Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mivel tudnám idecsalogatni a...

Mivel tudnám idecsalogatni a vásárlókat?

Figyelt kérdés
Boltot szeretnénk nyitni de tőlünk nem mesze van egy kis bolt és szeretném ha idejönének a vevők mit ajánlotok?
2011. jún. 9. 00:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Add olcsóbban az árudat mint a másik. A kirakat, és a bejárat csillogjon, villogjon, mint a Salamon t.ke! (a tisztaságtól). És nagy betűvel legyen kint néhány csalogató akciós árúnak az ára.
2011. jún. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

olcsóbb és minőségű árukkal tudod oda csalni a vevőket.Ha nem pár hónap alatt akarsz meggazdagodni akkor ez a taktika a legjobb.

Ha gyors gazdagodásra vágysz akkor úgyis drágán adod az árudat,és akkor a vevők nem fognak átmenni,mert jó lesz a megszokott..

2011. jún. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az eddigi válaszokat és még várok jóóó tanácsokat
2011. jún. 9. 00:35
 4/14 anonim ***** válasza:
Legyél mindig baromira kulturált és udvarias, kedves a vevőkkel. Azt komálni fogják.
2011. jún. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem kellenek nagy fényreklámok, nehogy félre érts, de a folyamatos akciók hidd el csodára képesek. Legyen az 1 heti vagy hétvégi akció, vagy végösszeg vásárlása utáni. Ha te kapsz valamelyik beszállítódtól valamilyen akciót-akciókat, akkor legalább valamennyit továbbíts a vevőid felé. Nagykerek és beszállítók között is érdemes szétnézned, mert ott is lehet már 10-200.- vagy még több ft eltérés. Mindig tartsd szem előtt, hogy minek is van szezonja. Most pl. befőzés, illetve az üdítők, vizek, sörök szezonja van! Ha kis településről van szó, akkor nem biztos, hogy nagy mennyiségben megéri befektetni zöldség áruba, mert ugye azt sokan megtermelik. Legyen épp egy kicsi, de ne ess túlzásba. Érdemes neked is egy kicsit 2-3 havonta befektetni (hidd el megéri) pl. egyszeri (kb. 2.000.-) vásárlási összeg után a blokkokat összegyűjtetni a vevőkkel és 2-3 héten át, melyek után kisorsoltok a vevők előtt valamilyen ajándék tárgyakat. Az ajándék tárgyakat illik tudatni a vevőkkel előre. Lássuk be: ha fődíjnak kisorsolsz egy olcsóbb biciklit, ami kb 10-15.000.- ft, neked megéri. Legyen még 3-4 olcsóbb ajándék: szendvics sütő 2-3.000.-, termosz 1.000.-, ajándék csomag, vagy édesség csomag 1.000.-. Vagyis cirka 20.000.- ft-ot ha befektetsz, azért neked is lesz hasznod!

Italos akció: nagykerekben szokott lenni 10+1#-es akció. Ugye az neked is akció, amit ha egy hétig tartasz a vevők felé, az neked is jó és + tárolj be belőle x mennyiséget, hogy a további hasznod is meglegyen.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe! Ha tudok még tippet adni nagyon szívesen segítek. ;)

Ja! Máris beugrott! Az alapvető élelmiszerek, mint tudjuk a legfontosabbak! Azok beszállítójára figyelj a legjobban! Tej, kenyér, felvágottak!

2011. jún. 9. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Több, mint 20 évig csináltam a kereskedelmet, azután váltottam. Ha valami még érdekel, keress nyugodtan privátban is!

Utolsó voltam.

2011. jún. 9. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az elején a igény felmérés miatt, és vevő csalogatás miatt is érdemes rendelésre is hozni árút a nagykerből.
2011. jún. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Szia!


Bár nem vagyok otthon a témában, mégis úgy gondolom, hogy a folyamatos és VÁLTOZATOS akciók tudnának odacsalogatni több vevőt. Ha tudják, hogy minden héten más akciók vannak, akkor érdekükké válik oda menni.

2011. jún. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk van 3 multi,de ahol vásárolni szoktam,az a boltos sikeres.

A törzsvevőknek a számlából mindig elenged 10-20, vagy nagyobb összegnél akár 100.- Ft-ot is.

De van olyan megbízható vevője,akinek hitelez. A háború előtti módszerrel felírják a vásárlás értékét egy füzetbe,

és nyugdíjkor vagy fizetéskor egyenlíti ki a vevő.

Lisztet közvetlenül a malomból szerzi be,és olcsóbban tudja adni. De ha valaki megvesz egyszerre egy zsugorral,akkor még ad rá engedményt. Sőt,ha sokat vásárolok,akkor kihozza házhoz is.

De ha valamit nem kapok meg nála,akkor meghozza a nagykertől,csak egy hetet várnom kell rá.

De előfordult éppen a napokban,hogy réteslisztet akartam venni. Volt neki 2 kiló,aminek egy nap múlva lejárt a szavatossága. Egy kiló árában adta emiatt. De az is előfordult,hogy margarin járt le néhány nappal,és ingyen ideadta.

Neki fontosak a vevőik,és megy is az üzlet.

2011. jún. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy írták-e, de az olyan fiatal lányoknak, mint én, nagyon fontos, hogy a bolt igényesen nézzen ki. Tehát legyen szépen frissen festve, és valóban legyen tiszta. Sok kis boltnak lehet az a problémája szerintem, hogy egyszerűen nem takarítják sokat. Míg az ember ma már ahhoz van szokva, hogy pl. megnézed a tescot, naponta kétszer mossák le az üvegajtót, és folyamatosan megy a felmosás.

Mindig legyen valami akciód, és ezt jó előre kommunikáld is a vevőkkel, akár egy szórólapon, meg a bolt előtt egy táblán. Akár minden napra csinálhatsz más akciót, ezzel eléred, hogy minden nap érdemes legyen valamiért ellátogatni hozzád.

2011. jún. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!