Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A kisboltok hogyan tudnak...

A kisboltok hogyan tudnak fennmaradni?

Figyelt kérdés

Nem tudom elhinni, hogy annyi hasznot termel egy kisbolt pl. egy garázsbolt, hogy még alkalmazottat is tudjon fizetni a tulaj és még ő és a családja is megéljen.

Hogyan?

Itt a környéken is van vagy 10 kisbolt és abból kb. ötben van alkalmazott is.


Én úgy számolok, hogy átlagolva van mindenen 60 forint haszna egy kisboltnak.

Akkor legalább napi 1000 terméket kell eladnia, hogy megéljen a tulaj és családja és alkalmazott is megkapja a fizut, ami mögött még ott vannak a munkáltatói díjak + az esetleges bérleti díj és rezsi.

Ezzel a példával 30 nap alatt 1.8 milla jön be minúsz adó, marad 1.2 minusz 200 bérleti díj meg rezsi mondjuk, marad 1. Az alkalmazott kap 300-at mondjuk, de annak kb 500 a vonzata legalább.

Marad 500, de a céges autót még nem is számoltam, mert hát az áruszállítást valamivel meg kell oldani.

Még egy havi 50 alsó hangon.

Marad 450 a tulajnak.

ennyiért nem hinném, hogy megéri vállalkozni + szerintem a napi 1000 termék eladása lehetetlen!

Szóval ez sokkal kevesebbre jön ki minden.


Vélemény, tapasztalat?



júl. 6. 16:54
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen vakon van a 20as. Ha igy lenne minden kisboltos dozsolne.

Ezzel szemben a valosag egeszen mas. Sorra zarnak be a kisboltok, mennek csodbe a rossz ellatasi lanccal rendelkezo halozatok, mint pl a coop.

Az meg hogy valamin 5 8szoros haszon van.. rohej. Talan 200ftert veszik a csirkemell kilojat?


Egy szaros kisbolt alig kap kedvezmenyt. Ha annyit kapna 3 raklapert akkor vajon mennyi a kedvezmeny egy lidlnek aki boltonkent elad 30raklapnyi uditot havonta..

júl. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Tessek. Itt van ket cikk. Hogy miert nem mukodnek a kisboltok, es hogy megis hogyan tudnak fentmaradni.


[link]


[link]

júl. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!