Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdők és munkanélküliek,...

Pályakezdők és munkanélküliek, hogyan boldogultok?

Figyelt kérdés

Tanácsokat,és tapasztalatokat szeretnék gyűjteni álláskereséssel kapcsolatban. Érdekelne,hogy ti hogyan,milyen módszerekkel próbálkoztok.

Én már lassan fél éve próbálkozom,de eddig semmi nem jött össze. Nem nagyképűségből írom,de nem tartom hülyének magam,csúnyának se,szinte mindig jól sikerülnek az interjúim,de a végén vagy nem válaszolnak vagy a ritkább eset az a mikor méltatnak arra,hogy közöljék,hogy "sajnos most nem engem választottak".

Teljesen el vagyok keseredve,de hátha közületek valaki egy új ötlettel segítene.

Köszönöm szépen a válaszokat!


2011. nov. 8. 18:25
 1/10 anonim válasza:
én is ebben a cipöben járok!majdnem egy éve semmi!még válaszra sem méltatnak a legtöbbször!!olyan szinten kihasználnának ahova felvennének hogy az már borzasztó!én is nagyon el vagyok keseredve!:(:(:(
2011. nov. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
azt se tudjuk mi a szakmátok, mihez értetek, milyen munkahelyeken kilincseltek. így nehéz bármit is mondani.
2011. nov. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Középfokú idegenforgalmi végzettségem van,érettségivel. Utazási irodáknál,színháznál,művelődési központoknál próbálkoztam eddig,sehonnan semmi válasz nem érkezett+ volt egy konkrét hirdetés hová be is hívtak,és azt mondta a tulajdonos,hogy addig én voltam a legjobb... Hát ezekszerint volt tőlem jobb is,mert nem értesített a döntéséről,2 hét után már nemlegesnek tekintem...

Jelentkeztem call centeres állásokra is,több fordulón átjutottam,aztán közölték,hogy sajnálják,de nem engem választottak.

Munkaügyi központon keresztül próbálok hónapok óta tanfolyamhoz jutni (bolti eladó vagy gyógyszertári asszisztens-ami piacképesebb szakma mint az enyém). Boltba nem vesznek fel,mert nincs meg a végzettségem hozzá. :-(

2011. nov. 8. 18:57
 4/10 anonim válasza:

Én tavaly érettségiztem informatika szakon,utánna elmentem egy gyárba gürizni ahova apám miatt vettek fel,mert ő is ott dolgozik.onnan egy éven belül kétszer is kirúgtak létsz

ámleépítés miatt,azóta sem találok semmit.Épp most is a munkanélküli kp-ba megyek tanácsadásra.Munkanélküli segélyt nem kaphatok mert nincs meg a 360 nap munkaviszonyom...minden nap beadok interneten is és személyesen is önéletrajzokat,de vagy a Zepter és társai találnaik meg,vagy valami erotikus munkára akarnak befűzni.Rosszabb esetben semmi visszajelzést nem kapok 90 százalékban. Meg vagyok lőve anyagilag,tehetetlen vagyok,ennél többet már tényleg nem tudok munka után koslatni se le se szarnak mert pálykezdő vagyok és nincs tapasztalatom.De honnan legyen ha nem vesznek fel sehova??????? Ez az ország egy rakás trágya!!!!

Hát így állok én az állaskereséssel Mo-on :)

2011. nov. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, tudom, hogy nem vigasztal, de én is így vagyok. Ha be is hívnak, ami ritka, tuti, hogy nem én kapom meg az állást. Pedig normálisan felöltözök, készülök az interjúra, stb. Mégis, mindig azt részesítik előnyben, akinek már van tapasztalata! Szomorú, de pályakezdőként csak akkor kerülsz be valahova, ha becsókolnak. Kivéve, ha annak a néhány nagyon keresett szakmának vagy a képviselője, mint pl. orvos, mérnök. A START kártya pedig egyik munkaadót sem érdekli, holott az állam bá szerint, ez nagy segítség...Velem is volt már olyan, hogy mentem interjúra, ami úgy éreztem jól is sikerült, még a próbanapot is megbeszéltük. Aztán nem jött a telefon, és amikor utánakérdeztem, akkor sem bírták megmondani az elutasítást, hanem akkor is azt ígérte, hogy vissza fognak hívni..no comment. Sajnos, ötletem nekem sincs már, csak vigasztalni tudlak, hogy más is jár ebben a "sz@ros" cipőben...
2011. nov. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen,ezt én is tapasztalom,hogy szinte csak azok jutnak lehetőséghez,akiknek van ismerősük. Az én családom sajnos olyan,hogy még örülnek is,ha nem dolgozom... Nem hogy segítenének. Ha tudnak valamit azértse szólnak.
2011. nov. 9. 10:16
 7/10 anonim ***** válasza:

nekem csak érettségim van.

Egy kórházban dolgozom már évek óta, eleinte csak pelusokat cseréltem, most máshol vagyok, de a fizetés itt is 75-80 ezer kb., pedig éjszakázom is és ünnepnapokon is megyek, mikor hogyan vagyok beosztva.

Szóval az e.ü.ben hiány van, ide talán jöhettek. Nekem fontos ez a munkahely is, mert el kell tartanom a lányomat is, örülök, hogy dolgozhatok, mivel csak érettségim van. A semminél jobb. Ja, még be is iskoláztak, úgyhogy szakképzett ápoló leszek nem sokára, 10 ezerrel többért. Mehetek a böribe, ha valamit hibázok... :)

2011. nov. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Tanulj meg tőzsdézni, akkor nem kell dolgoznod.
2011. nov. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, meg ne sértődj, de a végzettséged @zart nem ér.Az egyetemek százszámra ontják magukból az idegenforgalom diplomásokat,az állásokat,amikre pályázol,ők fogják betölteni.


Neked azt tanácsolnám, hogy vagy sürgősen tanulj valami normális, piacképes dolgot, vagy keress olyan munkát, amire általában mindenkit felvesznek: felszolgálás, Meki...


Ha ezek nem jönnek be,még mindig mehetsz külföldre,feltéve ha tudsz nyelveket.Ott egyébként protekció nélkül is jó esélyed lenne a szakmádban dolgozni(recepció,utazási iroda)de hangsúlyozom, CSAKIS erős nyelvtudással.

2011. nov. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Velem is ez a helyzet. Vegyészként végeztem. Pestre nem szeretnék menni, mert egyrészt nincs anyagi tőkém, ami az induláshoz kellene, másrészt párkapcsolat miatt. Bárhova adom be, még interjúra se hívnak be, mert 1 hónap szakmai gyakorlatom van csak. A legtöbb helyen 1-3 év tapasztalat az elvárt, nézve a pesti álláshirdetéseket, ez ott is ugyanígy van. Így ha találnak olyat, akinek van ennyi tapasztalata, nem a pályakezdőt választják. Már mindenféle más állással is próbálkoztam, én is úgy éreztem, hogy nem lettek rosszak az interjúk, de eddig csak elutasító választ kaptam, ha egyáltalán kapok.
2011. nov. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!