Ha egyéni vállalkozó szeretnék lenni a jövőben, mit javasoltok?
25 éves nő vagyok. Eddig munkahelyeken dolgoztam, ahol egyszerű munkát végeztem.
Nagyon elegem van a "ki ha én nem", mindig mindent jobban tudó kollégákból és -nőkből (főleg), és tapasztalataim szerint ez a típus mindenhol megtalálható.
Nem szeretnék még cirka 40 évet ilyen körülmények között dolgozni, ezért arra gondoltam, jó lenne egy öt éven belül oda eljutni, hogy egyéni vállalkozást nyissak.
Szerintem nem vagyok hülye, tudnám menedzselni, csak a kérdés az, hogy mit lenne érdemes hozzá tanulni, amivel bele lehet ilyenbe vágni?
Reál beállítottságú vagyok amúgy, matek bsc-m van.
Infón gondolkodom, ez mennyire jó ötlet?
Esetleg más? Ha lehet, az eszemmel szeretnék pénzt keresni.
Konkrétan egyedül akarok dolgozni, kevés ember kis gond, sok ember nagy gond alapon.
Köszönöm a válaszokat!
Persze, én is úgy gondolom, hogy muszáj pár évet alkalmazottként lehúzni.
Még mindig jobb szerintem, ha az ügyfél dirigál, pár évet töltöttem vendéglátásban, szóval tudom, milyen, de az nem idegesít. Elvégre azért dolgozunk, aki fizet érte.
Szerintem programozás lesz amúgy.
"Ezért kezdenek el inkább vállalkozni mint várni is ülni hogy egyszer valaki felveszi dolgozni a szakmájába."
Ők lesznek a kényszervállalkozók.
Nem muszáj igazat adni nekem, én sem állítom, hogy csak is így lehet. Viszont a mi szakmánkban (vendéglátás), ha pl. nyitni akarsz egy üzletet, már eleve ott meg vagy lőve, hogy kiesel az iskolából közepes eredménnyel, pár hetes külső gyakorlattal ami leginkább abból állt, hogy semmilyen felelősségteljes munkát nem bíztak rád. Ha te ezzel neki lódulsz vállalkozni, és nyitsz egy kocsmát, ahol azt sem tudod mi az a stand, akkor annak csúnya vége lehet. Ugyanúgy akkor is, ha tudod mi az, de a váltód idegen áruzik, mert életedben nem dolgoztál ilyen munkakörben és nem ismered azokat a lehúzásokat amikkel alád tud vágni egy rutinosabb alkalmazott.
Ugyanígy nyithatsz te egy gyrosot , burgerezőt is, ha a Nébih kimegy ellenőrizni és olyan bírságot kapsz, hogy be kell zárjál miatta,-mert utoljára a követelményekről valamikor első félévben hallottál utoljára és nincs benne napi rutinod, mit kérnek, mi változik évente.
Vagy lehet addig sem jut el a dolog, mert tök jó, hogy sörgyár is támogat a nyitásban, meg a gyrost beszállító is elhalmoz gépekkel, áruval, bejáratod a helye amit bérelsz a beszállító meg tőkeerősebb tőled és megveszi a fejed felett az ingatlant, Te meg mehetsz az utcára, mert a jól működő vállalkozásod felfuttatta a beszállítónak a helyet, ami neki egy fillérébe nem került, a termékeit megismertetted a közönséggel, így csak újra kell nyitnia a helyet saját neve alatt 3 héten belül és ott állsz kiszolgáltatva, mert nem volt rutinod abban, hogy mik a buktatók a menedzsmenti részben.
Csak pár életszerű példa arra, mikor nem éri meg egyből vállalkozónak lenni. Pláne nem vállalkozói kompetenciák nélkül, ami érinti a pénzügyeket, adózást, költségvetés, üzleti tervet, stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!