Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webáruházak! Miért vásároltok...

Webáruházak! Miért vásároltok ott, vagy épp miért nem?

Figyelt kérdés

Ti miért vásároltok, vagy épp nem vásároltok egy webáruházban? Szeretnék egyet nyitni, és érdekelne, mi a fontos számotokra. Mitől válik megbízhatóvá vagy vált ki pont rossz érzést belőletek egy internetes bolt?

E-könyveket szeretnék árulni. Többet is írtam, de kiadó nem vállalja – nincs hírnevem, egyébként még nem is szeretném -, magán úton kiadni pedig túl drága lenne.

Nem szeretnék több ezret elkérni egy-egy darabért, csak egy minimális összeget, pár száz forintot.

Itt viszont nem tudom megoldani az utánvétet, mivel e-mailben tudom átküldeni.

Negatív dolognak számít az előre utalás?


Számlaképes vagyok, ezt a részét már megoldottam!


2011. júl. 7. 16:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Ha mindent megcsinál rajta, és ingyen üzemelteti is, akkor rendben van. Azért az nem mindennapi dolog..

Milyen elvárás? Sokféle áru az adott kategórián belül.

Azt nem bírom, amikor pl egy lámpaboltban nincsen villanykörte, csak búra. Minél szélesebb választék, annál jobb, mert az további vásárlásra ösztönöz. Ha van 10 féle áru, azért regisztrálni sem érdemes, mert nagyon kevés az esélye, hogy valami olyasmit árulnak, ami biztosan kell nekem. Az e-book pedig nem kellene, mert nincs "anyaga", ahogy írták, nem lehet a polcra tenni. De lehet, hogy ha nagyon olcsó, akciósnak van hirdetve, és van mellette még 100 másik áru, akkor vonzóvá válik. De nem e-book formában.

2011. júl. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Azért azt nem hiszem, hogy INGYEN meg tudnád csinálni a webáruházat, mert mégha ingyenes tárhelyre is van feltöltve a webshop (ingyenes tárhelyen többnyire nem működik!), még akkor is kell domain-nevet vásárolni és évente fizetni...


Amellett egy ingyenes tárhelyen lévő shop nem nagyon bizalomgerjesztő...


Szóval : minimálisan is kell TÁRHELYET bérelni és DOMAIN-NEVET vásárolni...

2011. júl. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Megvannak a fő problémák:


- üzemeltetési költségek

- számlaképesség = adózás

- nem ellenőrizhető, ezért nem megbízható áru

- nem ellenőrizhető, ezért nem megbízható eladó

- csekély árukészlet

- csak elektronikus forma

- gyakorlatilag megtalálhatatlan shop

2011. júl. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszönöm a "bátorító" szavakat.

A könyv pdf formátumban van, csak olvasható, jelszóval védett, így nem tölthető fel a netre...

2011. júl. 7. 17:08
 15/24 anonim ***** válasza:
Az ebook elkészítésében is segít a családtagod? Lehet, hogy ért a webshopokhoz, de mi lesz az ebook formátumokkal, tördeléssel, korrektúrával?
2011. júl. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Jelszóval védett PDF miért nem tölthető fel a netre?


Nézd meg ezt az oldalt: [link]

lehet, hogy ez segítene neked az indulásban, van e-könyveboltjuk is.

2011. júl. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Évek óra rendszeresen vásárolok neten, és sok vásárolt ebookom is van.

De nem vennék PDF ebookot, kényelmetlen, nem tördelődik át, vagyis nem igazodik az olvasó képernyőméretéhez.

2011. júl. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Milyen témában írtál eBook-ot? És mennyiért szeretnéd eladni? Lehet én lennék az első vevőd :)
2011. júl. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Domain név már van, de ingyen tudom felrakni a szerverre.

Szintén családtag oldja meg.


Csak szeretném a honlapomat kibővíteni egy webshoppal is.


Szeretném kihasználni a lehetőséget, mert szerintem nem sok ember engedheti meg magának, hogy ingyen .hu-s domain nevet kapjon, a szervert ingyen használhassa, és még segítsenek is neki.

2011. júl. 7. 20:47
 20/24 A kérdező kommentje:

Tördelni tudok. Egyetemen tanultam.


Egy könyvet már kiadtam nyomtatott formában, és vissza is hozta az árat, de most, ahogy végeztem a számolásokat, nem érné meg azt a mennyiséget megrendelni.


A könyvműhelyt ismerem, ők gyártották le az elsőt :)

2011. júl. 7. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!