatna minket, ki gyógyítana és ki sütné a kenyeret?)

2011. szept. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"A lényeg akkor is lényeg marad, függetlenül a milliós keresettől: az emberek veszik a sz*r amway termékeket, mert az nekik húdejó lesz anyagilag majd valamikor. "


Hadd javítsalak ki, illetve tegyék azt meg a tények.. Az emberek nem azért vesznek termékeket, hogy anyagilag jobban járjanak, hanem azért, mert úgy gondolják, az ár-érték arányuk az ő általuk választott terméknek a legjobb. Amiről te beszélsz, az a termék mögé bújtatott piramisjáték. Ha szerinted szar drága egy termék, ne vedd meg. Rengetegen választják a Citroent. Ettől az jó? Rengetegen sosem vennének Citroent. Ettől az rossz? Valós ismeretek nélkül bármilyen terméknek az ár-érték arányáról bármit is állítani szerintem felelőtlenség a részedről.


Ja igen, óriási felfedezés részedről, hogy a tesco polcairól nem fogynának az ilyen termékek! Gratulálok! Az pedig, hogy ezt a termék hibájának állítod be, az meg külön zseniális!


Ha úgy gondolod, rádfér némi info a témában, gratulálok, remek úton jársz. Ha úgy gondolod, hogy már mindent tudsz, akkor sajnálom, eljutottál a szellemi fejlődésed csúcsára, sajnos innen már csak lefelé vezet az út! ;)

2011. szept. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a mondat első felét félreértetted.

Azért veszik az emberek a amway terméket, mert az nekik anyagilag jó (= mert abból sok jutalékot kapnak majd - valakik).


Mutass nekem egy amway agymosottat, aki colgate fogkrémet használ. Nem találsz. De nem azért, mert az amway fogkrém jó ár/érték arányt képvisel, hanem veszik mert, amway. Ugyanúgy mutass egy "amway ellenes"-t, aki vesz amway fogkérem. Jó eséllyel olyat sem találsz, viszont itt az indok nem az amway ellenesség, hanem a rossz ár/érték arány. Pont ezért nincs a tescoban sem. Mert nem üti meg a mércét.


A piacot nem kell szabályozni, szabályozza az önmagát. Ha jó lenne a termék lehetne bolti forgalomba hozni. De nem jó, ezért kell mögé egy másik értékesítési mód (network 21), de ettől még nem lesz jó, viszont az agymosottak megveszik azt is, ami nem jó.


Az MLM nem piacképes értékesítési forma (legalábbis a network 21 biztos nem), mert a jutalék több mint a kereskedelmi cégek árrése. Ez azt jelenti, hogy a terméket drágábban kell adni ergo az ár/érték arány nem lesz megfelelő. Ráadásul a merketingje "szájhagyomány" útján történik - de valahogy nem hihető, ha valaki azt mondja, hogy ez húdejó, miközben tudod, hogy az eladáshoz érdeke fűződik.

2011. szept. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"mutass egy "amway ellenes"-t, aki vesz amway fogkérem"


Ha mutatok, megváltozik a véleményed? Itt vagyok példának én. Hosszú évek óta használtam vásárlóként a termékeiket. Azért vettem őket, mert jók. Meg azért, mert olcsóbbak voltak mint akármelyik a kereskedelemben. Még végfelhasználóként, kifizetve a forrásom 30%-os árrését is! Meg kifizetve az összes bónuszt neki és a felette lévőknek. Tehát pontosan azért vásároltam, mert jók voltak, jó áron. A hagyományos kereskedelemben pedig nem volt kapható. Ne haragudj, de azért, mert neked vagy nincs tapasztalatod, vagy más tapasztalatod van, megkérdőjelezzem a döntésemet. Az idő engem igazolt. Magyarázhatsz te, az előítéleteddel, nem fogsz meggyőzni senkit, aki megelégedettséggel használja a termékeket.


Azóta csatlakoztam, még olcsóbban kapom. Ráadásul segíthetek másoknak. Úgyhogy megmutathatom neked példának vagy 30 vásárlómat. Ők sem hülyék, csak jobban ismerik a termékeket, mint te. De megmutathatom akármelyik üzlettársam összesen többszáz vásárlóját is. Ők sem hülyék, csak többet tudnak a termékekről, mint te. Nos, engem agymosottnak hívsz, de azon azért gondolkozz el, lehet, hogy te vagy az, akinek hiányosak az ismereteid. Elvégre megfeleltem a kihívásodnak, mutattam neked képletesen jó sok vásárlót, (köztük korábbi önmagamat,) akik nem "amway agymosottak", tehát foglalkozni nem akarnak a dologgal, de a termékek és azok árai meggyőzték őket.


"de valahogy nem hihető, ha valaki azt mondja, hogy ez húdejó, miközben tudod, hogy az eladáshoz érdeke fűződik"


Nos, igen... Ezzel a hozzáállással ez nem megy. Ezért nem is így csináljuk. Egyébként csak egy dolog erre, mert igazad van, így nem hihető. De mi van akkor, ha azt mondja erre a jóbarátod, (akiről alapból nem feltételezed, hogy át akar verni,) hogy figyelj, Géza, ez szerintem egy nagyon jó termék. Próbáld ki, ha tévedtem, és valamiért neked mégsem felelne meg, három hónap alatt bármikor visszaadhatod, a cég visszafizeti a teljes vételárat! Azért így már kicsit jobban hihető, hogy jó a termék, nem? ;)

2011. szept. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!