Mely műszaki egyetemi szakok azok, melyekkel el lehet érni a 250, 000 forint nettós fizetést BSc-vel, olyan 3 év tapasztalattal?
Van ilyen egyáltalán?
Mert ma Budapesten egy targoncás meg keres ennyit, hogyha vállalja a kettő, vagy három műszakot...
De ahogy nézegettem az álláshírdetéseket, egy építészmérnöknek osztatlan MSc diplomával is ilyen 180,000 nettós a fizetési keret általában, de egy anyagmérnök, energetikai mérnök sincs sokkal jobb helyzetben... Egy gépész vagy villamosmérnök aki megkapja ezt az összeget, de nem többet.
MSc-vel és 10(!) év tapasztalattal jutnak el ilyen 400,000 nettós fizetésekig, pedig szerintem ilyen elvárások mellett már közelíteni kellene a millióhoz... Az lenne a korrekt.
Ti mit gondoltok?
Van ilyen szak?
(Az informatikai szakok nem műszakinak számítanak, hanem informatikainak)
Bosch? Thyssenkrupp?
Be is kell oda jutni, aranyapám.
"(Az informatikai szakok nem műszakinak számítanak, hanem informatikainak)"
Az információs technológia a villamosmérnöki tudományok egyik részterülete.
De hogy témánál maradjunk: gépészmérnök, villamosmérnök, és talán mechatronikai mérnök (bár ez utóbbit én annyira nem ismerem).
A "titok" annyi, hogy angolul (ha gépész vagy, németül is) TUDNI KELL. Csak külfödldi multihoz szabad menni, és ha 2-3 év elteltével nem emelnek jelentősen a fizudon, akkor VÁLTANI KELL. 3 év mérnöki tapasztalattal teljesen reális a nettó 250-300 ezer forint. Oda kell tenni magad, és keresni a lehetőségeket.
18:
bosch szarul fizet, ezt mindenki tudja.
Építőmérnök vagyok. Három kategóriába lehetne sorolni az elhelyezkedési lehetőségeket. Tervezés, kivitelezés és létesítmény üzemeltetés. A kezdőket kihasználják mindenhol. Négy éve kezdtem dolgozni, akkor nettó 150 ezer forintért és összetettem érte a két kezemet, mert a legtöbb helyen már a 120-ra is húzták a szájukat. Most, ha a prémiumomat is beleszámolom, akkor több, mint a háromszorosát keresem havonta üzemeltetési területen, tehát mégcsak attól sem függ a keresetem, hogy éppen pörög az építőipar. A kivitelezésben egy jó építésvezető is megkapja ugyanezt a bért, vagy még többet. Igaz, többet is dolgozik érte. Az egykori évfolyamtársak közül aki vidéken maradt is megkapja néhány év tapasztalattal a nettó 300 körüli fizetést. Amelyik területen nálunk nem igazán akarnak fizetni, az a tervezés.
Egyébként a baráti társaságunk 90%-a mérnökökből tevődik össze. Többen a nyelvvizsga miatt nem kapták meg évekig a diplomájukat, de már a kezdetektől mérnökként tevékenykedtek így is. Munkavédelmi mérnökként, gépészmérnökként és villamosmérnökként is azt látom a társaságunkban, hogy a nettó 400 ezer 4-5-6 év tapasztalattal abszolút reális fizetés. Kezdőnek lenni szívás.
Az is szívás, hogy egy építkezésen egy lapátos ember is simán hazavisz napi 12-15 ezer forintot, ami már közel mérnök fizetés és nem kell hozzá semmilyen szaktudás. Egy jó szakember (burkoló, villanyszerelő, vízvezetékszerelő, gépész, kőműves, stb.) a mérnök fizetések sokszorosát képes megkeresni egy hónap alatt. És én mérnökként nem sajnálom tőlük.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!