Milyen vállalkozást érdemes csinálni Magyarországon? Egyáltalán van értelme Magyarországon általános értelemben véve vállalkozni?
Vállalkozást egy probléma, vagy egy probléma-csoport köré érdemes építeni. Addig, amíg az embereknek lesznek problémáik (és fizetnének is azért, hogy ezt valaki megoldja számukra), mindig érdemes lesz vállalkozást alapítani akár Magyarországon, akár a nagyvilágban. Először nyilván nem árt felmérni, hogy mekkora ez a probléma és mennyi pénzt is hajlandóak a megoldásáért fizetni az emberek. Ha nem jön ki a matek, akkor nem érdemes belevágni.
A 4-600 ezer Forint is egy szint, de ne feledd, hogy nem csak az létezik, amit a szemeddel látsz, vagy aki az ismerősi körödben van! Van, aki tisztességes úton keres többmillió Forintot havonta Magyarországon. Egy autószerelő ismerősöm például havi 1,5 millió Forintot keres átlagosan. Na jó, ő mondjuk 30 éve benne van a szakmában, szóval az ő településén mindenki hozzá viszi az autóját javíttatni.
Az sem mindegy, milyen vállalkozóról beszélünk. Javaslom a Cashflow-négyszög című könyvet. Jelentős különbség van aktív, passzív és portfóliós jövedelem között - és e három közül csak az egyik tesz gazdaggá.
Fodrász, milliókat keresnek. Itt a gyakorin amúgy is minden második kérdező fodrász, vagy az akar lenni mert ismer rengeteg milliomos fodrászt.
Már nem a fogorvos a menő, nem az keres jól (csak megjegyzem nekem egy fogat csinált 90 ezerért 15 éve. Sima fehér tömés semmi extra)
Tehát már nem az számít jó szakembernek, hanem a fodrász, borbély, manikűr pedikűr, anyámtyúkja. A gyakori tele van velük.
Vagy ugyan az a pár ember trolkodja tele az egész oldalt.
Le is pontoztak rendesen. Úgy látszik fáj az igazság.
#17-voltam
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!