Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem tanulhat az ember?

Miért nem tanulhat az ember?

Figyelt kérdés

Miért nem? Nézegetem nekem még nincs két okj szakmám ami elvileg ingyenes az első két szakma. Mégis számtalan okj szakmát nem hírdetnek meg esti tagozaton, csak nappalin érettségi után. Viszont a korbol már kiestem, mivel 26 vagyok. De már 2 éve és kiestem amikor 24 voltam. Nagyon elegem van, hogy megálltam itt hogy nincs okj szakmám, mert nem tudok egyet kitanulni ingyen.

Igypedig nem jutok előre. Miért határozzák meg a kort? Ha ingyenes az első két szakma, pláne akinek nincs. Nyilván nem fog tanulni egy 50 éves emebr már, de egy huszonéves még nyugodtan beférhetne nappalira.


2019. jún. 14. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
"Mert 25 éves korig találd ki, hogy mit akarsz és az alatt még a mester diplomát is meg lehet szerezni, nem pedig OKJ-n $zarakodni" - by Magyarország kormánya
2019. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ÉS ha véletelenül 25 éves és féléves korbona találja ki az ember hogy mit akar? Akkor már öngyilkos is lehet igaz? Mert csak 25 éves korig lehet megépíteni a karriert a kormány szerint.
2019. jún. 14. 13:11
 3/11 A kérdező kommentje:

Régebben 21 volt a korhatár, akkor azért estem ki. Aztán elmentem dolgozni, de ott kellett hagynom a munkát. Most viszont vagyis régóta már tanulni szeretenék hogy életem és foglalkozásom.

ÉS nem nem egyetemi diplomát akarok, hanem kétkezi munkás szakmát.

CSak érettségi utáni nappali képzések vannak pl. a Ybl Miklós Szakképző iskolában is ahol lehet többek között burkolnak is tanulni, Szobafestőnek akárminek.

2 éves képzések , de estin nem inditják csak nappalin érettségi után. Felhívtam őket erre mondták a korom miatt nem mehetek.

Hát nagyon jól esik, . Végzettség nélkül meg megvan kötve az ember keze, mert igy sehova sem kellek hosszutávon.

2019. jún. 14. 13:15
 4/11 A kérdező kommentje:

De nem is ezt tartom igazságtalannak hanem azt hogy 20 évesen az 2013 ban volt, sem mehettem nappalira mert akkor éppen 21 volt a korhatár. Aztán felemelték 25 re- De kérdem én minek vitték le? Aztán fel?

ÉS oké, számomra ez érthetelen hogy az ember fiatalon nem tanulhat ki egy ingyen szakmát.

Ha én Burkolo szeretnék mondjuk lenni akkor az szeretnék lenni, de nem gyorstalpalos fizetős tanfolyamokon, ahol azt se tanítják meg ami alap lenne.

HAnem rendes 2 éves 160 órás nyári gyakorlattal oktatással nappalin. Vagy jo az esti is ha esti tagozaton is inditanák. Ez igy hogy korhoz van kötve, egyszer 21 éves korig , 23 éves korig, 25 éves korig, és stb fiatalokat szivatják legalábbis engem ezzel nagyon.

2019. jún. 14. 13:23
 5/11 A kérdező kommentje:

Miből gondolod hogy rakás szerencsétlenség vagyok? Azért mert kiirtam egy kérdést hogy miért nem lehet 25 évesn felüliknek tanulni?

Te már itt leszrűőd aki anyuci apuci eltart, elkényesztett ki s kölyke vagy.

2019. jún. 14. 13:42
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Én 27 vagyok és mai napig nem tudom mi akarok lenni.
2019. jún. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Autodidakta módon is tanulhatsz, igaz, nem kapsz OKJ-s papírt róla a végén. Sok helyre viszont nem is kell.
2019. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakma ami csak nappalin van?
2019. jún. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem. Hirdetik, pontosabban propagálják és a csapból is az folyik mekkora a munkaerőhiány, főleg szakemberek terén, erre lehetőséget sem adnak arra, hogy az ember kitanuljon vmilyen szakmát! Mert akinek nincs szakmája, annak nincs munkahelye sem (csak valami fosul fizető gyári betanított szarakodás), szóval nem fogja tudni kiperkálni a 6-7 ezer Ft-okat egy-egy képzésért. Fuck logic...
2019. jún. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
tanulhatsz senki nem tiltja
2019. jún. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!