Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webáruházak! Miért vásároltok...

Webáruházak! Miért vásároltok ott, vagy épp miért nem?

Figyelt kérdés

Ti miért vásároltok, vagy épp nem vásároltok egy webáruházban? Szeretnék egyet nyitni, és érdekelne, mi a fontos számotokra. Mitől válik megbízhatóvá vagy vált ki pont rossz érzést belőletek egy internetes bolt?

E-könyveket szeretnék árulni. Többet is írtam, de kiadó nem vállalja – nincs hírnevem, egyébként még nem is szeretném -, magán úton kiadni pedig túl drága lenne.

Nem szeretnék több ezret elkérni egy-egy darabért, csak egy minimális összeget, pár száz forintot.

Itt viszont nem tudom megoldani az utánvétet, mivel e-mailben tudom átküldeni.

Negatív dolognak számít az előre utalás?


Számlaképes vagyok, ezt a részét már megoldottam!


2011. júl. 7. 16:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az előre utalás ma már természetes. Kikötött feltételekkel mindkét fél védve lehet. Persze vannak negatívumok, de az bárhol lehet.

Én könyvet szoktam venni, meg kozmetikumot. Leginkább, mert olcsóbbak, mint a boltban, vagy mert nem is lehet nagyon boltban kapni.

Nekem megbízható akkor, ha rendelkezésre áll, amikor kérdésem van, illetve 1-2 vásárlás után úgyis kiderül sok minden. Nekem fontos a normális weboldal, és webcím, egy valami.blogspot oldalról (csak pl.) nem szívesen vennék semmit. Fontos, hogy friss legyen az oldal, naprakész, ha az utolsó hír tavalyi, akkor se vásárolok onnan. Ez nagyrészt általánosságban, nem pont a tiedre vonatkozólag, de gondolom érted, mit akarok mondani.

Ruhát nem szeretek venni, nehéz eltalálnom a méretet, hiába van leírva, plusz szeretek mászkálni:-)

Nekem az e-könyvvel annyi "bajom" van, hogy én szeretem kitenni a polcra a őket:-) De mondjuk ez még nem tántorítana el semmitől.

2011. júl. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
igazából én csak olyan dolgot veszek a netről, amit nem lehet kapni a közelemben, vagy túl macerás lenne személyesen beszerezni, de igen, én ilyenkor az utánvétet szeretem.
2011. júl. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
És persze, ha megrendelem a terméket, akkor egy részletes rendelési nyugtát szeretnék kapni pl. az e-mail címemre, de nyilván ez is evidens.
2011. júl. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
24%

Nem akarlak elkeseríteni, de ismeretlen szerzőtől e-könyvért nem fizetnék. És szerintem mások sem.

[link]

Ezt olvasd el, bár a zenéről szól, de ez szerintem az e-könyvre méginkább áll. Nem nagyon fog ez menni...

2011. júl. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Nos, ismeretlen szerzőként nagy fába vágtad a fejszéd egy olyan területen, ahol a letöltés tönkretehet egy kishalat. Mivel az emberek nem is tudják, hogy mi az, amit árulsz, így először hirdetni kell különböző helyeken, hogy legyen érdeklődő. Egy hagyományos webáruházat üzemeltetni is kell, ez a te esetedben hostolás lenne, ami szintén pénzbe kerül. Nem sokba, de annyiba, ami elviszi a pár százas profitot. Én ezért ki is zárnám ezt a lehetőséget, és akkor venném újra elő, ha hatalmas kereslet lenne később a könyveidre.

Addig pedig ingyenes hirdetések útján lehet ismertséget szerezni, és mailben bonyolítani a rendelést. Hogy utalnának -e előre egy ilyen bizonytalan dologért? Szerintem nem, de ez a magánvéleményem. Én szeretem a profizmust, e-boltot is úgy választok, hogy milyen a webshop kinézete, milyenek a szolgáltatásai, milyen gyors az egész. De ugye ezt elvetettem(én), hiszen plusz költséggel jár, meg is kell csinálni a webshopot, és a már említett hostolás is benne van.

Én azt mondom, ez így kevés, és bővíteni kell a kínálatodat. Ahogy bővül, úgy fog egyre jobban realizálódni a letöltés káros hatása, hiszen az e-bookok ugyanolyan sebességgel másolhatók, mint a zenék.

2011. júl. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én imádok olvasni, és simán vásárolnék tőled, ez ne keserítsen el:) A helyedben felraknék egyet ingyen, szabadon letölthetően, hogy "megismerjenek" valamennyire, az oldaladra, mondjuk akkor lehetne letölteni, ha regisztrálnak, és ha "megjelenik" új, akkor kapnának hírlevelet, hogy mennyibe kerül stb.
2011. júl. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Ebay-ről szoktam sokat, ott előre kell utalni.

Itthon csak áruházakból rendelek (pl. bookline), egyénektől nem.

2011. júl. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A webáruházat ingyen meg tudom csinálni, az egyik családtag ezzel foglalkozik.

Csak érdekelne, milyen plusz elvárások vannak a szép külső, bejegyzett cég stb, kívül.

2011. júl. 7. 16:26
 9/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én 4 webáruházat működtetek 2005. óta... :-))

Emellett már szinte mindent a neten vásárolok, mert szuperkényelmes és sokkal jobban megtalálom a megfelelő terméket, mintha boltról-boltra caplatnék napokig...


Webáruház üzemeltetőként az a tapasztalatom, hogy a Vevők sokkal szívesebben válasszák a bankszámlára való előre kifizetést, mint az utánvétet, mert ezzel 1000-2000 forintokat tudnak megspórolni (a postai utánvét díja nagyon magas!)...


Emellett meg kell hagyni a Vevőnek a választás lehetőségét, mert vannak még akik bizalmatlanok (akik most vásárolnak először) és inkább fizetnek többet, de ők így biztosak, hogy átveszik a postástól a cuccot és csak akkor fizetnek!


Vannak olyanok is, akiknek fogalmuk sincs, hogyan kellene bankszámlára befizetni vagy átutalni, nincs bankszámlájuk és nekik egyszerűbb átvenni a postástól az utánvételes csomagot...


De mondhatom, hogy a megrendeléseink 70-80%-át bankszámlára előre fizetik ki a Vevőink!!!...


A webáruház nyitása nagyon jó ötlet, de készülj fel, hogy 6-8 hónapba is beletelik, mire "felfut" az üzlet és egyáltalán a termékeid megjelennek a Google-ban...

Ahhoz, hogy a weboldalad és a termékeid megjelenjenek, ahhoz nagyon érteni kell a trükköket...


Azt javaslom, hogyha gyorsan akarsz jól működő webáruházat, akkor bérelj egy kész webshopot az UNAS-nál!!!

Ők fantasztikus gyorsan becserkészik a cuccaidat a Google-ba, nem lesz gondod rá, amellett kész webáruházat kapsz, 50 féle kinézetből válogathatsz, Facebookra is "fellőheted" a shopodat, bankkártyás fizetést is beállíthatsz, akár laikusként is tudod kezelni a shopodat!...


[link]

2011. júl. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Az ekönyveidet értékesítését ne webáruházakhoz próbáld hasonlítani.


A webáruházakban általában olyan termékeket vásárolhatok, amiknek ismerem a minőségét, a márkáját, utánanézhetek a neten. A te ekönyveid minőségéről semmiféle információm nem lehet máshonnan, eleve hátrányos helyzetből indulsz.


Az ekönyvek kiadása még kiadók számára is problémás, és a magyar piac kicsi.


Az előre utalás a legkisebb probléma, nem igazán azzal kellene foglalkoznod. Minden webshopban előre fizet az ember.


A magánkiadásban mi problémásabb? Biztos, hogy drágább, mint az ekönyvkiadás, ha rendes webáruházat is szeretnél hozzá?

Vagy az ebookod csak valami gagyi word doksi lenne? (bocs)

Majd felteszi valaki netre, és bárki letöltögetheti, miután eladtad 1 embernek?

2011. júl. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!