Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretném elérni a célomat,...

Szeretném elérni a célomat, de addigra mi lesz még?

Figyelt kérdés
Lábatlanon van/pontosítok volt egy papírgyár, méghozzá a Piszke Papír Zrt. Toalettpapírokat, Papír zsebkendőket és Papírszalvétákat gyártott. 2008-ben felszámolták, a görög Zeritis csoport vásárolta meg a kommunizmusi rendszerváltás után. Nagy álmom mostanság, hogy egyszer befektetek, és megvásárlom a papírgyárat. Először is hazai piacra termelek papírdolgokat- utána pedig exportálok. Csak hát most leszek 8. osztályos tanuló, és hát nem tudom milyen szakmával tudok összeszedni 2 milliárd ft-ot olyan 25-30 év alatt. Gépészmérnök és Géplakatos érdekel nagyon, mivel nagyon szeretek szerelgetni, tervezni, gépekkel foglalkozni. Az édesapámnak van egy lakatosipari vállalata ami most ér olyan 600.000.000 ft-t, abban gondolkodtam, hogy átirányítom gépgyártásra, és ott legyártom előtte a szükséges gépeket, és utána értékesítem a vállalatot, és befektetek. Viszont olajmérnökiben is gondolkodom, azzal sokat lehet keresni, de oda csak szerintem a pénz motivál (Úgy érzem). Jelenleg 1.200.000.000 ft-ért van az értékesítése a gyárnak, de minden elvan lopva, semmi áru nincs már nagyon ott, a jó gépek nagy részét elvitték, amik még ottmaradtak bele van rohadva a gőz, nem indulnak be... Mit válasszak? Bocsánat, kicsit hosszúra sikeredett. Kérlek adjatok tanácsokat.
2011. júl. 25. 08:18
 1/7 A kérdező kommentje:
2011. júl. 25. 08:19
 2/7 anonim ***** válasza:

A nagy kérdés, hogy érdemes-e Mo-n ilyen nagy vállalkozásba egyáltalán pénzt fektetni. A külföldiekkel szemben nincs esélyed, nem tudsz olyan alacsony áron előállítani semmit. Ahhoz nagyon nagy tételben kell előállítani és továbbadni, hogy a dolgozói bérek és egyéb költségek csak pár forint legyen a terméken. A továbbadásnál van a probléma,ennyit nem tudsz eladni magas áron.

( Ez mind az állam hibájának tudható be. )

2011. júl. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem reálisak az álmaid, csak gyerekes képzelgés. Ha éppen egy édességgyárat számolnának fel a környéken, akkor azt mondanád hogy minden álmod hogy cukorkákat gyárts.
2011. júl. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
pff.:D
2011. júl. 25. 10:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont ilyen reakcióra számítottam :) Ebből is látszik, hogy nagyon gyerekes még a gondolkodásod.
2011. júl. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ahhoz te nagyon kicsi vagy.. nemcsak álmodozásról szól a világ, vannak olyan buktatók, amin secperc alatt elbukhatod az egészet!
2011. júl. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem meg igenis jó dolog ha egy fiatal ilyen,mert ritka!Bíztatni kellene,és úgyis okosodik,látni fogja mi fog történni körülötte,milyen az élet.

(30l és értékesítőként dolgozom,és mellettem sem állt senki,de akkor jó voltam,amikor kerestem havi "sokat":)

2011. aug. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!