Főállás mellett jelenleg milyen levonások vannak átalány adózás esetén?
Van főállásom, heti 36h meghaladó,
A címben említett, Ebben a vállalkozási formaban gondolkodom. Köszönöm de más, kata, tétel elszámolásos stb nem aktuális. Csak ez érdekelne,ennél a bevételből mik jönnek le amit be kell fizetni belőle esrtemben? Példaként: ha pl 100.000 bevételem volt februárban.
Lehet egész évben csak 1-2 bevételem lenne csak ezért gondolkodom ebben. Az is érdekelne, szembe állitva a adószámos magánszeméllyel mi a pro contra. Köszönöm szépen.
Én azért nem értem, mert Tb tv. azt írja:
A biztosítottak
5. § (1) E törvény alapján biztosított *
a) * a munkaviszonyban (ide nem értve a saját jogú nyugdíjasnak minősülő személy által létesített Mt. szerinti munkaviszonyt), közalkalmazotti jogviszonyban, rendvédelmi igazgatási szolgálati jogviszonyban, közszolgálati jogviszonyban, kormányzati szolgálati jogviszonyban, politikai szolgálati jogviszonyban, biztosi jogviszonyban, ügyészségi szolgálati jogviszonyban, bírói szolgálati jogviszonyban, igazságügyi alkalmazotti szolgálati viszonyban, nevelőszülői foglalkoztatási jogviszonyban, ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban, vendégoktatói ösztöndíjas jogviszonyban, közfoglalkoztatási jogviszonyban álló személy, a Magyar Honvédség, a rendvédelmi szervek, az Országgyűlési Őrség, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal hivatásos állományú tagja, a Független Rendészeti Panasztestület tagja, a Magyar Honvédség szerződéses állományú tagja, a katonai szolgálatot teljesítő önkéntes tartalékos katona, a honvédelmi alkalmazott, az országgyűlési képviselő, a nemzetiségi szószóló (a továbbiakban: munkaviszony), tekintet nélkül arra, hogy foglalkoztatása teljes vagy részmunkaidőben történik,
Ez a főállásod, abban vagy biztosított, nem pedig egyéni vállalkozóként, amire meg ezeket írja:
Az egyéni vállalkozók járulékfizetése
29. § (1) *
(2) *
(3) * A biztosított egyéni vállalkozó a 19. § (2) bekezdése szerinti nyugdíjjárulékot, valamint a 19. § (3) bekezdése szerinti egészségbiztosítási- és munkaerő-piaci járulékot vállalkozói jövedelem szerinti adózás esetén a vállalkozói kivét, átalányadózás esetén az átalányban megállapított jövedelem után fizeti meg. A nyugdíjjárulék alapja havonta legalább a minimálbér, az egészségbiztosítási- és munkaerő-piaci járulék alapja havonta legalább a minimálbér másfélszerese.
Ennek alapján akkor kellene megfizetni a havi járulékot, ha egyéni vállalkozóként lennél főállásban biztosítva. De Te főállásban alkalmazottként vagy biztosítva.
Ugyanakkor azt írja, hogy ugyanúgy adózik mint kivét esetén, ami másodállásban is járulékköteles jövedelem. Tehát lehet hogy mégiscsak lesz járulékvonzata annak is és az utóbbi navos mondta jól.
En fejemben az allt össze:
Átalánynál (főállás melletről beszélünk).
Lejon 15%, 10%, 7%, 17.5%. Összesen 49.5% ami k sok. A 60% os adóalapból. Es nem irhatsz le semmit.
Ha tétel elszámolásos vagy akkor csak a 15% es a 17.5% vagyis 27.5% jön le az adóalapból, ami igy nekem jóformán 100% ból. Mivel esetemben szinte semmi költség nem lenne ugyan ott vagyok sőt...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!