Ha az ügyfélkapun keresztül indítom el, az egyéni vállalkozásomat, hogyan mutassam be az erkölcsi bizonyítványomat? Vagy majd utólag kell valahol bemutatni a tiszta erkölcsi bizonyítványomat?
"Nézzetek utána!"
Nananana! Itt álljon meg a túros hátú lovak citromos menete...
Ha már üzlet kategóriában vagy, nem árt ha megtanulod:
Ha te állítasz valamit (jelen esetben egy állító kérdést használtál; már a kérdés kiírása egy feltételezett állítást tartalmazott), akkor neked kell ezt alátámasztanod!
Amíg a részedről ez nem teljesül, a másik félnek/válaszolónak/ellenállítónak NINCS kötelezettsége a cáfolatra.
A bizonyítás áthárítása egy logikai- és/vagy érvelési hiba!
*********
Valahonnan az információt — miszerint egyáltalán szükség van az erkölcsi bizonyítványra MOST 2024-BEN általánosan (tehát nem csak adott tevékenységhez) az egyéni vállalkozás létesítéséhez —, szedned kellett.
Egy link formájában oszd meg velünk ezt a forrást, segítünk újraértelmezni. Mert ha ez félresiklott, lehet hogy más is.
Nem lehet egyéni vállalkozó:
aki korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen,
akit a közélet, illetve a nemzetközi közélet tisztasága elleni, gazdasági, vagyon elleni bűncselekmény miatt jogerősen végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltek, amíg az elítéléséhez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól nem mentesül,
akit szándékos bűncselekmény miatt jogerősen egy évet meghaladó, végrehajtandó szabadságvesztére ítéltek, amíg az elítéléséhez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól nem mentesül,
aki egyéni cég tagja vagy gazdasági társaság korlátlanul felelős tagja.
Egyéni vállalkozó leszek. Mit kell tennem?
Több módszer is van arra, hogy elindítsd a vállalkozásodat. Akár te magad is elindíthatod személyesen és online formában is az ügyfélkapud segítségével, de ha profi könyvelőd van az ő segítségét is kérheted.
A vállalkozás indításához meg kell adnod a személyes adataidat, úgyhogy jó, ha már most előkészítesz bizonyos iratokat.
Valós e-mail cím (ez az ügyfélkapuhoz is kell)
személyi igazolvány és lakcímkártya
erkölcsi bizonyítvány
Bizonyos tevékenységeknél végzettséget igazoló dokumentumok
a tevékenységi kör(ök) ÖVTJ
Ha online szeretnéd intézni a dolgokat szükséged lesz ügyfélkapura. Ügyfélkaput amúgy is érdemes regisztrálni hiszen mamár szinte mindenhez kell. Ha ezzel megvagyunk akkor a Webes ügysegéd segítségével végig kell mennünk a lépéseken. Ezt a NAV oldaláról tudjuk letölteni.
Sehol.
Ugyanis nem feltétele az egyéni vállalkozás indításának.
Indításkor nem kell bemutatni erkölcsi bizonyítványt. Az online felületen nyilatkoznod kell, hogy megfelelsz a törvényi követelményeknek. Székhely kell (de a székhelyhasználati jogosultságot sem kell induláskor igazolni), és legalább egy főtevékenység, amit választottál.
2022-ben indítottam egyéni vállalkozást Ügyfélkapun keresztül, semmilyen dokumentumot nem kellett bemutatnom. Azóta se.
Az, hogy idemásoltál két szöveget, ráadásul forrásmegjelölés nélkül (pfejj!) — weben elérhető tartalom esetén ez az URL linket jelenti —, nem segít a helyzeteden...
Pontosan melyik hivatal jogilag helytálló információiból másoltad ezt a szöveget? NAV, MKIK, NFSZ, MKVKOK, vagy netán kormányablak? (Az ügyfélkaput kihagytam, hiszen az említve van a szövegben; illetve a jogszabályt is, mert nem megfelelő a nyelvezete és tartalma.)
Ugyanis bármi amit ilyen hrportal, ibookr, énkönyvelőm, valamint egyéb [magánkézben / privát cég neve alatt] lévő szennyoldalak bulvárcikkei SOHA nem számítanak hiteles forrásnak, végképp NEM komolyan veendőeknek vagy alátámasztó erejűnek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!