Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Meddig várnátok egy vállalkozá...

Meddig várnátok egy vállalkozással, hogy az gazdaságos legyen?

Figyelt kérdés

Adott egy takarító vállalkozás. Két 8 órás ember bérrel, járulékkal mindennel együtt nem termeli ki a költségeket. Több munkát nem bírnak, új embert nem tudok felvenni, pedig megbízás lenne.

Mit tennétek ebben a helyzetben?


máj. 22. 14:57
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
3ház/nap így értettem.
máj. 22. 20:01
 12/25 anonim ***** válasza:

3ház/3ember, tehát 1 ház/nap-ra jön ki!

Ez esetben a bért fedezi az ár, de az egyéb költségeket már nem.


Szerinted miért nem érné meg neked magasabb díjjal kevesebb házat bevállalnod? Kevesebb ház, de minden munka nyereséges, nem hangzik jobban?

máj. 23. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Pont ez lesz a következő lépés. Maradok egyedül, megtartva a magasabb bért fizető ügyfeleket.

Emelni nem tudok a meglévőknél, Dunántúli megyeszékhely, sajnos nem Rózsadomb, bár nem tudom ott mennyiért takarítanak.

máj. 23. 18:54
 14/25 anonim ***** válasza:
65%

"Maradok egyedül, megtartva a magasabb bért fizető ügyfeleket."

Ez a jó döntés, megspórolsz évi 8 millió munkabért és nem kell stresszelned magad a nem hatékonyan dolgozó alkalmazottaid miatt, akik szépen el vannak nálad, mint a befőtt.

máj. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"Emelni nem tudok a meglévőknél, Dunántúli megyeszékhely, sajnos nem Rózsadomb"

Eleve túl alacsony áron vállaltad.

Amúgy férfi vagy, vagy nő?

Azt írtad, csak néha segítesz be a dolgozóidnak. Amikor elküldöd egy munkára őket, akkor te mit szoktál csinálni? Ülsz az irodában?

máj. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
80%

"Meddig várnátok egy vállalkozással, hogy az gazdaságos legyen?"

Mégis mire várnál? Hogy majd egy teljes nap helyett fél nap alatt is el fogják végezni a munkát az alkalmazottaid?

Hiszen árat nem tudsz emelni, magad mondtad. Igaz, nem is próbáltál árat emelni, pedig aki takaríttat és meg van veled elégedve, az simán kifizetné.

máj. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nekünk jelenleg Bp. XVI. kerületben egy takarítónőnk van, 2 hetente jön 4 órában, óránként 2500 Ft, és kb. kitakarítja az egész házat (~90m2).


Meg vagyunk vele elégedve, és ha kérné, kifizetnék neki valamivel többet is.

máj. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Alap igazság egy vállalkozásnál, hogy a bevétel 80%-a általában a jól fizető, problémamentes ügyfelek 20%-ától jön, az ügyfelek 80%-ával csak probléma van, és filléres dolgokért akadékoskodnak.


Én a helyedben árat emelnék, és így próbálnék újabb ügyfeleket szerezni - mondtad, hogy kereslet lenne a munkátokra.

Ha valaki azt mondja, hogy nem tud többet fizetni, akkor (nem bunkó módon, kedvesen, sajnálkozva) meg kell neki mondani, hogy sajnos kénytelen vagy árat emelni, ha nem tud többet fizetni, akkor sajnos nem tudod a munkát tovább vállalni.


Én is kerestem takarítót korábban, nem könnyű olyat találni, aki megbízható, és jól dolgozik. A mostanival meg vagyok elégedve, ha többet kérne, kifizetném neki a magasabb összeget.

máj. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

@17


Az a gond, hogy az óránként 2500 csak feketén éri meg. Vállalkozóként csak akkor lehet jó, ha katás a vállalkozó (így viszont sok más, potenciálisan jól fizető munkától elesik), alkalmazottként pedig biztosan nem éri meg az alkalmazónak.

máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"Meddig várnátok egy vállalkozással, hogy az gazdaságos legyen?"

A végtelenségig! Csak várnék és várnék és várnék, hátha nyereséges lesz!

Remélem, érzed az iróniát...

máj. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!