Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A dropshipping jó ötlet lenne?

A dropshipping jó ötlet lenne?

Figyelt kérdés

Vagyis, nekem jó ötlet lenne?

16 éves vagyok, közgazdasági iskolába járok. Egy picit tudok a gazdaságról, de azt nem tudom hogy ilyen idősen el lehet-e kezdeni egy webáruházat és hogy a dropshipping jó ötlet lenne. Egy passzív jövedelmet szeretnék elérni, de a korom és a kevés tapasztalatom miatt erre gondoltam. 150000 Ft-om van erre, és ez ugyebár elég kevés tőke, de dropshipping-el csak a webáruházat kell fizetni először. Arra szeretnék választ kapni hogy jó ötlet vagy inkább valami másba fektessem a pénzem. Illetve, ha ezt javasolják, akkor melyik vállalkozással érdemes kapcsolatba lépni?



2020. máj. 20. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Vállalkozni csak 18 éves kor felett lehet - hacsak nem Amerikában élsz :-)

Dropshipping már nem igazán nyerő dolog - ma már sokan közvetlenül az adott oldalról rendelnek, Kínából, Amerikából, stb.


150 ezer ft-al pedig ugyancsak nem tudsz webáruházat indítani, meg aztán előbb írd be a google keresőbe a webáruház indításának feltételeit és meg fogsz lepődni, hogy mennyi minden feltételnek kell eleget tenni. ÁSZF, Szállítási, fizetési mód, számlázóprogram, elállási jog, stb

2020. máj. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Dropshipping nem tudom mennyire működik Magyarországon. De szerintem az egész megközelítésed rossz. 16 évesen nem a passzív bevételen kell gondolkodni, hanem az aktívon. Keress pénzt, aztán rakd félre egy részét, ne azon gondolkozz, hogy a pénzed hogy tudna dolgozni helyetted.

Keress olyan dolgot,amit szívesen csinálsz és mások fizetnének is érte.

2020. máj. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%

Jó ötlet , persze nagy kérdés hogy a dropshippinget hogyan oldod meg, kivel szerződész le.


Az ötleted jó csak meg kell valósítani. A 150e Ft meg kicsit karcsú mindenhez, emellett látom gazdasági suliba jarsz, szegyen hogy passzív jövedelemről beszélnek ami gyakorlatilag lehetetlen.

A tanárokat ki kell rúgni.mindet

2020. máj. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Gazdasági suliban kérdezz rá az angolszász jogazsbály rendszere, 16 évesen max ott alpíthatsz céget, ami Eun belül adózás szemontjából is lehet előnyös, de ahhoz kellene egalább egy normális itthoni ifres könyvelő is, meg kint egy angolszász adórendszert ismerő.

Éas akkor Te lennél kb a sok ezredik dropshippnges a világon, aki yuganazt adja, mint más, csak max próbál olcsóbb lenni. Ennek kb 15-20 éve volt reális piaca, azóta már van tudatos információs társadalom, és REL ( Rövid Ellátási Lánc ) ahol közvetlen lerendelik maguknak az emberek Amazonról, Ebayről ugyanazt, cégeknek, vállallkozásoknak meg ott van pl. a Mercateo is szállítólevéllel erre az esetre. :-)


Passzív jövedelem egy nem létező gazdasági fogalom eleve.

2020. máj. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!