Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért vonakodnak az emberek...

WSP kérdése:

Miért vonakodnak az emberek attól, hogy értékesítéssel foglalkozzanak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 18:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen értékesítés..

Ebből a kérdésből nekem úgy tűnik MLM-jellegű házalásról van szó. :)

2011. szept. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem az értékesítéssel van gond, sokan dolgoznak üzletekben eladóként, hanem amikor még neked kell rábeszélni valakit, hogy vegyen meg olyasmit, amire tulajdonképpen semmi szüksége. Mivel én magam is tudom, hogy semmi szükségem 300ezer forintos szuperporszívóra, üdülési jogra, csapvíztisztító készülékre és társaira, nem lenne gyomrom rábeszélni mást sem, hogy ilyen szarságokra költse a nehezen megkeresett pénzét.
2011. szept. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nemrég kötöttem mobil netet. Előtte telefonon felhívtam a boltot, hogy tájékozódjak, és aztán bemenjek megkötni. Erre: majd ő kiküld egy mobil üzletkötőt. Hát baromira tetszett, hogy nem nekem kell utánamenni, hanem házhoz jön. Akkor ez egy házaló volt? Vagy mit értesz házalás alatt.


Sajnos, sokan, akik nem értenek az értékesítéshez, és a multi level marketinhez sem, azok emlegetik mindig a "házalást" és az "ügynököket".


Csak kérdezem én: amikor a milliárdos cég kereskedelmi igazgatója elmegy egy üzletlánc vezetőjével tárgyalni, akkor ő is házalni megy? Vannak kis házalók, meg vannak nagy házalók?

2011. szept. 5. 18:53
 4/15 anonim ***** válasza:

Belátom, belülről nem ismerem a multi-level marketinget, csak néhány családtagomon keresztül akik csinálták.


Ha egy cég, amely irodát működtet kiküld hozzád valakit, az inkább valami csatolt szolgáltatás, amelynek célja hogy náluk fizess elő, semmi köze jótékonysághoz, benne van az árban.


A nagy cégeknél azért hívatlan vendéget nem engednek be, mire szemtől szembe leülnek már általában ismerik a másikat (legalábbis beszereznek róla minden lehetséges infót) és annak termékeit.


A MLM viszont baráti kapcsolatokon keresztül próbál terjeszkedni, ami lehet hogy sokmindenre jó, csak ezeknek a kapcsolatoknak nem tesz jót. Mivel minden alkalommal a rendszerből kihozható elméleti maximummal számol aki bemutatót tart, általában a termék elé helyezve az elérhető nyereséget ezért sokszor csalódás a vége. A termékek általában valamitől speciálisnak/különlegesnek vannak feltüntetve, amit én nem látok beigazolódni, ugyanúgy ahogy a lánc miatti árrés sem teszi olcsóvá a holmit. Ráadásul ha valami annyira bombaüzlet, akkor miért adná ki a kezéből a gyártó cég a nyereséget, emberszeretetből?

Szóval szerintem eltávolítja az embereket egymástól, és ahogy látom a nyereség nem fedezi a ráfordított időt.

Persze biztosan van ellenpélda, de végre szeretnék valakit látni, aki ezeket - mármint hogyan leszel jelentősen gazdagabb emberi léptékű időn belül - hajlandó a bankszámlakivonatának ill. számlaegyenlege változásának ismertetése mellett is bemutatni..

2011. szept. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Magyarországon pl. Gidófalvi Attila lehet egy etalon hálózatépítő, aki még az Amwayban épített fel egy olyan hálózatot, aminek több, mint 1 millió tagja volt. Én azt hallottam, hogy kb. 40 milliárdot szedett ki az üzletből. Most az FLP-ben ő lett a világon az első, aki 2 év alatt elérte a gyémánt szintet. Most kb. havi 15 millió ft-ot keres, és azt nyilatkozta, hogy akkor akar megpihenni egy fél évre, ha megvan a havi 30 millió. Persze ő csak 1 a sok közül, akik ebből élnek.
2011. szept. 5. 19:26
 6/15 anonim ***** válasza:
A hálózat feje valóban sokat kereshet,de a lent levők nem.Több ismerősöm is befürdött az Amway-vel! Plusz,még az ismerőseik közül sokan szidták ,amiért átverte őket a termékkel.
2011. szept. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy valaki feladja már az elején, és úgy érzi, hogy bebukta a pénzét, na de mennyit? Bukott 10 ezret? 50 ezret? Egy hagyományos vállalkozásban milliókat lehet bukni, az 50 ezernek a sokszorosát kockáztatod. És miért fürdött be? Mert nem volt elég kitartó. Vagy mert valaki valótlanul azt ígérte neki, hogy az Amwayben gyorsan meggazdagszik, pedig minden multi level marketing rendszerben általában 2-5 év kell ahhoz, hogy tisztességesen megtudj belőle élni. Tisztességes fizetés alatt értem a bruttó 500.000 Ft-től kezdődő havi jövedelmet.
2011. szept. 5. 20:23
 8/15 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem az mlm rendszerrel egy hatalmas baj van.

Azt mondják, ez mindenkinek megy.


Pedig ez nem igaz. Vannak olyan adottságok, amik nélkül az ember kudarcra van determinálva. Ezek a megfelelő vállalkozói, értékesítői szemlélet, kitűnő kommunikációs és meggyőző képesség, fizetőképes ismeretségi kör (legalább az elején), meg amit még nem tudok.

Tehát a Jucika, aki max. annyit tud, hogy ha diktál neki a főnök egy levelet, azt begépeli, egyszerűen kizárt, hogy sikerre vigyen egy mlm üzletet. És hát az emberek közt több ilyen Jucika van, mint agilis vállalkozó. Ők mind belebuknak, mert nem tudják jól csinálni. De a beszervezőnek mindegy ez, csak a jutalék számít.


Na ez a nagy baj ezekkel a rendszerekkel.

2011. szept. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egyet kell értenem az előző hozzászóló "Jucikás" példájával.


Az ilyen "etalon" hálózatépítők szerintem azért nem jók példának, mert tulajdonképpen a második vagy harmadik MLM rendszert csak át kell nyomniuk az előző hálózaton, míg akit először kívánsz bevenni a csapatodba nem rendelkezik ilyennel. Persze az előbb említett módon több lábon állva lehet biztosan keresni relatíve kis munkával, de ehhez a kolléga által említett adottságok is kellenek.

2011. szept. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Azt mondják, ez mindenkinek megy.

Pedig ez nem igaz."


Így van. Viszont kérlek mutass egyetlen sikeres MLM-est, akik rendelkeztek az általad leírt tulajdonságokkal, én meg mutatok neked 20 olyat, akik nem! Nem, nem azt mondják, hogy mindenkinek megy. Ezt senki sem mondja. Azt mondják, hogy mindenkinek meHET! És ez csak rajta múlik! Nagy különbség.


Azt azért megnézném, az amway-jel hogyan buktak, ha egyszer minden pénz visszajár... Meg a vevők a termékekkel.. Hogyan, ha minden pénz visszajár? Nem kételkedem, csak kérdezem, mégis hogyan volt ez lehetséges? :)

2011. szept. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!