Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy hallássérült ember tanulha...

Egy hallássérült ember tanulhat villanyszerelő szakmát?

Figyelt kérdés
Hallókészüléket visel.

2018. jan. 28. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Alkalmassági vizsgálat van, még felvétel előtt vagy csak 9-10 után 11. előtt, nem tudom mikor, miként. Hogy ez mennyire szigorú, azt sem tudom megmondani, nálunk eléggé az volt, színtévesztők kizárva, vérnyomás, pulzus problémával rendelkezőknél előírták, hogy kötelező gyógyszeres kezelés, annak "állandó" felügyelete. Egyensúly, tériszony vizsgálata, látás vizsgálat. Hallásvizsgálatra nem emlékszem, hogy lett volna!

Ha magáról a munkáról van szó, tehát, hogy hallássérült tud-e villanyszerelőként dolgozni, akkor én úgy gondolom, hogy annak csak bizonyos területein, pl. vill. szekrények gyártásánál egy összeszerelő csarnokban úgy gondolom minden további nélkül, hisz a leghangosabb gép a közelében max. egy leracsnizó akkus csavarozó lehet. Ebben az esetben is vannak olyan cégek, akik a gyártáson túl vállalják annak helyszíni "beépítését" bekötését, így ott is, én úgy gondolom, hogy azt egy hallássérültnek jobb elkerülni. Merem feltételezni, hogy hacsak nem 1-2 embert foglalkoztat egy cég, akkor ezt simán tudja vállalni, hogy a hallássérült alkalmazottnak ebben nem kell részt vennie, bőven van adható feladat a műhelyben/gyártócsarnokban is.

Épület-villanyszerelőként viszont (én nem vagyok hallássérült, feltételezem te vagy vmelyik ismerősöd az, így több tapasztalatod van benne) de tudtommal egy hallókészüléket használónál baromira kellemetlen ha a közelében vmi nagy zajt csap, így hangos munkagépek mellett a használata nem igazán megoldható. Ugyanakkor a villanyszerelésnél ha legalább 2 ember dolgozik együtt s sok esetben elengedhetetlen egy 3. kéz, ott szükséges a kommunikáció egymással, sőt sokszor kell úgy is, hogy nem vagytok egymás közelében, gondolok itt pl. vezeték behúzásra. Úgyhogy a villanyszerelésnek ezen területe szerintem kilőve halláskárosultaknál.

2018. jan. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
3 iskolába jártam, mindegyiknek más volt az alkalmassági vizsgálati követelménye. 3 iskola közül, csak az egyiknél kellett hallásvizsgálatra mennem. De még más vizsgálatok is voltak, amiről a másik 2 iskolánál szó sem esett. Ortopédia, hallásvizsgálat, fül-orr gégészeten is jártam, szemészet. :D De elmész beiratkozásra, ott majd úgy is elmondják. :)
2018. febr. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!