Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kinek érik meg ezek az alacson...

Kinek érik meg ezek az alacsony fuvardíjak?

Figyelt kérdés

Vállalkozást akarunk indítani párommal. Egy nyerges kamiont lízingelnénk. Mint alvállalkozót foglalkoztatnának is, olyan nagy cégek mint a Waberer's vagy mint a Trans-Sped. De amit küldtek árajánlatot, az elszomorító.

270 ft + áfa/km + útdíj. Havi 6500-7500 km-t tudnak garantálni. Ahogy számolgattunk, nemhogy hasznot nem hajtanánk, de veszteség lenne csak. Ha azt számoljuk, 1 millió elmenne üzemanyagra alsóhangon, de inkább másfél. A szerelvényt nagyon kevesen veszik kp -ra. Még a nagy cégek sem. Szinte mindenki lízingeli, bérli vagy hitelre veszi. Ez kb. havonta 500 körül lenne. S akkor még nem fizettünk tb-t, ami olyan 130, s akkor még megélni sem ártana valamiből, tehát nincs haszon, mert ezzel a km díjjal és havi km-el keresni lehet, elviszi a tankolas, s még a lízing díjának is csak kb. a felére futná. Alkalmazottra nem is gondoltunk, mert a párom dolgozna vele.

Minden ilyen nagy cég, ami alvállalkozóknak ad munkát, nagyjából egyforma a km díj.

Azt nem nagyon értem, hogy mégis vannak a Wabinak, Transspednek rengeteg alvállalkozója. Nekik vajon hogyan éri meg?

Valaki átlátja ezt jobban? Mert én nem tudom elképzelni, hogy ilyen km díjakkal valaki nyereséget tud termelni.

Ha csak azt vesszük, hogy egy taxinak, ami egy személyautó 300 ft-os km díja van, hogyan éri meg sok vállalkozónak egy 40 tonnás nyerges kamiont elindítani 270 ft-os km díjért?



2022. febr. 25. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

100 kamiont bérel. Sok kicsi haszon sokra megy.


Amúgy minek erőlködni ezzel putri Magyarországon?

2022. febr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tudtommal el lehet számolni költségbe az üzemanyagot. Visszaigénylik a dízel áfát is.
2022. febr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát ezt nem hiszem. Ilyen fuvardíjak mellett, 100 kamion se termelne egy fillér hasznot se, csak óriási veszteséget, az üzemeltetőnek egy halom adósságot. 3 hónapon belül lehúzhatná a rolót.
2022. febr. 25. 09:38
 4/11 A kérdező kommentje:
Az üzemanyag áfáját lehet visszaigényelni. Persze el lehet számolni költségként, de nyereséged attól még nem lesz.
2022. febr. 25. 09:39
 5/11 anonim ***** válasza:

" Visszaigénylik a dízel áfát is."


Csak csökken a fizetendő áfa alapja, nem lesz több a bevétel.

Egyébként nettó 270 ft/km-el sehogy. Valamit elírtak vagy meghülyült a piac.

Ha minden adót (tao, osztalékadó, minimálbér utáni járulékok, stb.) levonunk és más költségeket (könyvelő, céges bankszámlaköltségek, stb) akkor 100% hogy mínuszba jöttök ki.

2022. febr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján nem 270-ért(!!!) kell elindítanod, hanem 343Ft-ért :)


400Ft/km díjjal dolgoznak, te mint alvállalkozó megkapod a 85,75%-át, nem kell fuvart felhajtanod, fuvarszervezőt felvenned, fizetned a a lead-ekért sem, stb.

Hogyan kalkuláltál, ezen feladatokat mennyiből oldanád meg?

2022. febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6


S szerinted hol adnak annyi km díjat, mint amit leírtál. Mert tapasztalataim szerint, sehol. Mi több nagy cégnél érdeklődtünk 260, 270 + áfa + útdíj kb. mindenhol a tarifa. Kérhetek én 400-at kilóméterenként, csak nem kapok.

2022. febr. 25. 14:17
 8/11 A kérdező kommentje:
S én igazából ezt nem értem, hogy sokan akik Wabi, Trans-Sped, Raben stb. alvállalkozók, azoknak hogy a fenébe éri meg, hogy még hasznot is tudnak hajtani. Mi akárhogyan számoltuk, mínuszba jönnénk ki. Vajon ők milyen okosságot tudnak, amit mi nem?
2022. febr. 25. 14:22
 9/11 anonim ***** válasza:

"S szerinted hol adnak annyi km díjat, mint amit leírtál" --- Te magad írtad, hogy 270+áfa, ha ezt kiszámolod 343Ft-ra jön ki + útdíjad!


400-ért te nem tudsz szerezni, akkor miért bánt téged, hogy a 400-ból neked ők 343-at +útdíjat fizetnek? Ha tudsz 343-nál jobbat, akkor vállald be azt!


"Vajon ők milyen okosságot tudnak, amit mi nem?" --- Elképzelhetőnek tartom, hogy értenek hozzá.

2022. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

" Elképzelhetőnek tartom, hogy értenek hozzá."


Te viszont nem értesz hozzá. Még életemben nem találkoztam olyan vállalkozóval aki bruttóban számol, te viszont abban számolsz, ebből látszik hogy közöd nincs a vállalkozásokhoz.

2022. febr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!