Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A kisboltok hogyan tudnak...

A kisboltok hogyan tudnak fennmaradni?

Figyelt kérdés

Nem tudom elhinni, hogy annyi hasznot termel egy kisbolt pl. egy garázsbolt, hogy még alkalmazottat is tudjon fizetni a tulaj és még ő és a családja is megéljen.

Hogyan?

Itt a környéken is van vagy 10 kisbolt és abból kb. ötben van alkalmazott is.


Én úgy számolok, hogy átlagolva van mindenen 60 forint haszna egy kisboltnak.

Akkor legalább napi 1000 terméket kell eladnia, hogy megéljen a tulaj és családja és alkalmazott is megkapja a fizut, ami mögött még ott vannak a munkáltatói díjak + az esetleges bérleti díj és rezsi.

Ezzel a példával 30 nap alatt 1.8 milla jön be minúsz adó, marad 1.2 minusz 200 bérleti díj meg rezsi mondjuk, marad 1. Az alkalmazott kap 300-at mondjuk, de annak kb 500 a vonzata legalább.

Marad 500, de a céges autót még nem is számoltam, mert hát az áruszállítást valamivel meg kell oldani.

Még egy havi 50 alsó hangon.

Marad 450 a tulajnak.

ennyiért nem hinném, hogy megéri vállalkozni + szerintem a napi 1000 termék eladása lehetetlen!

Szóval ez sokkal kevesebbre jön ki minden.


Vélemény, tapasztalat?



júl. 6. 16:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
17%

Miért nem volna értelme 60e-éert működtetni?



Sajt vállalkozása, nincs főnöke, stb. több értelme van még egy veszteséges vállalkozásnak is.

júl. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Hintalow ***** válasza:
25%
Hát nem tudom, nekem nem tűnik túl vonzónak, ennyièrt hajnalban kelni, intèzni az árút, ès ezt csinálni heti 6-7 napban 10-12 órában. Mert ugye egy ilyennèl nem èppen a 9-16 nyitvatartás a nyerő 😅
júl. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
31%
Árak nyugati szinten vannak, bérek terén meg nyugati bérek töredékét adják. Ezek alapján nemhogy megélnek, de luxusban élnek
júl. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
62%

Nem mondom hogy nincs ami ne termelne annyit hogy vigan megeljenek belole, de a tobbseg vegetal.


Egyebkent ugyesen sok mindent meg lehet oldani. Szurkefoglalkoztatas, egy kis afacsalas, szomszed peksegbol leesett kenyer.


Mar nagyon sok hasonlo kerdesnel leirtam. A kisboltok tobbsege alig termel profitot. Mert draga es kicsi a forgalom. Azert draga mert dragabban jut aruhoz mint a diszkontok. A beszerzes ugy mukodik hogy aki tobbet rendel az tobb kedvezmenyt kap. Egy magan kisbolt rendel havonta 50kg lisztet. Egy lidl rendel havonta 50000kgt. Utobbi ezert olcsobban kapja es olcsobban tudja adni. Ezert az emberek oda fognak menni.

A nagyobb falvakban meg csak csak mukodnek ezek a boltok, de mar otr is jellemzo hogy ha 100fttal olcsobb a cukor vagy az olaj a 20kmre levo lidlben akkor heti vagy havi egyszer a csalad ott fog bevasarolni. A minimumot fogja csak a helyi kisboltban kolteni.

júl. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
50%
Kisebb dolgokért befutnak a a legközelebbi boltba az emberek,ls kifizetik a drágább árat is a kis boltos sokat nyitva van hétévégén és sokszor ünnepnap is,olyankor nagyobb is a forgalma,az árut kiszállítják nem kötelező céges autó.. simán eltart két embert ,ha forgalamas helyen van többet is.
júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%

Jajj de kia buta vagy elozo. Ezert viragoznak a falusi coopok.. ja nem.


Mutass hany embert lattal egy kisboltban tizezrekert bevasarolni? En egyet se.

Esetleg leugornak egy tejert vagy pekaruert, de a tobbseg bemegy a varosba es bevasarol egy honapra a lenyegesen olcsobb lisztbol,cukorbol,olajbol stb.

júl. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Napi bejelentéssel akár 6 hónapig is mehet az alkalmazott havi 15 munkanappal...


Vidéken ez bérrel együtt megvan napi 16 ezerből...


Plusz ne gondold, hogy csak egy bolt van vagy hogy nem járnak mellette piacozni is!

júl. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Én úgy számolok, hogy átlagolva van mindenen 60 forint haszna egy kisboltnak."


Már buktad a matekot mivel sokkal több a haszon!


Én rálátok nagyker árakra valamennyire!

Ott kezdődik, hogy nettó áron vásárol a kisbolt, amit nem üt be azon áfa sincs 😂

Nagykerekkel lehet mennyiségileg is szerződni ilyenkor további kedvezmények vannak!


Neked 600 ft vásárlóként a 2 literes pepsi, a boltos szerződik havi 4 raklapra így megkapja 250-ft plusz áfa áron leszállítva!

Ha nem üti be eladáskor az plusz 27% zsebbe...


Hát így!

júl. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Dobozos 0.25 ös hell 100 - 120 +áfa vagy mennyiség után x darab promóciós minta (ingyen).

Xixo dobozos 80 ft + áfa.


Ha kihelyezett hűtőt is engedsz a boltba akkor egyéni árajánlat!

júl. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
63%

A haszon alapból 2-3 szoros a gyorsan romló dolgokon a többin akár 5-8 szoros is lehet!


Arról már nem is beszélve, hogy a tulaj és családja sosem kell, hogy kisker áron menjen máshova bevásárolni, mert mindíg a lejárósakat fogyasztják nagyker áron...

júl. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!