Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mekkora részesedést kérjek?

Mekkora részesedést kérjek?

Figyelt kérdés

Munkaviszonyban dolgozom egy szolgáltató kisvállalatnál. Kitaláltam egy új terméket, amelyet koncepció szintről eladható, piacképes termékké fejlesztettem (munkaidőben, jelentős extra erőforrások bevonása nélkül).


A tulajdonos korábban felajánlotta, hogy mivel a termék az én ötletem és az én tudásommal került kidolgozásra is, így részesedést ajánl az árbevételből. Minden eladás során a terméket ügyfélre kell szabni, ezt a cégen belül rajtam kívül más nem képes elvégezni (mivel jellegében eltér a cég főtevékenységétől). Most jutottunk oda, hogy beindul az értékesítés és le kéne ülnöm beszélni a tulajdonossal.


Szóval a kérdés: Mekkora részesedést kérjek?

Nem konkrét százalékokat várok válasznak, hanem inkább valamilyen gondolatmenetet. Miből induljak ki? Milyen logikát kövessek? A részesedést alapvetően pénzbeli juttatásként kapnám, nem pedig a vállalatban szereznék tulajdoni részt.


Alap feltevésem, hogy ezt a megegyezést később nem módosítjuk, így hosszú távon a termék sikerességétől függően jelentős hatása lehet a személyes hasznomra annak, hogy most miben egyezünk meg. Köszönöm a válaszokat mindenkinek!


2020. jan. 18. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt így nehéz megmondani, mert nem tudni miről van szó és mekkora haszonkulccsal megy a termék. Ne feledjük, hogy Magyarországon vagyunk, ahol magasak az adóterhek, a bérköltségek, járulékos költségek, stb, stb. Ha szerintem egy erős közepes teljesítményű terméket veszünk alapul, akkor , (mivel egy céget üzemeltetni rengeteg költséggel jár), azt mondom, hogy valahol az 5%-tól a 15%-ig terjedhet a részesedés, de a 15% az már elég jól kell hogy teljesítsen, vagyis egy terméken fajlagosan a nettó profit elég magas kell, hogy legyen. nyilván nem mindegy, hogy egy 1 millió forintos svájci karórát adnak el, melynek költsége 10 ezer forint, vagy zöldséget, amelyen 500Ft, és van rajta 100 Ft tisztád. Tehát így látatlanban egy erős közepes terméknél az 5-7-10-12-15% elképzelhető, ennél nem hinném, hogy több.
2020. jan. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Juliusz48 ***** válasza:
Sok mindent kell figyelembe venned. Először is bruttóban vagy nettóban kapod. Mekkora a termékben a beépített anyag értéke, mekkora költsége van a a cégnek a termékben, stb. A tulaj valamit úgy is ajánlani fog, ez maximum annyi lehet ami neki még megéri, de valószínűleg van benne valamekkora tárgyalási lehetőség. Ha a jutalék mellett még bért is fizet alacsonyabbal is bérheted, de ha ez a fizetésed azért a minimálbért el kéne érned. Más az adó mértéke ha osztalékként adja, de ebben az esetben kell lenni mindig résztulajdonod a cégben amit meg lehet oldani visszavásárlási záradékkal. Szóval széles a skála.
2020. jan. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A jutalék mellett a munkakörömnek megfelelő kb. átlagos piaci bért kapom.


A termék egy szoftver, így főként a személyre szabás munkaideje és az értékesítés munkaideje merül fel költségként, anyagfelhasználás elhanyagolható és nem közvetlen költség.

2020. jan. 21. 19:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Halihó! Én az 1-es voltam. Bocsánat én valami anyagi dologban gondolkodtam, de szerintem a 2-es válaszoló is. Egy szoftver esetén valóban más lehet a helyzet, ott tényleg inkább a marketing és sales költségek lehetnek a jelentősek, illetve az eladási ár volumene a darabszám függvényében. Így anonymus elárulod mennyi lett? Üdv. Minden jót, sok sikert!
2020. jan. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Helyesbítek: ennek tudatában az adózott árbevétel és a várható kereslet (várható eladott mennyiség) függvényében lehet kalkulálni bizonyos részesedést ,- mindebből levonva a marketing, sales, egyéb költségeket. Így akár 30-40% is lehet a részesedés.
2020. jan. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még nem lett semennyi, február elején fogom megejteni ezt a megbeszélést taktikai okokból.
2020. jan. 22. 17:40
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Szívesen. Nyilván érdemes taktikai okokból mérlegelni az "erőviszonyokat", mert könnyen sértődés, összekülönbözés lehet a vége és ha túl nagy pénz forog kockán, akkor jön a "hogy golyózhatlak ki" játék. Rengeteg zenekar , vállalkozás, kooperáció ment tönkre emiatt már a világtörténelem során, volt, hogy a felek inkább a "semmit" választották (egymás nélkül semmire sem mentek), mintsem együttműködtek volna. De olyan is volt , hogy a kigolyózott fél újrakezdte és sikeresebb lett, mint aki őt kigolyózta. Van, hogy az a jó döntés, ha az ember elfogad egy kisebb béremelést, és hagyja a fenébe az egészet, mert egyszerűen nem tud annyit a dolog (ehhez nem árt egy kis előrelátás, éleslátás, stb.), vagy mert az erőviszonyok így diktálják. Van, hogy ennek ellenkezője igaz lehet és érdemes harcolni. Főleg a magyar egy undormány féreg nép, ilyen , s más szempontból is, a többi "vállalkozói" buktatót most meg sem említem. Sok sikert!
2020. jan. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!