Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mindenki jobban él, akik anno...

Mindenki jobban él, akik anno kimentek pl Nyugat-Európába?

Figyelt kérdés

Most azon tepelodok, hogy hallotam egy tortenetet, az Anyukam unokatestveretol.

Eszerint a tortenet szerint o es a parja kb 6-7 eve telepultek ki Angliaba. Eloszor csak a vendeglatasban kaptak munkat -pl szallodai takaritas, mosogatas- nyelvismeret hianyaban, kesobb persze ez mar valtozott, sajat szakmajukban is el tudtak helyezkedni. Egyikojuk informatikus szoval, nem keres rosszul es mar sajat (!) angliai hazat is tudtak venni. Az a lenyeg ebben az egeszben, hogy az otthonmaradt barataik, volt iskolatarsaik most semmivel sincsenek lemaradva toluk. Mindenki, aki akkor komolyan vette az egyetemen valo tanulast, vagy sajat maga ilyeniranyu fejleszteset (pl OKJs kepzes, hianyszakma,...) azok itthon is jol elnek es nem is terveznek kulfoldre koltozni.

Kerdesem akkor: minek kimenni, ha itthon is ugyanolyan sikeres tudsz lenni? (Most nyilvan nem olyanra gondolok, aki pl kint szeretne tanulni, dolgozni tapasztalatszerzes vegett, hanem aki azzal az indokkal megy ki, hogy “Na majd Svajcban/Angliaban jol megszedem magam es ha egyszer neadjisten hazajovok, milliomos leszek!!”

Ezek szerint nem az orszag teszi az embert, es itthon is meg lehet teremteni ugyan azt a szintet, mint pl Skociaban. (Most itt az orszag alatt Magyarorszagot ertem, nyilvan nem a szegeny afrikai orszagokat, ott biztos nehezebb sikeresnek lenni, habar ezekszerint ott sem lehetetlen, ha biztositott neked a felsooktatas/ szakma szerzese..!)

Tudom azt is, hogy kulfoldon magasabbak a minimalberek, pl Uj-Zelandon havi kb 500.000Ft-os minimalberrel szamolnak az emberek, DE !! Es itt jon a De, hogy odakint ugyanigy a lakasarak is sokkal dragabbak (akar 10-szeresei is az itthoninak) ha mar az elemiszerek ara nem is biztosan sokkal dragabb. A szolgaltatasok is odakint az egekben vannak az itthonihoz kepest, pl villanyszerelo, illetve en anno eltem Irorszagban es ott a melegviz ara is horribilis volt, azzal nagyon sporolnak kint az emberek. Nem mellesleg az internet is dragabb, van, ahol meg sokkal dragabb a magyarorszagi viszonylathoz kepest (Uj Zeland).


Most itt nyilvan nem CSAK Nyugat-EU-t ertem, hanem ahova nagyobb szamban telepulnek ki magyarok, vagy atlagban merve nagyobb a GDP. Mondhattam itt volna az USA-t, Kanadat, UjZelandot, Ausztraliat is, csak altalaban Nyugat-EU-ba mennek munkavallalas miatt a magyarok



2019. jún. 7. 14:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
73%

Ahogyan a 10es írja: nem lehet általánosítani, nem mindenki ugyanolyan munkakörbe, ugyanannyi tapasztalattal, stb. költözik ki.

Én 2 éve költöztem ki. Ugyanolyan munkakörben dolgozom, mint otthon, a fizetésem ugyanúgy az átlagtól valamivel jobb, ugyanúgy a fizetésem felét tudom félretenni (úgy, hogy a lakásbérlés elég sokba kerül), de ez a fél forintba átváltva jóval több, mint az otthoni teljes fizetésem.

Az emberek nyugodtak, kedvesek, türelmesek. Ahogy 10es írja itt is sokkal kiszámíthatóbb a jövő, nem változtatnak minden évben valamit - mint mondjuk nálunk a "gránitszilárdságú" alaptörvényt már nem is tudom hányszor módosították - a különböző, munkáltatókat, munkavállalókat érintő törvényekről, jogszabályokról nem is beszélve.

Kb. 8-10 év múlva saját lakást tudnék venni, hitel nélkül (tudnék hamarabb is, de 8-10 év múlva olyat, amilyet szeretnék). Egyelőre nem tervezek hazamenni.

2020. dec. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!