Vállalkozás ötletek könyvekből?
Pontosan mit akarsz tudni ?
Jól értem hogy akarsz egy könyvet ami a tudásodra kreativitasodra ratermettsegedre alapozva a jelenlegi magyar társadalmi és gazdasági helyzet figyelembevételével javasol vállalkozást.
Ráadásul angol nyelven.
Haat. Izeeee..
Értelmetlen a kérdésed, próbáld meg kicsit átfogalmazni!
Mit szeretnél tudni?
"Milyen vállalkozást lenne érdemes nyitni?"
Vállalkozást úgy szoktak indítani, hogy az illető meglát egy piaci rést vagy meglévő vállakozások konkurenciájaként indul, de úgy gondolja, hogy Ő jobban tudja csinálni, mást nyújt, stb.
Ha ötleted sincs, hogy mit csinálj, akkor az már elég gáz... :-)
Könyvet nem fogok ajánlani, mer könyvből nem lehet megtanulni vállalkozni, de egy google keresést igen: a vállalkozás alapjai:
Még valami: ahhoz, hogy sikeres vállalkozó legyél, nem árt, ha értesz is ahhoz, amit csinálsz.
Persze, lehet pl. éttermet nyitni vendéglátós végzettség nélkül is, csak ha nem értesz hozzá, a szakács vagy a pultos, stb. szemrebbenés nélkül kilopja a szemedet is. (elnézést kérek minden becsületes szakácstól és pultostól)
Ha nem gond az angol, akkor online affiliate marketing angolul, nemzetközi piacra! Ez mindig aktuális, sok ingyenes infót lehet találni a neten hozzá, valamelyik bevált módszert kell követni, vannak konkrét blueprint-ek is.
Érdemes elolvasni egyébként Tim Ferriss 4 órás munkahét című könyvét, ő ajánl, ill. röviden leír többféle vállalkozási ötletet is. Lehet olvasni startup könyveket is, pl: Lean Startup, vagy pl: a Mesh vállalkozások, stb. Robert Kiyosaki is alap, vagy Michael E. Gerber, bár ők sokkal általánosabbak.
angolszászok közül ajánlom Gary Vaynerchuckot. a könyvei is jók, de RENGETEG előadása fent van YouTubeon és podcastben is.
a klasszikus sztár üzletemberektől/ről is sok féle könyv jelent meg, Jeff Bezos (Amazon), Sir Richard Branson (Virgin), Steve Jobs (Apple), Tony Hsieh (Zappos), amik sok féle üzleti ihletet és inspirációt adhatnak.
#3-as felvetése sem alaptalan. nem minden ugyanúgy működik Magyarországon, mint a világ többi részén. kiindulási alapnak sok minden lehet jó, de azért piaci, kulturális, gazdasági és egyéb sajátosságokkal érdemes számolni, hogy ne érjenek kudarcok.
HVG könyveknél érdemes körülnézni, magyar szerzőktől is vannak jó könyveik, pl. Vecsenyi János és Petheő Attila: Vállalkozz okosan!, meg ott van Wolf Gábor Marketing Kommandója és az ő KKV Marketing Bibliája.
a minner.hu meg szinte mást se csinál, mint különféle vállalkozási ötleteket dobál ki egy blogra - a megvalósíthatóság bármilyen terhe nélkül azért néha nagyon bizonytalanokat is...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!