Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Munkanélküliek! Ez tetszene?

Munkanélküliek! Ez tetszene?

Figyelt kérdés

Egy olyan honlapra gondoltam ahol különböző szakmákat lehetne megtanulni, online!

De nem úgy mint az ELO és társai.

Mindenféle szakmát lehetne tanulni a cukrásztól kezdve az asztaloson át egészen a marketing és reklámügyintézőig.

Itt minden óra egy videó lenne ahol a tanár leadja az anyagot.Érthetően elmagyarázza.A könyvet pedig e-book formában le tudod tölteni.Minden tanuló tehet fel kérdést az adott tanárnak ha valamit nem ért és e-mailben kapja a választ.

Persze ugyanúgy regisztrálni kell magadat és persze fizetni érte.Az a terv még hogy a munkaügyi hivatal is támogassa ezt a képzési formát!Így a tanulónak nem kerülne semmibe.

Ugyanolyan lenne mintha beiratkoznál egy tanfolyamra csak otthon tudnál tanulni.A gyakorlati képzésre és a vizsgákra kellene csak bemenni.

Lehet hogy már van ilyen, én még nem találkoztam vele.


2011. febr. 9. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszene, akár komolyabb szakokkal is el lehetne ezt játszani. :)
2011. febr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen!ezen is dolgozok még.
2011. febr. 9. 12:32
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nagyon nagy segítség lenne azoknak, akik nem tudnak otthonról eljárni iskolába. Én szivesen tanulnék pl. könyvelést, és nyelveket is ilyen formában. Ha esetleg sikerül beindítani, szeretnék róla értesülni.
2011. febr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sok vállalkozó megy csődbe, mert nem tudja reklámozni magát. Szerintem őket érdekelné ezirányú képzés is.
2011. febr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

igen gondoltam a vállalkozókara is!egy marketing tanfolyamot is indítanék Wolf Gábor vezetésével.

akit érdekelne ez a képzési lehetőség küldjön egy e-mail

a stabilcontrol@gmail.com-ra.az üzentben csak annyi legyen hogy: ..... vagyok!Érdekelne az online tanfolyam!

2011. febr. 9. 13:19
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Az elképzelésed nem egyedi.Itt kint Angliában már évek óta megy az ilyen fajta oktatás.A férjem is jelenleg így tanulja ki a villanyszerelői szakmát.Le írom hogy zajlik..(és minden szakmánál így van)

Először volt egy személyes beszélgetés,hogy a "tanuló" mennyire veszi komolyan a tanulást,és persze,hogy van-e rá pénze..(nem olcsó sajnos) Ha itt elfogadható a diák akkor megkapja a könyveket (ami benne van az árban) és otthon egyénileg elkezdi tanulni az elméleti anyagot.Ha elért egy modult jelzi az oktatójának aki email-ben elküldi a linket ahol elméleti vizsgát tehet.Másnap már meg is jön hogy hány százalékosan csináltad meg..Majd tovább tanulod elméletben a szakmát a megadott modulig.Ha a könyv 10 modult mutat be akkor annyit,ha többet akkor annyit.Persze ha valamit nem értesz,írhatsz az oktatónak,vagy fel hívhatod telefonon,és elmagyarázza. Minden modulnál írásban vizsgázol.Ha megvannak akkor ki kell kérned 2 hét gyakorlati oktatást ahol meg kell jelenned, és ott gyakorlatban is végigcsinálod amiből elméletben már levizsgáztál..Itt általában a férjem ki kell hogy vegyen szabadságot,mert a gyakorlat reggel 9-től este 5-ig tart..AZ utolsó gyakorlati napon leteszed a gyakorlati vizsgát.Majd küldik a következő könyvet,és újra kezded az elméleti oktatást,majd újra a gyakorlatit..Voltaképpen ugyanazt tanulod mint a nappali diákok,csak otthon,online..A végén ha sikeres volt a vizsgáid meg kapod ugyanúgy a szakmádat..Szóval az elképzelésed már sok országban működik,csak az a gond,hogy nagyon drága..

Gyakorlati oktatásokon otthon is mindenképpen részt kell venni,mert olyan kizárt,hogy otthon magától megtanulja..Kell egy oktató aki gyakorlatban is megmutatja,és elég hosszú tanulási idő lenne ha minden egyes diáknak külön mutatnák meg..Gondolj bele ha egy szakmára mondjuk 50-en jelentkeznek..

2011. febr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Gondoltam már hogy létezik ilyen.csak nem itt Magyarországon.

A gyakorlati oktatás nálunk is lesz.Lesznek gyakorlati oktató videók, majd gyakorlati képzés is.

elküldenéd privátban az angol cég honlapjának a linkjét?

köszönöm

2011. febr. 9. 13:39
 8/10 A kérdező kommentje:
gondoltam arra is hogy a kresz tanfolyamot is online lehetne elvégezni.olcsóbban!!!
2011. febr. 10. 07:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó ötlet szerintem is. Az különösen tetszik, hogy letölthető videós lenne az oktatás. Nekem tetszik. Jobb, mintha csak a könyveket küldenék el. Sok sikert!
2011. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szép lenne, csak hogy mostanra már alig van államilag finanszírozott, vagy támogatott tanfolyam. Már ezzel is erősen spórolnak. A munkaügyi központok is csak a munkanélküliek regisztrációját végzik, munkát nem közvetítenek és a tanfolyamokra sincs már sok gondjuk. Úgy hallottam, már ezeket is meg akarják szüntetni.
2011. szept. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!