Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mik kellenének ahhoz, hogy...

Mik kellenének ahhoz, hogy ezt megtudjam valósítani? (SOS) (Lent)

Figyelt kérdés

Nyárra van egy nagyon jó ötletem ,a lényeg,hogy a Balaton egy városában a sétáló utcán szeretnék árusítani valamit.


Az árut azt eltudnám intézni,de milyen más papírokra,engedélyekre szükségem,ahhoz ,hogy áruljak valamit kell e lenni kft,bt-m nek?

Az engedélyeket hol tudom kérvényezni?Város önkormányzatánál?


Elnézést,hogy ennyire nem értek de 18 éves vagyok,de ezt az ötletet ha megcsinálnám szezonálisan nyárra elég sokat tudnék vele keresni és sok pénz se kell hozzá,ha valaki esetleg tud segíteni vagy valami azt nagyon -nagyon szépen megköszönném.Privátom nem él,de ha valaki ott segítene irjon és megadom az e-mailomat


Elnézést,hogy sok a helyesírási hiba,csak este van és kapkodok


2011. ápr. 3. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy értékesíts vállalkozónak kell lenned, vagy valaki másnak, aki számlaképes (rokon,barát). Természetesen, ha neki van, akkor még annak a kritériumnak is meg kell felelnie, hogy a tevékenységi körébe, amire szól a vállalkozói igazolványa árusíthat-e olyan terméket, amit te szeretnél. Pl.: ha kőművesként szól a vállalkozás, akkor és nincs tevékenységi kör bővítés, akkor nem árulhat mondjuk szendvicset. Bemégy az önkormányzathoz, ott elmondod, hol szeretnél árulni és ha nekik nem gond, akkor kitelepedési engedélyt kell kérned. No ennek is van költsége. Vagyis helypénz. Nem tudom, hogy ott mi a szokás, de nálunk (kis város), tűzoltóság, ÁNTSZ engedélyek is szükségesek.

Hirtelen ennyi jutott az eszembe. Vagyis a lényeg: vállalkozói és önkormányzatnál kell kezdeni.

2011. ápr. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm,tehát ha apukámnak van vállalkozása akkor az ö nevén futhat a dolog?

Okés köszi

2011. ápr. 4. 13:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, csak arra figyelj oda, hogy a tevékenységi körébe ez beleférjen. De ezt az önkormányzatnál is elmondják majd. Ja! Nem tudom, hogy most milyen megnevezés alatt fut, de arra oda figyelj, hogy neked is legyen "alkalmi munkavállalóid" vagy ha apukádnak van vállalkozása, akkor a könyvelőjével egyeztessetek, hogyan is lehetne megoldani, hogy Te árusítasz. Mert ugye a mai világban, már családon belül sem dolgozhatsz ingyen.
2011. ápr. 5. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ez egy nagyon jó 5let?:)
2011. ápr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!