Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mindenki jobban él, akik anno...

Mindenki jobban él, akik anno kimentek pl Nyugat-Európába?

Figyelt kérdés

Most azon tepelodok, hogy hallotam egy tortenetet, az Anyukam unokatestveretol.

Eszerint a tortenet szerint o es a parja kb 6-7 eve telepultek ki Angliaba. Eloszor csak a vendeglatasban kaptak munkat -pl szallodai takaritas, mosogatas- nyelvismeret hianyaban, kesobb persze ez mar valtozott, sajat szakmajukban is el tudtak helyezkedni. Egyikojuk informatikus szoval, nem keres rosszul es mar sajat (!) angliai hazat is tudtak venni. Az a lenyeg ebben az egeszben, hogy az otthonmaradt barataik, volt iskolatarsaik most semmivel sincsenek lemaradva toluk. Mindenki, aki akkor komolyan vette az egyetemen valo tanulast, vagy sajat maga ilyeniranyu fejleszteset (pl OKJs kepzes, hianyszakma,...) azok itthon is jol elnek es nem is terveznek kulfoldre koltozni.

Kerdesem akkor: minek kimenni, ha itthon is ugyanolyan sikeres tudsz lenni? (Most nyilvan nem olyanra gondolok, aki pl kint szeretne tanulni, dolgozni tapasztalatszerzes vegett, hanem aki azzal az indokkal megy ki, hogy “Na majd Svajcban/Angliaban jol megszedem magam es ha egyszer neadjisten hazajovok, milliomos leszek!!”

Ezek szerint nem az orszag teszi az embert, es itthon is meg lehet teremteni ugyan azt a szintet, mint pl Skociaban. (Most itt az orszag alatt Magyarorszagot ertem, nyilvan nem a szegeny afrikai orszagokat, ott biztos nehezebb sikeresnek lenni, habar ezekszerint ott sem lehetetlen, ha biztositott neked a felsooktatas/ szakma szerzese..!)

Tudom azt is, hogy kulfoldon magasabbak a minimalberek, pl Uj-Zelandon havi kb 500.000Ft-os minimalberrel szamolnak az emberek, DE !! Es itt jon a De, hogy odakint ugyanigy a lakasarak is sokkal dragabbak (akar 10-szeresei is az itthoninak) ha mar az elemiszerek ara nem is biztosan sokkal dragabb. A szolgaltatasok is odakint az egekben vannak az itthonihoz kepest, pl villanyszerelo, illetve en anno eltem Irorszagban es ott a melegviz ara is horribilis volt, azzal nagyon sporolnak kint az emberek. Nem mellesleg az internet is dragabb, van, ahol meg sokkal dragabb a magyarorszagi viszonylathoz kepest (Uj Zeland).


Most itt nyilvan nem CSAK Nyugat-EU-t ertem, hanem ahova nagyobb szamban telepulnek ki magyarok, vagy atlagban merve nagyobb a GDP. Mondhattam itt volna az USA-t, Kanadat, UjZelandot, Ausztraliat is, csak altalaban Nyugat-EU-ba mennek munkavallalas miatt a magyarok



2019. jún. 7. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Én mindig is azt mondtam, hogy külföldre csak a legminimálisabb képzettségű embereknek, esetleg szakmunkásoknak éri meg kimenni (de ez utóbbiaknak se feltétlen hosszútávra, csak amíg össze tudnak szedni saját vállalkozás indításához egy nagyobb összeget).


Kb. a mosogató, cipőpucoló meg a kukás az, aki soha a büdös életben nem várhatja, hogy jobban éljen itthon, mint ahogyan ott kint tud.


Némi különbség persze mindig lesz a Nyugat javára ahhoz képest ami itt van, viszont az éremnek mindig két oldala van: itt azért mindig itthon vagy, rokonok, ugyanazon nemzetiségű barátok között, ott meg azért mindig csak egy megtűrt külföldi leszel, akire mégiscsak valahol úgy tekintenek az ottaniak, mint itthon egy ukránra aki a nyelvet is töri.


Ha jó vagy abban amit csinálsz, itthon is meg tudsz élni tisztességesen, akár olyan multinál is dolgozhatsz, ahol angol a munkanyelv (nyugati fizetésért cserébe), de te közben mégiscsak itthon vagy.

2019. jún. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, de szerintem meg a kukas szallito is tud tisztesseges penzt keresni itthon, vagy legalabbis olyat, hogy a vegen a nyugati koltsegekhez kepes ne jojjon ki rosszabbul.


Peldaul milyen dolgokra gondolsz, amik a nyugati letet jobba teszik az itthonihoz kepest?

2019. jún. 7. 14:31
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell ezt annyira vészesen komolyra venni. Van akinek megéri, van akinek nem, de szerintem kb. ugyanott lesznek ha kimegy és visszajön mint ha nem megy ki.

Tehát persze, nem érv már az hogy azért megy ki mert jobban lehet keresni, viszont attól még szerintem jól jöhet világot látni kicsit.

Nekem az egyetlen hely ahol Magyarországon kívül huzamosabb ideig élnék, az olasz tengerpart, csak ott meg nincs munka.

2019. jún. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem mindneki a fizetés miatt megy ki. Persze ez az elsődleges, de értelmiségi körökben nem ritka, hogy a magyar politika miatt megy ki, vagy egyszer kinezett, és úgy érezte, hogy az adott országban jobb az emberek mentalitása, dolgokhoz való hozzaallasa. Olyan is van, akit annyira kiboritott a magyar oktatási rendszer, hogy a gyerekeinek valódi oktatást akar biztosítani.
2019. jún. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kulfoldon is korruptak a politikusok, magasak az adok. Nem feltetlen jobb barhol is a politikai rendszer, akarmilyen rossznak is tunik az itthoni.

Az emberek hozzaallasa? Ahany ember, ez ugy valtozik. Nem tudsz olyat mondani, hogy “egy orszag embereinek a hozzaallasa”, maximum a tobbseg szavazatban kinyilvanitott velemenye, vagy a kepviselok hogyan adnak vissza egy egy problemat. Sohasem ertettem peldaul az: “XY orszagban milyenek az emberek?” kerdest.. Egy orszag sokszazezres nepessegeben a populacio sokretusege, valtozatossaga talalhato, nem tudsz/nem lehet igy altalanositani!!

Az oktatasrol pedig... Igen, en is elismerem, hogy sok felesleges dolgot tanitanak itthon mar altalanos iskolatol kezdve, es hogy kinn sokkal gyakorlatorientaltabb a kepzes. De ugyanolyan hiteles diplomat tud adni egy jo(!!) magyar egyetem is. Nemetorszagban peldaul nagyon elismerik a magyar egeszsegugyi kepzeseket, sokan is jonnek ide tanulni tobb orszagbol is ezekre a kepzesekre!

2019. jún. 8. 17:53
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Na kérlek, velem az van, hogy mielőtt kijöttem külföldre, otthon, egy vidéki városban 250 nettót kerestem, annak is egy része zsebbe. Ebből olyan 100at tudtam félretenni. Kijöttem Svájcba, a 100ból meg lett kb 900.000-1 milla megtakarítás. Nyilván rohadtul drága minden, ebben igaza van a t. kérdezőnek, de amikor az ember több milliót keres havonta, kb leszarja.


Ennyi a történet, nekem rohadtul megérte. Ez persze IT, tehát némileg speciális eset, de sok hasonló terület van még.

2019. júl. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Én Magyarországon pizzafutár voltam 150-180k forintot vittem haza. Aztán kimentem és kukásként sikerült elhelyezkednem Bécsben, ott kb 1300-1400 euro meglett, de a költségek miatt nagyjából ugyanott tartottam, mint otthon. Persze azért kicsit mégis több jutott, az iPhone-t simán meg tudtam venni, de kocsi biztosításra több mint 700 eurót fizettem. Ez mind szép és jó, de sajnos jött egy nő aki aztán lenullázott, az élettől is elment a kedvem. Úgyhogy már Magyarországon vagyok újra, szülőknél, szinte ugyanott tartok ahonnan anno elindultam...
2019. júl. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Én bevallom, igen. Pont ma számoltam össze az idei nem szükséges holmikra költött összeget, és Magyarországon ezt sosem tudtam volna megtenni. Ilyenek, mint könyvek, videójátékok. Én jobban élek, pedig vendéglátásban dolgozom minimálbérrel, és nincs borravalóm sincs.
2020. dec. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van.

Én 28 éves vagyok fősulit végeztem, a férjem szintén, ő már 36 éves.

Dolgozunk itthon, jól keresünk, van saját hiteles házunk, jó autónk, gyermekünk, kutyánk, telik jó ruhákra, nyaralásra, minőségi életre, könyvekre, bármire.

Gyerekkori barátnőmék Angliában élnek 5 éve, semmijük nincs, nyaralni nem járnak, de még egy jó autót se tudtak venni, elmegy a pénzük nagyrésze lakhatásra, sokat panaszkodik.

A párom bátyja 20 évet él Angliában, tavaly jöttek haza, 3 gyerekük van, annyira jutottak hogy míg Angliában éltek vettek 10 év után itt egy lakást, ezen kívül semmi másuk nincs nekik sem. Idősebbek nálunk jóval, és semmivel nem jutottak előrébb mint mi..

2020. dec. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden külföldre költözős történet ugyanolyan. Én diplomásként 2012-ben kerestem 275 ezer nettót Budapesten, ami kb 800 euró volt akkor. Alig tudtam belőle a lakáshitelemet fizetni, félrerakni egyáltalán, egyedülállóként Budapesten.



Hollandiába költöztem, egyből 3500 euró lett a nettóm, ami 2018-ra 4700 lett. (IT területen) Közben kifizettem a magyar lakashitelem és vettem is egy másik lakást helyben. Azóta Kanadában élek egy 160 nm-es 3 hálószobás házban, 40 ezer dolláros autóval, 300 ezer dollárnyi megtakarítással. Ebből kb. semmit nem tudtam volna megtenni, ha ott maradok.


Nem tervezek visszamenni. Itt sokkal kedvesebbek az emberek, stabilak a körülmények, lehet a jövőre építeni és nem csak lehúznak az adóval. Én Magyarországon nettó befizető voltam, aránylag magas fizetéssel, sok sok adóval, de soha semmit abból nem kaptam vissza, pl. mert nem szültem és nem is fogok három szittya magyart. Borzasztó az ottani politikai helyzet, és nem is javul. Már megvan a kanadai letelepedési engedélyem, egy pár év múlva az állampolgárságom is meglesz. Kanada máris jobban becsül, mint Magyarország bármikor is.

2020. dec. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!