Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Áfá-s számla miért jó a cégeknek?

Áfá-s számla miért jó a cégeknek?

Figyelt kérdés
Miért jó az Áfá-s számla nekik? Mindig látom hogy úgy vannak dolgok feltűntetve hogy pl 2000 ft + áfa. Tudom el tudják számolni az áfát, de ha én magánszemélyként adok számlát neki akkor meg nincs áfa, és nem kell mit elszámolni majd visszaigényelni, ergo ugyan ott van árba, nem?

júl. 20. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Mert az ÁFA nem bevétel, és külön könyvelendő kötelezettségként.
júl. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Itt nem azon van a hangsúly, hogy áfás-e a számla, hanem azon, hogy számlát kapjon. Teljesen mindegy, hogy az tartalmaz áfát, vagy sem. A lényeg, hogy a befogadott számlát elszámolhatja költségként, így csökkenti az adóalapján. Gyakran előfordul, hogy a vállalkozó a cégére vásárol privát dolgokat (persze jó esetben a könyvelővel egyeztetve, hogy mit lehet, mit "bír" el a cég), így megspórol adót (társaságit adott esetben, ha azt választotta, és osztalékadót), mert direkt a céges pénzből költött magán dolgokra.
júl. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Te magánszemélyként nem tudsz számlát adni senkinek
júl. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%

" ha én magánszemélyként adok számlát"


lol

júl. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
#3, #4: Az adószámos magánszemély tud számlát adni, sőt bizonyos esetekben köteles is számlát adni.
júl. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
KATA-sként ként tudok adni számlát maganszemélynek. Csak cégnek szeretnék, erre keresem azt a módot azt a vállalkozási formát amivel ez kivitelzhető és hanem havi többszázezer ft.
júl. 21. 11:31

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!