Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kinek érik meg ezek az alacson...

Kinek érik meg ezek az alacsony fuvardíjak?

Figyelt kérdés

Vállalkozást akarunk indítani párommal. Egy nyerges kamiont lízingelnénk. Mint alvállalkozót foglalkoztatnának is, olyan nagy cégek mint a Waberer's vagy mint a Trans-Sped. De amit küldtek árajánlatot, az elszomorító.

270 ft + áfa/km + útdíj. Havi 6500-7500 km-t tudnak garantálni. Ahogy számolgattunk, nemhogy hasznot nem hajtanánk, de veszteség lenne csak. Ha azt számoljuk, 1 millió elmenne üzemanyagra alsóhangon, de inkább másfél. A szerelvényt nagyon kevesen veszik kp -ra. Még a nagy cégek sem. Szinte mindenki lízingeli, bérli vagy hitelre veszi. Ez kb. havonta 500 körül lenne. S akkor még nem fizettünk tb-t, ami olyan 130, s akkor még megélni sem ártana valamiből, tehát nincs haszon, mert ezzel a km díjjal és havi km-el keresni lehet, elviszi a tankolas, s még a lízing díjának is csak kb. a felére futná. Alkalmazottra nem is gondoltunk, mert a párom dolgozna vele.

Minden ilyen nagy cég, ami alvállalkozóknak ad munkát, nagyjából egyforma a km díj.

Azt nem nagyon értem, hogy mégis vannak a Wabinak, Transspednek rengeteg alvállalkozója. Nekik vajon hogyan éri meg?

Valaki átlátja ezt jobban? Mert én nem tudom elképzelni, hogy ilyen km díjakkal valaki nyereséget tud termelni.

Ha csak azt vesszük, hogy egy taxinak, ami egy személyautó 300 ft-os km díja van, hogyan éri meg sok vállalkozónak egy 40 tonnás nyerges kamiont elindítani 270 ft-os km díjért?



2022. febr. 25. 09:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Napi 600 km megtehető az 162ezer forint nettó.


Üzemanyag 25-30 liter , 500 Ft nettoval 90e Ft. Hát durva mert 70e Ft marad rajta 8 órában , ha minden nap 8 órát megy akkor 1.4 millió 20 napra. Azért lehet vele többet is kitekerni.


Nem tudom hogy mennyi a bérleti díj és nem tudom hogy ezek az ajánlatok jók e amit km díjban megadtál de nem tűnnek nagy dolognak. Ellenben 20-25 százalékkal több fuvardij már jó annyira hogy érdemes lehetne tovább gondolkodni az ügyön

2022. febr. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!