Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék vállalkozást de nem...

Szeretnék vállalkozást de nem tudom megéri e?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok a szakmába és szeretnék vállalkozást nyitni de addig amíg nincs vendégköröm nem szeretnék beleugrani. Alkalmazottként még nem sikerült elhelyezkednem a mai világba de szeretnék dolgozni. Amiíg nincs vendégköröm hirdethetem magam és dolgozhatok saját időbeosztásom szerint otthon vagy házhozjárva? Ennek van valami hivatalos megoldása?Vagy hogy próbálhatom ki magam vagy szerezhetek vendégkört úgy hogy nem kell félnem mikor bukok le?
2011. júl. 14. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:

vagy hozzászoksz a "félelemhez", vagy éhen halsz.


legálisan csak úgy tudod csinálni, ha csinálsz egy céget, vagy egyéni vállalkozó leszel.


ezeknek az egy munkavállalóra vetített havi költsége nagyjából 40.000Ft. Akkor is, ha semmit nem kerestél vele.


szóval, sztem csináld feketén, amíg be nem indul, vagy áldozz rá 1-3 milliót és akkor tudsz rendes vállalkozást csinálni.


Nem tudom mivel foglalkozol, de a mai időkben nagyon nem éri meg céget alapítani...

2011. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem azért akarok vállalkozást mert az a vágyam hanem azért hogy ne kelljen nap mint nap félnem. Tudom hogy nem éri meg a vállalkozás de a mai világban már alkalmazottként alig van munka. Azt meg tudod mondani hogy ha feketén dolgozok és belebukok mire kell számítanom?
2011. júl. 14. 17:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit csinálsz és hogyan buksz le.


Ha például árusítasz, akkor munkaügyi bírság.


Ha egy építkezésen dolgozol, akkor 5-10.000 a rendőr zsebébe... (nem vicc!)

2011. júl. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem ilyen komoly:) Műkörmözésről lenne szó. Pl egy vendéget elvállalok és ő feljelent vagy épp nem egy vendég hanem egy másik körmös. Akkor mire számíthatok?
2011. júl. 14. 18:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Áthidaló megoldás lehet, ha felvételizel egy főiskolára. Amíg diák vagy, addig csak a tényleges jövedelmed után kell fizetned. Egy olcsóbb helyen félévente 100 ezerből már kijössz, de ha nincs még diplomád, akkor államilag támogatottra is felvételizhetsz. Ez egy teljesen legális módszer, így a vállalkozás elindítása csak kb. 20 ezer (a bejegyzés költsége), és tuti nem kapsz egy fillér büntetést sem. Mellesleg ha még nincs sok vendéged, akkor érdemes be is járni órákra, a plusz tudás bármikor jól jöhet.
2011. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem olvasd el ezt:

[link]

Sokat segíthet...

2011. aug. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!