Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki képes bekoszolni a kezét...

Aki képes bekoszolni a kezét arra fényes jövő vár?

Figyelt kérdés

Aki hajlandó fizikai munkát végezni. Főleg építőiparra gondolok, de talán az autószerelő, lakatos is ide tartozik. Nem vállalkozásban meg hegesztő, kamionos. Láttam, hogy már a hegesztőkbek jobb órabért adnak mint sok mérnöknek.


Ha valakinek nem büdös a kétkezi munka az fog sok pénzt keresni? Hiszen már most is alig van, aki építőiparban dolgozik szakiként, akkor mi lesz 10 év múlva?


júl. 21. 14:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
hányszor írod még ki ezt a kreténséget különböző formákban? te valami elmebeteg vagy tán...?
júl. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
15%
Pontosan. Ha jó kézügyességem lenne én is kitanulnék valami normális szakmát. A hegesztőket én is láttam. Most Oroszlanyon kezdő nettó 3800-as órabérért keresnek hegesztőket... Burkolót meg nem találsz lassan 10 ezres óradíjért sem. Még a festők is k*rva jól keresnek, pedig festeni mindenki tud. A klímás rokonom is évi 3szor megy nyaralni, két BMW, hitel mentes ház stb.
júl. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Tìz év múlva a mérnökök még mindig jól keresnek, a mocskos kezü szakik meg már menni sem bírnak a tönkrement izületek, stb miatt, munkát meg nem bírnak már végezni
júl. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%
Maximalis fenyerossegu jovo var ra, ugy tudom.
júl. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
A műtőasztalt erős fények világítják igen, de nem biztos hogy láthatja, attól függ hason vagy háton fekve operálják a sérvét.
júl. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Az állításod baromság. Nem minden koszoskezű dolgozóra vár fényes jövő.


A piszkoskezű utcaseprőnek és a piszkoskezű (na jó, véreskezű) sebésznek más a jövője.

júl. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Semmi összefüggés nincs a kettő között.
júl. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Kettes vagyok. Nyugodtan írjatok le, hogy mivel nem értetek egyet. Tudom, hogy nem fogjátok, mert az irigység miatt pontoztok le. Nem bírjátok elviselni, hohy egy "koszos" szaki simán leköröz titeket.


Aki meg azt gondolja, hogy 40 évesen tönkremennek a szakik, azok tényleg ostobák.

júl. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%
#8: Regényt lehetne írni az érvelési hibáidból. Legyen elég annyi, hogy azokat a szakmunkát végző embereket méred, akik az általad felsoroltak közé tartoznak, tehát valamiféleképpen adott területen a jobbak között vannak finoman megfoglamazva, akkor ezeket az embereket a szintén több éves tapasztalattal karrierrel rendelkező, az átlag felett teljesítő szellemi munkát végzőkhöz kellene mérni. Ott pedig ahogy telik az idő az olló csak nyílik és nem a szakmunkás javára
júl. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

#9 Ez nem igaz. Külföldön lehet, de itt nem. A hiány szakmákban (építőipar, hegesztő, lakatos, csőszerelő, autószerelő stb) tele van a szakma kóklerekkel. És nem csak az alkalmazottak. Ugyanúgy a vállalkozóknál is és vígan jobban élnek belőle, mint a diplomások nagyrésze. Olvass utána, kérdezz meg a szakmában dolgozó ismerőseidet. Jelenleg ha a kókler szintet hozod már van esélyed, mert az átlag magyar nem fog neki fogna a burkolásnak, villanyszerelésnek, kocsijavításnak, sőt még a festének sem. Ezzel van tele a net is, hogy a saját paneljét sem képes kifesteni egy átlag ember, inkább fizet napi 50-100 ezres munkadíjat egy festőnek.


De ha a kérdező a kókler szinttől egy fokkal jobb, már szarásig lesz munkával.


És ez nem fog változni. Alig tanul valaki szakinak,aki meg igen és normális az takarodik ki külföldre, ahol kb mindent megadnak egy jó szakiknak, mert ott is hiány van belőlük.

júl. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!