Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mik azok a bináris MLM rendsze...

Mik azok a bináris MLM rendszerek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 23. 23:03
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
9%

"Fent le van írva, hogy mi a különbség, ami a "TERMÉK". [...] magad alá kell szervezni embereket, és azok befizetett összegéből részesülsz. "


Nem tudod, hogy mit beszélsz, teljes fogalomzavarban szenvedsz. MLM-ben a termék után, piramisjátékban pedig a belépők után kapod a pénzt. Ennyi a különbség. Ahol mindkettő után, az a kevert rendszer, vagyis mlm-nek álcázott piramisjáték. Nincs mit.

2011. ápr. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
88%

"MLM-ben a termék után, piramisjátékban pedig a belépők után kapod a pénzt"


És a terméket nem a belépők veszik meg? Tehát ugyanott vagyunk.


De, hogy tényleg a kérdésre válaszoljak:

Annyiban én pontosítanám, azt aki engem pontosított, hogy binárisban is lehetséges több szinten jutalékot kapni, csak ott a 2 párhuzamos csoport szintje alapján osztják. Mint írtam is, ha az egyik oldalon van 5 embered, a másikon 15 (egymás alatt, kettesével), akkor az alapján fizetnek amelyik a kevesebb. Ezért kell a binárisban lehetőleg egyforma szinten tartani a 2 oldalt, ezért bináris. Azt, hogy milyen mélységig fizet, pedig mindig az adott cég dönti el, van aki csak 2 szintig, van aki akár a végtelenségig.

2011. ápr. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
7%

"Tehát ugyanott vagyunk."


Tényleg nem érted. Nem ugyanott vagyunk. Az egyikben a belépési díjat osztják szét, a másikban pedig egy gazdasági tevékenység profitját. (Azt most hagyjuk, hogy szerinted drága a termék, mert egyrészt irreleváns, másrészt nem igaz. A gyémánt is drága, mégis van piaca. Meg a VW Phaeton helyett is vehetsz egy Opel Racert, az olcsóbb, és "ugyanolyan". Elvisz A-ból B-be az is...) Az mlm életképtelen jó termék nélkül, de vígan elvan belépők nélkül, a piramisjáték viszont jól elvan termék nélkül (hiszen a belépési díjat osztják szét), de életképtelen belépési díj, vagyis belépők nélkül. A piramisjátékot elbukják az utolsó belépők, az mlm-et nem, csak éppen kevesebbet keresnek! Ha ez az alapvető különbség nem fér a fejedbe, nem érdemes megosztanod a véleményedet..

2011. ápr. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

"Az mlm életképtelen jó termék nélkül, de vígan elvan belépők nélkül"


Akkor tényleg nem értem. légyszíves világosíts fel!

Ha nem lépek be az mlm-be akkor hogyan veszem meg a terméket? Legtöbb esetben úgy tudod meg venni a "terméket" Ha belépsz a rendszerbe, és befizetsz egy egyszeri díjat, utána már változó, hogy havidíjat kell-e fizetni, vagy x mennyiségű terméket vásárolnod kötelezően, vagy más egyéb módon, de kell egy rendszeres díjat fizetni.

És a legalul levő mlm ügynök, ha nem szervez maga alá új belépőket akkor miből van a jutaléka?

2011. ápr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:

07:37

"Annyiban én pontosítanám, azt aki engem pontosított, hogy binárisban is lehetséges több szinten jutalékot kapni, csak ott a 2 párhuzamos csoport szintje alapján osztják."


És ki állítja, hogy nem? Tudom, tegnap 01:11 írt olyat, de az egy láthatóan tájékozatlan válasz volt. Egy MLM üzleti modell nagyon sokféle lehet, de a bináris volta azon az egy tényen múlik, hogy egy pozícióhoz legfeljebb kettőt lehet lefele csatlakoztatni. Az, hogy honnan kapod a pénzt másik kérdés. Bár még mindig több köze van az eredeti kérdéshez, mint a 08:40-essel való parttalan vitátoknak.

2011. ápr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
3%

"Ha nem lépek be az mlm-be akkor hogyan veszem meg a terméket?"


Egy olyasvalakitől, aki belépett. De nem arról van szó, hogy te (vagy akárki) nem lépsz be, hanem arról, hogy ha a rendszer legalján vagy, akkor piramisjátékban csakis buktál, mlm rendszerben pedig ugyanannyi értékesítési jogod van, mint akárkinek fölötte. Tehát, mint látod, az mlm értékesítésről, vagyis termék-forgalomról szól. Ha nincs forgalom, nincs jutalék. Akkor sem, ha mellette hirtelen a fél megyét beszervezed...


"változó, hogy havidíjat kell-e fizetni, vagy x mennyiségű terméket vásárolnod kötelezően, vagy más egyéb módon, de kell egy rendszeres díjat fizetni. "


Nem így van. De ha kell is fizetned, annak semmi köze a fölötted lévők jutalékához. Lehet, hogy kizárnak, ha nincs forgalmad, de ez így lehet bármilyen kereskedésben. Ha nem forgalmazol, a nagyker nem ad neked többet terméket.


Tehát azt kell megérteni, hogy a te befizetéseidet osztják-e szét fölötted, vagy nem. A sok elterjedt vegyes rendszer, vagyis álcázott piramisjáték láttán értem én, ha ez nem mindig tiszta..


"És a legalul levő mlm ügynök, ha nem szervez maga alá új belépőket akkor miből van a jutaléka?"


Mindenkinek az mlm-ben ugyanabból van jutaléka. Az általa okozott termék-forgalomból. Ez áll a saját forgalmából és adott esetben az általa toborzott emberek forgalmából. Ha nincsenek emberei, akkor nyilván kevés forgalmat tud produkálni, és csak abból lesz jutaléka.


De látod, így is van jutaléka, ezért írtam, hogy nem bukik, legfeljebb kevesebbet keres. Piramisjátékban a legalsók csakis bukhatnak. A vegyes (álcázott) rendszerben pedig elvileg nem, de gyakorlatilag (az eladhatatlan, piacképtelen termékek miatt) mindig buknak az alsók.

2011. ápr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
85%
Lényegében mindegy hogy az MLM az bináris vagy piramis vagy bármi, egyszerűen nem szabad foglalkozni vele, mert az üzletkötőnek és a vevőnek is rossza, csak a gégnek jó. Átverés az egész, nem is érdemes pazarolni az energiát hogy utánanézzünk hogy mit jelentenek a fajtái !
2011. ápr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
43%

Liza, a tudásunkra, ismereteinkre időt és energiát fordítani sosem pazarlás. Aki annak tartja, az sajnos úgy tűnhet, hogy szellemi fejlődésében megrekedt egy szinten.


Miért van benned ez a rossz érzés?

2011. ápr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
De pszichologia oktatast ugye meg nem lehet mlm-ben terjeszteni? Legalabbis remelem! :)
2011. ápr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

15:36

Elvi akadálya nincs. Bármilyen gazdasági tevékenység marketingjét meg lehet MLM rendszerben szervezni. Más kérdés, hogy a gyakorlatban elég nehéz elképzelni hatékony, kizárólag erre a szolgáltatásra alapozott MLM-et.

2011. ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!