Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell ahhoz, hogy nyithassak...

Mi kell ahhoz, hogy nyithassak egy "mindenes" boltot (bútorok, ruhák, poharak, stb. )?

Figyelt kérdés
nagyon sok olyan holmim van, amit el tudnék adni, szekrénysor, ágy, tálaló, székek, ruhák, csecsebecsék, dísztárgyak, stb...mi kell ahhoz, hogy ezeket árulhassam? a helyen kívül, persze. érettségim van, egyetemre járok
2011. márc. 19. 23:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Csinálj webáruházat. Használt dolgokról van szó?
2011. márc. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

igen, használtról. és ahhoz mi kell? valami engedély vagy ilyenek?

igazából szívesebben csinálnám 3D-ben:D

2011. márc. 20. 00:02
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha hivatalosan akarod csinálni, és ebből megélni, akkor így:


Sok pénz.


Céget kell alapítanod (ügyvéd), árukészletet szerezned, domain nevet regisztrálnod, weboldalt készítened (ami biztonságos regisztrációt tesz lehetővé, szóval nem valami feltörhető szart), és persze marketing se árt, hogy tudjanak rólad. Ismerned kell az adó- és jogszabályokat, stb.

2011. márc. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
értem. én sokkal jobban szeretnék egy olyan kis üzletet, ahova be lehet menni, ha épp kedve van az embernek, nézelődni, ahol kapcsolatban is lehetek az emberekkel, nem csak a gép előtt ülök:)
2011. márc. 20. 00:11
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor ugyanaz, mint a fent leírtak.. Cég, (ügyvéddel), bankszámla nyitás (céghez elengedhetetlen), helyiség bérlés, Önkörmányzatnál működési engedély megkérése, árukészlettel feltölt, árul... :) Leírva egyszerű, megcsinálni macerásabb.
2011. márc. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

jogász nem jó? mert a nagybátyám az:D

kb. mennyiből lehetne kihozni? mondjuk a saját garázsunkban lehetne? vagy külön épület kell?

2011. márc. 20. 00:19
 7/14 anonim ***** válasza:
Jogász is jó. A garázsban is lehet, de önkormányzati engedély kell rá. Mennyibe kerülne? Hát azt csak te tudod kikalkulálni. Meg azt is, hogy kell-e mellé még egy épület. Te tudod, mennyi cuccod van.
2011. márc. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kezdetnek szerintem okosabb a neten csinálni. Ott ugyanis könnyű és olcsó reklámozni magad, valamint nem gond, ha nem vagy egész nap ott. De ha a garázsban nyitsz egy boltot, eleve necces, hogy betéved-e valaki az utcáról, másrészt egyetem mellett nincs is időd napi 8 órában ott ülni. Na meg ha egy-egy nap egyáltalán nem jön be senki, akkor elszúrtál egy napot, neten ilyen nincs, mert tudod csinálni a dolgaid közben.
2011. márc. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

ha ez a bolt bejönne, abbahagynám, vagy levelezőn folytatnám a tanulást


jobban szeretem a személyes kapcsolatot, mint a netet

2011. márc. 20. 00:55
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha személyes kapcsolatot szeretnél, azt ne egy bolton keresztül akard létrehozni, inkább menj el valamilyen klubba. Egyszerűen üzletileg rossz döntés lenne, amit most tervezel. Na meg mégis hogy gondoltad ezt a kapcsolatot? Bejön a vevő, jó esetben köszön, te megkérdezed, mit segíthetsz, ő közli, hogy köszöni, nézelődik. Ennyi. Ezt a célt nem ilyen módon tudod megvalósítani.
2011. márc. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!