Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Igaz, hogy kockázatos ma...

Igaz, hogy kockázatos ma itthon fuvarozói vállalkozást indítani? Hogyan győzhetném meg apámat, hogy eszement ötlet erre jelzáloghitelt felvenni?

Figyelt kérdés

Tényekre lenne szükségem, amivel lebeszélhetem erről, mivel jelzáloghitelt akar felvenni a lakásra, és abból furgont venni a vállalkozás elindításához, miközben csődközeli állapotban vagyunk..De nagyon elszánt, és csak tényekkel lehetne/ha lehet/meggyőzni! Segítsetek!

Nem rég bocsájtották el hosszú idő után a raktárosi állásából, és most ez jutott az eszébe, mint óriási ötlet..


2010. nov. 11. 14:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Segítek, de csak azért, mert látom, hogy normálisan és tisztán látod a tényeket (Apukáddal szemben.)


1) Az egyéni fuvarozás halott ügy!

2) Nem tud -csak úgy- hűtőt szállítani, mert minden cég "ingyen" viszi ki a hűtőt stb...-t a saját fuvarosával.

3) Tegyük fel, hogy megveszi a furgont. Mi lesz a következő lépése a pénzkereset felé?? Azaz, hogyan fog fuvart találni??

4) Üljetek le és írjátok össze a várható (horribilis) kiadásokat. Talán az majd lehűti.


Tehát:

Az autó költségei: biztosítás, súlyadó, üzemanyag, téli gumi, nyári gumi, amortizáció, behajtási engedélyek, telephely engedély, jattok az esetleges fuvarokért, parkolás ...stb...stb...


A jelzálog havi díja a bank felé, a következő 5-10-20 évben!!


A vállalkozás díjai: cég alapítás,ügyvéd, könyvelő, TB és egyéb havi járulékok, adó, (elvárt adó) stb...


Ezek összeadva, szerényen is havi (több)százezres kiadást jelentenek !!!


MIBŐL AKARJA EZT A PAPÁD MEGKERESNI ???

(És még haza nem adott egy fillért sem pl. kajára)


Sajnos borítékolom a csődöt és akkor már házatok sem lesz!

2010. nov. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Szia és köszönöm a hozzászólásod! Talán egy kicsit mintha már hűlt volna apa lelkesedése, mivel járt a munkaügyi központban/vállalkozás támogatás után érdeklődni/, ahol rámutattak azokra a horribilis kiadásokra, amikről Te is írtál. Még mindig beszél és gondolkodik róla, de nagyon bízom benne, hogy ha most a te válaszod is megmutatom neki, akkor végre tényleg felhagy ezzel az agyrémmel. Nem lesz könnyű, mert eléggé elszánt, és nagyon szíven ütötte az, ahogy elzavarták annyi idő után, és ő már nem akar alkalmazott lenni, és mindent újra kezdeni. De egy egész családot nem tehet tönkre dacból, hebrencs módon elkezdett vállakozósdival. Próbálok keresgélni neki a neten valami normális raktáros munkát, de 50fölöttieket már nem szívesen alkalmaznak sehol, hiába van közel 40év munkatapasztalatuk..
2010. nov. 16. 08:58
 13/18 anonim ***** válasza:

Szia!

(Én írtam az utolsó választ.)


Évtizedek óta benne vagyok az üzleti élet egy szegmensében, de van rálátásom a többire is.

Apukád, még SOHA nem volt önálló, tehát esélye sincsen arra, hogy a jelen magyarországi körülmények között megálljon a saját lábán!!

Ezen okok miatt csődölt be a többi "kényszer-vállalkozó" is!!!!!


Ha gondolod írj egy privátot. Melyik városban laktok?

2010. nov. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Szia! A Jászságban lakunk. Ott meg nem hogy vállalkozást indítani nincs sok értelme, de még munkalehetőség sincs. Én lassan két éve nem találok munkát, még rosszat sem. Nálunk csak ügynöki, meg erotikus melók vannak, ezek sem nekem, sem jó apámnak nem fekszenek..:)) Siralmas. Kicsit tovább hűlt a lelkesedése, úgyhogy bizakodom. Csak ő olyan típusú ember, hogy mindenkire inkább hallgat, mint a családjára, mert mi biztos ellene vagyunk..De jól tettem, hogy írtam ide, így nem mondhatja, hogy én csak úgy beszélek bele a levegőbe. Meglátjuk, mi lesz. Köszi még egyszer.
2010. nov. 18. 10:21
 15/18 anonim ***** válasza:

Akkor végezetül annyit javasolok, hogy mindenképpen alkalmazottként próbáljon elhelyezkedni apukád.

Ehhez semmiféle tőke nem kell, így bukni sem tud rajta.

Sok sikert.

2010. nov. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Kérlek tájékoztass, ha sikerül valami módszerrel "észhez téríteni" az édesapádat, nálunk az apósom ilyen, nem bírunk vele.

Ő vállalkozó volt évek óta, az összes megtakarításukat, örökséget és a saját házára felvett jelzáloghitelt is a vállalkozásba ölte már, most jön el ennek a vége, megy ez így tovább.Sajnos akkor is ő a legokosabb, hiába beszél neki bárki :(


Talán sikerül valami meggyőző módszert találnunk...

2010. nov. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Kedves "utolsó előtti válaszoló". Azon vagyok, hogy én is segítsek neki munkát találni, interneten főleg mivel ő azt nem használja, de nem nagyon találok.:/ Köszi a biztatást.

Szia "utolsó"! Nálunk akkor még annyival könnyebb a helyzet, hogy apám még csak most akarja elkezdeni a vállalkozást, és arról próbáljuk lebeszélni, míg apósod meg a hibáiból nem képes tanulni..Nem irigyellek benneteket!Én folyamatosan adagoltam neki az itteni válaszokat, hátha lesz valami foganatja.Bár én külföldön vagyok, így csak skype-on keresztül tudom rágni a fülét, de anya és a húgom is ezerrel próbálkozik.Mintha valami lenne, de még nem kiabálom el.. Borzasztó makacs, és ugye ő a családfő, így neki /szerinte/mindig igaza van..Apósod mire vállalkozik? Semmi sikere nincs benne? Mit mond, miért nem hagyja abba??

2010. nov. 19. 08:56
 18/18 anonim válasza:

Én nem értek egyet a nagy negatív üzleti szegmensekben jártas úrral! Aki nem mer az nemis nyer! Ha mindig a biztonságra törekszel sosem fogsz anyagilag boldog lenni! Kérdezném az üzletembert aki jártam mindenféle szegmensben, bizonyára tesem vagy egy sikeres vállalkozó kitaláltam? Épp ezért mert már az alap gondolatod a félsz és a biztonság.

Üdv

2012. dec. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!