Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan tudna egy 16 éves lány...

Hogyan tudna egy 16 éves lány spórolni?

Figyelt kérdés

A kérdés összetett. Az első, és fontosabb része az, hogy hogyan tudnék a háztartásban spórolni, hogy ezzek kicsit segítsek a szüleimnek. Ezek stimmelnek eddig:

- Az elektromos berendezést kikapcsolom, ha nem használom (laptop kábelt kihúzom, a tv elosztót kikapcsolom, így nem kap áramot, telefontöltőt kihúzom a konektorból, ha feltöltött a telefon).

- Ha hosszabb időre elmegyünk itthonról a szobámban mindent kihúzok a konektorból (tv-t, asztali lámpát, hangfalat).

- Este/télen ha kimegyek a szobából lekapcsolom a villanyt, ha nem muszáj nem kapcsolom fel a nagy lámpát (ami a plafonon van), csak az asztalit.

- Ha mosogatok nem folyóvíznél teszem, hanem egy mélytányérba vagy valamibe amit úgy is el kell mosni engedek melegvizet és úgy mosogatok el, amit elmostam, a csurgató mellé teszem, majd a végén közepes sugarú langyos víznél elöblítem az összes edényt, evőeszközt.

- A wc-t rövid ideig húzom le, de azért úgy hogy lemenjen aminek le kell mennie.

- Zuhanyozni szoktam, nem fürödni, és a zuhanyozás idejét is próbálom csökkenteni.



Ezenkívül hogyan tudnék még spórolni? Olyan tanácsokat is szívesen fogadok, amik nem kifejezetten háztartásbeli spórolás, hanem pénzbeni.


2011. aug. 18. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
azzal is tudsz spórolni, ha fogmosás közben csak akkor nyitod ki a csapot, amikor szükséged van rá. Egyébként nagyon jól haladsz eddig.
2011. aug. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
ha kapsz zsebpénzt,vagy találsz az utcán egy kis aprót,ne költsd el cukorkára,meg chipsre,meg csokikra,hanem rakd félre:))
2011. aug. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

A fogmosásos ötlet is jó, megfogadom.

Havonta 5000Ft zsebpénzt kapok, meg dolgoztam a nyáron egy hónapot, eddig 44300Ft kaptam meg, összesen kb. 80-82.000Ft lesz. Az a tervem, hogy egyrészt kisebb dolgokat, amire szükségem van (tonik, sminklemosó, arckrém stb.) megveszem magamnak, hogy ne mindig a szüleimtől kérjek pénzt, másrészt megpróbálok takarékoskodn, hogy később is legyen pénzem.

Egyébként pedig van egy kis házikó alakú perselyem, és abba szoktam gyűjteni 100-asokat, 200-asokat, illetve 50-eseket. Amkikor már nagyon nincs pénzem, de nem akarok a bankkártyámhoz nyúlni (arra kapom a zsebpénzt, meg most a fizetést is), akkor abból veszek ki, annyit, amennyit kellhet (max. 1000 Ft körül).

Mondjuk ha elköltök 1-2000Ft körüli összeget, de 5000 adtam, fel sem tűnik, hogy a sok apróból tettem el a perselybe.

2011. aug. 18. 12:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Válts egy olcsóbb net előfizetésre, a tv-t dobd ki, amúgy is csak a szenny árad belőle, ne porszívózz túl sokáig, a számítógépezéshez a zenét fejhallgatón hallgasd, ne hangfalakon keresztül.
2011. aug. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért nem kell túlzásba vinni. A fejhallgató halláskárosodást okoz hosszabb távon, ez bizonyított. Ha tönkreteszed az egészségedet, azzal nem spórolsz. Úgyhogy maradjon a hangszóró... Meg a többi is ésszel.


Mossatok alacsonyabb hőfokon és várjátok meg, amíg nagy kupac ruha összegyűlik.

Ha már hűvösebb lesz, akkor úgy szellőztessetek, hogy minden ablakon egyszerre, de rövid ideig. Ha valami folyamatosan nyitva van, az utcát fűtitek.

Az az alakok rosszul zárnak, szigeteljétek le.

2011. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az az alakok = ha az ablakok
2011. aug. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
érdeklődj bolti akciók után, olvass reklámújságokban kedvezményekről, pontgyűjtő akciókról, barátaiddal/rokonokkal cseréljétek el a megunt ruhákat, játékokat, vidd vissza a visszaváltható dolgokat, használj utántöltős dolgokat (pl. kézmosószappan, tisztítószerek), megunt könyveidet beadhatod antikváriumokba, ha van kertetek, akkor árulhatsz piacon zöldséget, gyümölcsöt, kocsi helyett bicikli, gyorskaják helyett főzzetek otthon. Rengeteg olyan termék van boltokban, ahol számít a méretgazdaságosság. Pl. valamiből 4 doboz csak 3x annyiba kerül, mint 1 doboz. Vagy 2-t fizetsz 3-at kapsz, de csak akkor ha mind a 3-ra szükséged van, a kapcsolt dolog nem valami műanyag bóvli hülyeség.
2011. aug. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!