Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webáruházak! Miért vásároltok...

Webáruházak! Miért vásároltok ott, vagy épp miért nem?

Figyelt kérdés

Ti miért vásároltok, vagy épp nem vásároltok egy webáruházban? Szeretnék egyet nyitni, és érdekelne, mi a fontos számotokra. Mitől válik megbízhatóvá vagy vált ki pont rossz érzést belőletek egy internetes bolt?

E-könyveket szeretnék árulni. Többet is írtam, de kiadó nem vállalja – nincs hírnevem, egyébként még nem is szeretném -, magán úton kiadni pedig túl drága lenne.

Nem szeretnék több ezret elkérni egy-egy darabért, csak egy minimális összeget, pár száz forintot.

Itt viszont nem tudom megoldani az utánvétet, mivel e-mailben tudom átküldeni.

Negatív dolognak számít az előre utalás?


Számlaképes vagyok, ezt a részét már megoldottam!


2011. júl. 7. 16:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Ha úgyse lesz papírváltozat, akkor ne PDF formával próbálkozz, hanem valami rugalmasabb, "rendes" ebookformátummal.


1-2 könyv kedvéért nem hiszem, hogy webshop fejlesztésre lenne szükséged, simán a weblapodon hirdetve, egy egyszerű űrlap meg email segítségével intézheted.

2011. júl. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Generáltál egy újabb dolgot, ami miatt nem venném meg a könyved: mert le van védve. Ha megvásárolok valamit, akkor arról korlátlanul akarok másolni és nyomtatni, vagy másik formátumba átrakni. Sok CD kiadó tesz rá olyan másolásvédelmet a CD-re, ami a vásárló életét is megnehezíti, az ilyet mindig elkerülöm.

Ha megvettem, akkor megillet a jog, hogy saját használatra másoljam.

2011. júl. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Azért azt nem hiszem, hogy INGYEN meg tudnád csinálni a webáruházat, mert mégha ingyenes tárhelyre is van feltöltve...."

Nem a fentebb beirt idézet írójának szól!

Van azért jó ingyenes tárhely reklám nélkül. (pl. newhosting) Valamint letölthető ingyenes webshop is. (netprog) Azért meg kell hagyni, hogy egy jó találó domain se kutya. A domain névér mindenképp fizetned kell. Bár ez nem nagy összeg.

Szerényen feltettem egy fő domain alá egy webshopot, ami "megjelenése" után 2 héttel már a google indexelt. Kb innentől 4 hétre a szubdomain alatt levő webshopot ugyan azon tartalommal már ütötte. Hozzáteszem, hogy reklámja nem volt az oldalaknak. ( Próba oldalak. Részemről semmi konkrétum, csak próbálkozom. Figyelem a viselkedésüket. ) Hogy miért írtam: érzékeltetném, hogy nem mindegy, hogy milyen domain alatt dolgozol. Tehát ha lehet fődomain alol indulj.


A kérdésre: előre utalás nem számít annak. Pár éve használt dolgokkal kereskedem egy aukciós portálon keresztül és még nem volt vele problémám. De az említett darab ár nagyon alacsony lesz a rezsidhez képest. Így vélhetően nem lesz rentábilis a próbálkozásod. Azt mindenképp támogatom, hogy tegyél fel más terméket is. Mint előbb írták. Ez inkább legyen kiegészítője a shopnak. Esetleg ne shopon keresztül áruld hanem blogon, saját honlapon keresztül. Folytass email marketinget, ha van rá lehetőséged. A shopra pedig ügyelj, hogy és amennyiben megcsinálod, a törvényi előírásoknak megfeleljen.

Utánvét: egy nem elhanyagolható dolog jutott eszembe. Ha levéded jelszóval és az egyedi, akkor nem kell utánvét eladnod és nem is lehet mivel egyedi a jelszó miatt. Szerintem ugyan olyan mitha vennél egy komplett szoftvert. Nézd meg a shopokra vonatkozó rendeletet, ezen belül a vásárló elállási jogát.

2011. júl. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Jelszóval levédeni teljesen felesleges, mert vannak programok amik eltávolítják a jelszót és máris lehet terjeszteni. De ha másnem, akkor kinyomtatja és visszaszkenneli. Mondhatod, hogy na ezért védem le azt is, hogy ne tudja kinyomtatni. Tökmindegy, mert ha már megjelent a felhasználó képernyőjén a dolog, akkor másolni is lehet.
2011. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!