Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen vállalkozást lehet...

Milyen vállalkozást lehet indítani alacsony tőkéből?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az ezredik kérdés ilyen témában, nagyon sok cikk olvasható erről a témáről...


Nekem jelenleg egymillió forintom lenne belevágni egy vállalkozásba... De jelenleg nincsen semmi olyan ötletem, amely kevés alaptőkével jövedelemező lenne hosszú távon...


Egy ötletem lenne, mobil autómosó vállalkozás, csak oda is kéne applikáció, alkalmazottak, járművek stb... :D


Ti tudtok ajánlani valamit? :D


2021. nov. 17. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Szolgáltatás alapút, amihez nem kell sok eszköz, hanem a tudásodra épül. (persze ahhoz kell tudás is, anélkül nem fog menni)
2021. nov. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Én fizikusként vagyok magánvállalkozó, KATA szerint adózom, az összes tőke ami kellett az egy remek laptop.
2021. nov. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
marketingtanácsadó
2021. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyant ami nem fog mukodni
2021. nov. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A vállalkozás legfontosabb alaptőkéje nem a pénz és nem is az ötlet, hanem a kivitelezés. Ha már mondták a lángos sütést, te meg az autó mosást. Abból is lehet sikeres vállalkozást csinálni, meg becsődölni is ugyanúgy. A kettő közti különbség pedig általában pont a kivitelezésben rejlik. Ha elkezded csinálni, jönnek különféle döntési helyzetek, amikben vagy jó vagy rossz döntéseket hozol és aztán vagy időben felismered és korrigálni tudod őket, vagy nem. Az idő meg majd eldönti, hogy jól csináltad-e.

Ha mások mondják meg, hogy mit (és pláne hogyan) csinálj, mert neked nincs érzéked, tapasztalatod, tudásod hozzá, akkor csak szolgaian megcsinálod, amit mások mondanak, vagy amit másoktól látsz és fene tudja, hogy vajon jó tanácsokat és mintákat követsz, vagy épp a hibákat másolod, amibe aztán belebuksz majd.


A minner.hu és egy csomó másik oldal kb. ezer számra dobálózik mindenféle vállalkozási ötletekkel. A temetők meg tele vannak meg nem valósult ötletekkel. Egy ötlettel még nem mész semmire. Ha te nem tudod jól megvalósítani, akkor semmit nem ér.


Az autómosós ötletednél írod az appot. Ez is olyan, mint az ötlet. Lehet értelme egy appnak, weboldalnak, szórólapnak és lehet felesleges pénzkidobás is. Nem az számít, hogy mit csinálsz és mid van hozzá, hanem hogy HOGYAN használod azt, hogy működjön a céljaid elérését segítse.


Azért nincs értelme ezeknek az ötleteknek, mert ha nem sikerül úgy megcsinálnod, hogy jól működjön, akkor nem fog működni. Ettől még nem biztos, hogy rossz volt az ötlet. Más ugyanabból az ötletből teljesen más kivitelezéssel lehet, hogy aranybányát tud csinálni.


Ha magadtól nincsenek ötleteid, pláne tapasztalataid, akkor egyrészt érdemes elkezdeni más üzletemberek sikereiről szóló könyveket olvasni, hogy megismerd az észjárásukat, gondolkodásukat, milyen tapasztalatokat szereztek különféle helyzetekben, azokból milyen következtetéseket vontak le, milyen irányokba indultak el. Nem biztos, hogy ezekből bármit direktben le tudsz másolni, de adhat olyan ötleteket, amik segítenek meglátni a lehetőségeket.

A másik hasznos dolog az lehet, ha elmész dolgozni olyanokhoz, akik már elkezdtek üzletelni - pláne akik akár több féle üzletet is visznek és testközelből láthatod, hogy ők mit hogyan csinálnak és tanulhatsz tőlük abból is, amit jól csinálnak, meg abból is, amiket ők rosszul csinálnak, hogy te jobban tudd majd csinálni.

2021. nov. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!