Az ügyvezető a magánvagyonával felelhet egy cégnél ha csődbemegy, de ez vonatkozik az ügyvezető feleségére?
4., hacsak a feleseged nem hazassag elott szerezte (vagy azota orokolte/ajandekba kapta) az ingatlant, akkor teljesen mindegy kinek a neven van, vagyonkozosseg van, kozos vagyonnak szamit, mindketten 100%-ig tulajdonosai vagytok, az egeszet viheti a bank.
Viszont a kerdesben mashol van a bibi, mivel kft es komolyann, nem-bt-s cegek eseten nincs korlatlan felelosseg, azaz nem felel maganvagyonaval, hacsak nem tortent buncselekmeny.
Nekem nagyon hiányos a jogi tudásom, de annakidején közgazdaságból azt tanultam, hogy a Kft. gazdálkodása után a vezető nem felel a magánvagyonával, csakis a Kft. vagyona veszhet oda csőd esetén. A házastárs vagyona pedig főleg nem forog kockán.
A Bt.-nél más a helyzet. Ott a beltagok teljes vagyonukkal felelnek a társaság gazdálkodása után.
Nekem volt egy ingatlanom még régről. Feleségemmel 2 éve vettünk egy másikat, amit csak az ő nevére írattunk. Közben kiderült, hogy muterom révén örököltem egy tartozást, amit azt hittem, hogy kifizettem, de rosszul emlékeztem. Az én házamra ráterhelték, majd miután nem voltam hajlandó kifizetni (mivel azt hittem, hogy rendezve lett már), jött a cégemhez a letiltás is rá (miután bebizonyosodott, hogy jogos a követelésük, kifizettem egyébként). A feleségem ingatlanját békén hagyták, meg sem próbáltak semmit sem tenni vele.
Ez csak egy példa, amit felhoztam, saját eset. De ha tudsz hitelt érdemlő forrást erről, törvényhelyet, akkor elhiszem, lehet neked van igazad az ügyben és én tudom rosszul. De én tartom magam ahhoz, hogy attól mert vagyonközösség, csak úgy nem terhelhetnek rá.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!