Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi a hátránya egy Kft-nek?

Mi a hátránya egy Kft-nek?

Figyelt kérdés

Ha alapítok egy céget mely kereskedelemmel foglalkozik (műszaki cikkek, számítástechnika stb.) akkor milyen kiadások vannak havonta akkor is, ha nincs bevétel? 20-30ezer Ft minden hónapban, még ha veszteséges is, vagy mennyi?


Hogyan tudom igazolni az árrést? pl. Megveszek valamit, de arról nem adnak nekem számlát. Én pedig azt +5%-ért továbbadom. Akkor hogyan adózzak belőle?


2010. nov. 7. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Ha nem kell bejelenteni az ügyvezetőt, akkor a könyvelő a fix költség, ami kb 15-20 ezer Ft.

Hivatalosan olyan nincs, hogy nem adnak számlát. Kft. csak számlára vásárolhat vagyis ha feketén veszel valamit, akkor azt csak feketén tudod eladni, de ennek már nincs köze a Kft-hez.

2010. nov. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az előző, hülyeséget írt!!!!


De jó is lenne, ha semmi más kiadása nem volna egy cégnek, mint a könyvelő!

Legalább 20-30 féle jogcímen kell fizetned !!

Százezres nagyságrendek vannak, nem 20-30 ezer/hó!


...és akkor még azt adózásról nem is esett szó!

2010. nov. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Százezres nagyságrendek vannak, nem 20-30 ezer/hó! "


Egy-két példával alá tudod támasztani ezt az oltári nagy badarságot? Olyan cégről beszélünk, melynek nincs alkalmazottja és nincs bevétele.

2010. nov. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

És ha van kb 200ezer forint bevétele?

Pl 180ezerért szerezte be az árukat és 200ezerért adja? Akkor a 20ezereből kell adózni 5ezret?

2010. nov. 18. 17:53
 5/11 anonim válasza:
Egy kft nek ha éppen nincs alkalmazottja akkor is vannak fizetnivalók ----a könyvelési díj ---mérlegkészítés díja -társasági adó ---elvárt----kűlönadó---iparűzési adó---vállalkozói járulék-----aztán hogy ez hogyan kompenzálódik májusban --mennyi a költségszámla stb --az részletkérdés mint az is hogy forgalomtól és a bevétel arányától fűgg hogy havi vagy negyedéves az áfa -----ha van egy kis forgalom ---ha egyáltalán incs is van költség ----bár ne lenne ---de nem érjűk mi azt meg soha.
2010. nov. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
az előző válaszomat kiegészíteném azzal hogy a semmit is be kell vallani és a nullás bevallásokat is ugyanúgy be kell kűldeni mintha egy nagy forgalommal bíró cég lenne ---maximum kevesebb a macera vele.
2010. nov. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak meglehet próbálni, ha valaki egy zöldségesboltot tud nyitni.
2010. nov. 19. 20:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Természetesen nem kell ránk hallgatnod,

mert csak az okos ember tanul a másiknak a kárán...

(A buta ember meg ugye, a sajátján!!)


Ha neked az szimpatikusabb, akkor hallgass arra, aki azt írta, hogy "15-20ezerből" kijön a kft. havi rezsije.


Csak kérd majd el tőle a különbözetet!!!!!!!!

2010. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó:

A hülye senki hibájából nem tanul szerintem.


Értem én mit akarsz, csak azt nem értem hogy egy zöldségesbolt hogyan tud működni, vagy a többi mikrovállakozás ha mindegyiknek ekkora kiadása van, mégha 0 bevétel van?

2010. nov. 20. 14:36
 10/11 anonim válasza:
gyakorlatilag jó lehet az a megoldás ha több mindennel foglalkozik a kft ---több helyről jön az utalás és talán bejön annyi pénz hogy egyik hónaptól a másikig kitart mert ha valaki nem utal időben mint manapság szokás akkor hátha a másik igen ---mert ha egy embertől várunk csak elúszunk a mindenféle fizetnivalókkal és az apeh nem mindég kegyelmez se az ipa se mások és akkor jön az inkasszós játék ---ezek a valós válaszok nem a hűjítés hogy nincs költség---MAGYARORSZÁGON élünk nem a mesevilágban ---de a könyvelők a szíve lelke a cégeknek --ők mindent tudnak .
2010. nov. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!