Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell ahhoz, hogy nyithassak...

Mi kell ahhoz, hogy nyithassak egy "mindenes" boltot (bútorok, ruhák, poharak, stb. )?

Figyelt kérdés
nagyon sok olyan holmim van, amit el tudnék adni, szekrénysor, ágy, tálaló, székek, ruhák, csecsebecsék, dísztárgyak, stb...mi kell ahhoz, hogy ezeket árulhassam? a helyen kívül, persze. érettségim van, egyetemre járok
2011. márc. 19. 23:12
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

nem úgy értettem a kapcsolatot:) akkor rosszul fejeztem ki magam...

szóval én is inkább megveszek valamit, még ha 1-2E Ft-tal drágább is, amit előtt meg tudok nézni/fogni, ki tudok próbálni, stb.

Plusz sokan ismernek is, ha csak bejön valaki, tudjak vele dumálni, stb.

érted?:)

2011. márc. 20. 01:01
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell céget létrehoznod.

Csinálhatod egyéni vállalkozóként, vagy egyéni cégként (ennél lehet korlátolt felelősséget vállalni)

Ha társas vállalkozás, akkor ügyvéd/jogász megírja és beadja a társasági szerződést/alapítói okiratot a cégbírósághoz (az egyszerűsített formát nem kell megfogalmaznia, csak kitöltenie, csak akkor kell írni egyet, ha valami extrát akarsz) Cégbíróságnak illetéket kell fizetni. Bankszámlát kell nyitni adott határidőn belül. Könyvelőt keresni.

Ha megvan a cégjegyzékszám mehetsz az önkormányzathoz.

Amit te akarsz csinálni, az nem engedélyköteles, hanem bejelentés köteles tevékenység. Ha bejelented, másnap már nyithatod is a boltod. A bejelentéshez vinned kell a nyitandó bolt használati jogcímét igazoló okiratot (tulajdoni lap, ha a tiéd, bérleti szerződés, ha nem a te tulajdonod az ingatlan) Meg kell adnod a nyitva tartási időt, kiválasztjátok a forgalmazott cikkeket (másabb, mint ami a céges/vállalkozós tevékenységi kör feltüntetés)

Mivel egyablakos ügyintézés van, már több, mint egy éve, semmi mást nem kell csinálnod. Az esetleges szakhatósági engedélyeket az önkormányzat hivatalból indítja. MGSzHs (ÁNTSzes) ehhez valószínű nem kell, de tűzoltósági lezet hogy kell.

Ha egyéni vállalkozóként/egyéni cégként csinálod, akkor nem kell cégbíróság, okmányirodánál intézheted. Ha papír alapon is kéred a váll.igazolványt, akkor az +10ezer Ft.

Mielőtt bemégy az okmányirodába/ügyvédhez/jogászhoz, válaszd ki a TEÁOR számokat (a TEÁOR08 már nem hatályos), hogy milyen tevékenységet szeretnél folytatni. A KSH oldalán megtalálod.

Ahhoz, hogy "fizikailag" üzemeltesd a boltot, kereskedő-boltvezető végzettségednek kell lenned, vagy neked, vagy egy alkalmazottadnak. Egy ideje ez már csak két tanfolyamban van (van ahol egyszerre csinálják a kettőt) 60-70 ezer Ft/tanfolyam.

2011. márc. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

tehát ha pl. anyum kereskedelmiben végzett, akkor őt papíron felvehetem, és kész?


hogy lenne olcsóbb? nem sok tőkém van, az a baj...

melyik variáció mennyiből jönne ki? Látom értesz hozzá, azért kérek segítséget Tőled! Köszönöm!

2011. márc. 20. 10:49
 14/14 login3 válasza:
Szia sztem ugy a legolcsobb ha valakid nevére csinálod akinek van végzettsége meg bejelentett főállása mert ugy már csak áfát kell fizetned, tudomásom szerint.
2011. márc. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!