Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen megoldás van ebben az...

Milyen megoldás van ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Főállás mellett szerettem volna később szabadúszóként saját vállalkozást indítani, de a KATA-s törvény ezt keresztül húzza. Jelenleg csak grafikai pályázatokon veszek részt így nincs biztos bevétel, max pár 10ezer egy évben néhány alkalommal, viszont számlázni így is kell. Van olyan megoldás ami az én esetemben működhet?

2022. júl. 11. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az általányadózást mondják, de még nem látom, hogy pontosan hogy lesz ez jó. Amúgy meg csináld meg feketén osztkész.
2022. júl. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amig kijon a torveny addig csinald igy, aztan majd mikor oda kerulsz majd csinalod maskepp
2022. júl. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nincs, az általányadózás könyvelése eleve drágább (min. 20 ezer havonta de inkább több)
2022. júl. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
általányadózás nagyon bonyolult, sok könyvelő sem ért hozzá teljesen
2022. júl. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor azok a kisvállalkozók akiknek még nem indult be a vállalkozásuk már esélyük sem lesz rá? Feketén nem tudom csinálni, mert egy pályázati honlapon keresztül megy.
2022. júl. 11. 17:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyiss ceget romaniaban :)
2022. júl. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs olyan ország, ahol megérné céget alapítani olyan bevételre ami vagy lesz vagy nem. A mellékállású kata azért lett volna jó lehetőség, mert 25ezret kiköhögni még úgy sem fáj annyira, ha ezzel mínuszba megyek és amikor már tudok értelmes összeget keresni akkor alapítottam volna céget. Ezzel sajnos az indulási lehetőséget vették el tőlem.
2022. júl. 11. 17:57
 8/11 anonim ***** válasza:
de van, a többi országban sokkal alacsonyabbak az adók
2022. júl. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mar hogyne lenne... Ha a cegbe nem jelented be magad, es úgymond a cegnek nincs jovedelme akkor nem kell adozni se...
2022. júl. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

20 ezer egy átalányadós könyvelés? Akkor mi olcsók vagyunk nagyon.

Az átalányadó amúgy klasszisokkal egyszerűbb, mint egy tételes szja. Akinek nemigen van költsége, annak valszeg ez lesz a jó. Pláne építőipar meg kereskedelem, ahol 80-90% a költséghányad. És az adómentes bevétel is jóval magasabb ugye.

Sokaknak mellékállásban már idén is sokkal jobban megéri mint a kata.

2022. júl. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!