Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van ebben lehetőség? Érdemes...

Van ebben lehetőség? Érdemes elgondolkozni rajta?

Figyelt kérdés

Egy ideje azon gondolkodom, hogy egy jó barátommal közösen vállalkozásba kezdhetnénk.

Neki most szűnt meg a munkahelye, még nem tudja mit csináljon a végkielégítése után.

Az én munkahelyem meg olyan... meh... sokat gondolkozom, hogy otthagyom.

Keveset is kapok, meg csak igérgetések vannak.


A barátom cnc gépkezelőként dolgozott, gravírozott, marózott, sok gépet tud kezelni.

Nekem is megvan ez a szakma, de én grafikát tanultam utána.

(Grafikus, Kiadványszerkesztő, Mozgókép)


Arra gondoltam, hogy gyárthatnánk valamit, akár egyedi gyártásban is.

Én meg tudom rajzolni vektorgrafikusan, ő le tudja gyártani.

Nem tudom mekkora befektetés kell ehhez, ugye gépek, szerdzámok, anyag, stb, de jó gondolatnak tűnik egyenlőre.


Még nem tudom pontosan mit lehetne gyártani, pl lehetne plexibe gravírozni és leddel megvilágítani, vagy hasonló.



Azt viszont, hogy az egészbe hogy kellene belekezdeni egyáltalán, azt nem tudom még.

Azt sem, hogy maga a vállalkozás indítása, fentartása, hogy működik.


Mit gondoltok erről?

Érdemes ezen elgondolkodni, felvetni neki is ezt a témát, vagy inkább ne is gondolkozzak rajta tovább?


Az értelmes, segítőkész, hozzáértő válaszokat előre is köszönöm szépen!



máj. 27. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
El kell kezdeni hobbiba, ha beindul akkor atallni teljesen
máj. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Legyártani könnyű. És eladni hogy fogjátok?
máj. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Tuti 100x megbánjátok de tuti a végén megéri. Én is unom már a 3 műszakot, 40 fokba, latyakba rohangálást időre, ha tehetném a magam ura lennék.
máj. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Fordítva fogtatok hozzá. Nem a vállalkozási szándékhoz kell terméket kieszelni, hanem ha megvan a piacképes termék, akkor kell vállalkozást alapítani a gyártáshoz/értékesítéshez.

Első körben valamiféle piackutatást kellene tartanotok, hogy mi az amire van igény és profitábilis. Hiába jópofa dolog a plexibe gravírozás, ha másik ezer vállalkozás már csinálja, nem veszik, vagy 50 forint haszon van csak darabján.

Ha megvan a nagy ötlet, ami lehetőleg újabb, szebb, jobb, olcsóbb, érdekesebb mint a piacon már fellelhető konkurens termékek, abból már jön, hogy mik kellenek a gyártásához: cégforma, befektetők, gépek, telephely, hitel, stb. Aztán ha már kézzel fogható, el lehet kezdeni a marketinget és a vele való házalást.

máj. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Jol látod, egy ilyet egyszerű legyártani, pont ezért nem is ér semmit. Eladni a semmit, na ahhoz kell a tudás...
máj. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
Csak jelzem, hogy az üzlettársi státusz csaknem mindig a barátság megszűnésével jár.
máj. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen a ponton még kizárólag azon ötleteljetek, hogy milyen égető problémái vannak embereknek (vagy még jobb, ha cégeknek), amit a konkurencia valamiért nem elég jól old meg, vagy esetleg nem is nagyon van konkurencia. Nyilván mozogni kell a világban, hogy bele tudj botlani ilyen elejtett mondatokba, hogy "nem győzzük teljesíteni a megrendeléseket" vagy pont hogy "nem tudok már honnan rendelni ezt és ezt". Kicsiben inkább ilyeneken gondolkodnék, hogy praktikus kis eszközök, szerszámok, adapterek, amik a ház körül kellhetnek, és nehezen beszerezhetők, vagy épp meg tudod oldani sokkal olcsóbban (de persze adni már csak épp jól láthatóan kevesebbért fogod). Felveheted a kapcsolatot releváns webshopokkal, ahonnan te is rendelsz, amikor kell valami bigyóka az eszközeidhez vagy praktikus dolgokhoz. A hobbid is ugyanilyen jó táptalaja a hiánypótlókra ötletelésnek. A konyha ilyen aranybánya még, rengeteg praktikus, de házi eszközökkel értelmetlenül nehezen és csúnyán elkészíthető valamiket lehet a végtelenségig kiagyalni, de aliexpressen nézelődés közben is érhet megvilágosodás, főleg ha pont valami túlárazott hobbi filléres kellékei vannak rendre tízszeres áron ott is.

Megjegyezném, hogy azért bonyolultabb ügy, csak maga a metallurgia is olyan sokrétű tud lenni, hogy legjobb, ha egy külön ember ért csak ehhez a cégben (pl amikor az öntödéből érkező lemunkálnivalókat kellene szabványhoz igazodó minőségen tartani egytől-egyig), meg ha műanyag cuccokat is szeretnétek, akkor az külön egy ilyesmire szakosodott vegyészmérnök lesz, aki rábólint a valóban jó ötletekre.

Gravírozásban szerintem nincsenek olyan égető problémák, amikkel vevők hada türelmetlenül rázná a köteg lóvét az asztalodnál.

máj. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!