Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki képes bekoszolni a kezét...

Aki képes bekoszolni a kezét arra fényes jövő vár?

Figyelt kérdés

Aki hajlandó fizikai munkát végezni. Főleg építőiparra gondolok, de talán az autószerelő, lakatos is ide tartozik. Nem vállalkozásban meg hegesztő, kamionos. Láttam, hogy már a hegesztőkbek jobb órabért adnak mint sok mérnöknek.


Ha valakinek nem büdös a kétkezi munka az fog sok pénzt keresni? Hiszen már most is alig van, aki építőiparban dolgozik szakiként, akkor mi lesz 10 év múlva?


júl. 21. 14:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül.
júl. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%

#10: Na ezért pontoznak le, mert nem érted a konkrét összetett mondatokat, amiket a reklamálásra kapsz.

Ahogy leírom, hogy azonos sávban kellene mérni, leírod, hogy de csakazért sem abban mérsz és úgy van jól.

De oké, mérjünk kóklert, kóklerhez. Szabó Péter neve gondolom mond valamit, az ország egyik legnagyobb kóklere, jól él? Jól. Minden téren jobbak a munkakörülményei, mint egy kétkezi munkásnak? Igen.

júl. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
56%

#12 Te nem érted. Felesleges azonos sávban mérni. Mert a szakinál a kókler és profinak is van munkája, talán a profi kicsivel nagyobb óradíjért tud dolgozni. De a kókler is jobban fog keresni, mint a diplomás, innentől meg felesleges azonos sávokat nézni.


Hány Szabó Péter van az országban? Mennyi az esélye hogy te Szabó Péter tudsz lenni? És mennyi az esélye, hogy ha kitanulsz egy szakmá, legyen burkoló, akkor azzal vállakozni fogsz tudni? Sokkal nagyobb az utóbbinak.


De hiába írok bármit. Szokásos diplomás egó 😂.

júl. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
29%
Én vezető szoftverfejlesztő vagyok 2 milliós alkalmazotti bruttó fizuval, cafeteriával, szabival, betegszabival, céges autóval, heti 5 nap home office-szal. Mutass már pár ilyen koszoskezűt, aki ennyit keres, meg írd már azt is hozzá, hogy mennyi munkával, milyen körülmények között, milyen stabilitással. Kösz.
júl. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Melyik cegnel vagy 14-es?
júl. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én építőipari vállalkozással kerestem meg a házam árát, a megtakarításom egy részét.


Aztán 40 felé bizony kezdett fájni itt, ott.

Ezért elmentem építőipari vezető állásba.

Azóta is jól keresek, de már csak az eszemmel és a tapasztalatommal dolgozok.


Ha időben váltasz, nem megy rá az egészséged.

Addig pedig igen jó pénz van benne.

Sőt, utána is.

júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#16 Gratulálok. Azt elárulod, hogy milyen szakma, hány évesen kezdted és mikor kezdtél vállakozni?
júl. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Olvasva a kommenteket elég sokan el vannak tévedve. Már most is alig van burkoló, ács, autószerelő és még lehetne sorolni. 10 év múlva kb boruk az egész. Renegtek szaki van, aki az utolsó 10 évét húzza. Ha ők kiöregednek bem 4-5 hónapot kell várni egy ácsra, nem 1 hónapot egy autószerelőre, hanem alsó hangon 2szer ennyit. Olyna helyzetben lesznek a szakik, hogy bármennyit elkerhetnek, nem fogsz tudni mit csinálni, mert egy átlag ember nem fogja tudni a tetőt megcsinálni vagy a kocsiját megszerelni.


Az neg, hogy lepontoztátok a 8-ast elég sok mindent elmond egy átlagos diplomásról,bírom ezt diplomásként. A munkahelyemen is ez van. Minden hónapban előjön, hogy milyen jól keresnek a szakik, vagy a cégnél a hegesztők, villanyszerelők, csőszerelők. Vagy pénteken az egyik mérnök mesélte, hogy az autója milyen sokba került megcsináltatni. És egyből megy az elégedetlenség.

júl. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!