Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha én és egy haverom közös...

Ha én és egy haverom közös bizniszt csinálunk, ahol én hozom be a vevőket ő pedig csinálja a technikai részét (számítógép szerelő) akkor hogy nézhet ki az igazságos bevétel elosztása?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert úgy nézne ki a felállás, hogy én kitalálom a marketinget,kampányokat csinálok kedvezményeket találok ki,kialakítok egy keretrendszert,beszélek a vevőkkel stb. tehát ezek az én feladataim,viszont ő csinálja a technikai megvalósítás részét ami kézzelfogható munka órákban hogy mennyi időt tesz bele,az én részem pedig logikusan kevésbé kézzelfogható. Ilyenkor milyen az igazságos deal? Van erre valami protokoll?

Segítségetek előre is köszönöm



2022. okt. 7. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Megegyezés kérdése...
2022. okt. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy az is számít, hogy neki amúgy mennyi lenne a bevétele, ha nem lennének a marketing kampányaid. Hosszútávon mi a kifutása a dolognak, te keresel másik céget, ő meg viszi tovább a felépített vállalkozását, amikor már nincs szükség marketingre vagy maradsz te is benne?


Az is számít, hogy neked ténylegesen mennyi időd lesz a kampányban. Pl. az összes hétvégéd rámegy, hogy kitalálj valami jót, vagy napi 4 órát fogsz vele foglalkozni és annyi?


A te részed csak a kampány, vagy amúgy a vevőkkel is te fogsz egyeztetni, adminisztrálni, ha mondjuk kiderül, hogy nem várt hiba van, akkor ki fogja felemelni a telefont és felhívni az ügyfelet és megkérdezni, hogy javítsátok azt is vagy adjátok vissza a pénzt?


Lehet azért, mert nem indítottam el még vállalkozást, de egy két személyes business esetén a marketinges meg a kampányok kicsit erősnek tűnik. Vagy nagyobb cég, ahol lesz több alkalmazott?

2022. okt. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xp ali ***** válasza:
30 neked, 70 neki.
2022. okt. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!